Skocz do zawartości

WARHAMMER 40.000 (GUNWAGON) pierwszy model


SHINGOUKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Wiele lat temu byłem na tym forum, ale nie miałem wtedy chyba zapału by nauczyć się czegokolwiek, po prostu nic mi nie wychodziło.

Obecnie jestem że tak powiem zmuszony nauczyć się (i bardzo mi sie to podoba) bo wiąże się to z moimi planami na przyszłość.

Chcę wam pokazać pierwszy model nad którym pracuję (w oparciu o tutorial z Youtube)- robię go od 4 dni i troszkę inaczej (lepiej moim zdaniem).

Mam wielki problem i ogromną prośbę do Was, wystąpił jakiś błąd przy korzystaniu z funkcji ProBoolean (compound objects).

Znika mi całe body modelu:( nie mogę tego cofnąć a plik autoback jest już po zastosowaniu tej funkcji:(

Nazwę zmienia mi na ProBoolean i gdy chcę konwertowac do editable poly, wyskakuje błąd i zamyka mi program lub po prostu znika element:(

MASAKRA! jak wiecie jak to naprawić? szukając rozwiązania problemu odwiedziłem ze 4 zachodnie forum gdzie jest niejeden post dotyczący błędów w ProBoolean.

Jest albo raczej miał to być mój pierwszy model i mam nadzieję że uda mi się dokończyć pracę:(

Tu są linki do prerenderów:

 

http://img37.imageshack.us/gal.php?g=44869140.png

 

 

Na ostatnim zdjęciu (od frontu) chciałem "wyciąć" miejsce by zacząć robić gąsienice.

Zrobiłem screencapa z błędem który wyskakuje, na jednym z forum napisali że jest to spowodowane myleniem obiektu A z obiektem B przez ProBoolean.

Nie zdarza się to często ale pierwszy raz nie mogę konwertowac do editable poly bo znika mi korpus razem z elementami które były przy nim:(

 

Czekam na opinie odnośnie mojego pierwszego modelu:) i ewentualnie o pomoc w cofnięciu tego błędu.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nice, szczegołowosc daje w pysk jak nic :D, sproboj powrzucac hotlinki wtedy bedzie wieksze zainteresowanie(mamy leniwy narod) :P

 

 

jak nie pomaga pro, to sproboj normalny boolean i pamietaj zeby elementy najlepiej byly na siatce poly bez aktywnego mesh/turbosmootha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komplement:D

Następnym razem będą hotlinki, a co do mesh, turbo smooth- nawet z tego nie korzystam nie wiem do czego to:) ale dowiem się bo zacznę nowy model.

Ten model zrobiłem z box`ów itd, zero spline`w itd. właśnie przerabiam tutorial jak z tego korzystać:)

 

A z tym modelem próbowałem z Boolean, Pro Cuter itd. za każdym razem znika mi model bo jest już przypisany na Pro Boolean:(

 

Mimo wszystko wielkie dzięki! czyli nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meshsmooth masz z zakładce modyfikacje i tłumacząc to na chłopski rozum - wygładzanie. Turbosmooth to jest to samo tylko, że ma chyba mniej opcji :D Jak sama nazwa mówi Turbo czyli na szybko wygładzanie. Jakimś tam zawodowcem nie jestem więc mogę się mylić co do zastosowania. Plasti powie Tobie dokładnie (o ile jeszcze już nie powiedział).

 

Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :) i sorry za to, że się mylę.

 

Co do modelu to:

Detal widać i to jest duży +

 

Co do tego boolean to ja miałem kilka razy to samo. Rozwiązywałem to w głupi sposób bo lepszego nie znalazłem. Dla mnie jest ważne to, że działa :) Zapisywałem projekt i robiłem reset 3ds max'a. Czasami pomagało. File => Reset.

 

Jak to nie pomagało to exportowałem obiekt. Następnie CTRL+N lub File=>New. Importowałem sprawdzałem czy działa. I exportowałem ponownie do sceny. Wiem, że to głupie, ale działa (przynajmniej w moim przypadku). Tyle, że ja używam 3ds max 9, a widzę, że ty 3ds max 2009.

 

Życzę powodzenia w dalszej pracy nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Mi się też to zdarzyło raz. Ostatecznie rzuciłem projekt w kąt, bo mnie to wkurzało. No i zacząłem jeszcze raz. Jest to jeden z błędów Maxa. Niby programik 18 koła, a tu patrz jakie buble xD

Jest jeszcze jeden błąd maxa, który polega na tym że cały program odmawia w pewnym momencie współpracy. Każdy kto w tym siedzi od jakiegoś czasu już pewnie to zaliczył. Najgorsze jest to że wtedy to już koniec. Jeśli nie zapisałeś pliku stosunkowo niedawno, to wszystko stracone.

 

Jeśli zaspamowałem to sory ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności