Skocz do zawartości

kanał alpha w animacji


elimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ucze się animacji dopiero miesiąc więc wiedzy nie mam w tym zakresie ogromnej :)

Mam do wykonania w pracy animację 3d którą następnie przerzucę do AF i tu pojawia się problem, nie wiem jak zapisać animację 3d żebym następnie miał interesujące mnie obiekty na kanale alpha. Tło będe chciał wstawić w AF. Renderuje w Vray. Bardzooo proszę o pomoc :)

 

Znalazłem na forum infomacje, że trzeba zapisac do pojedynczych plikow obsługujących kanał ALPHA, jeżeli nie da się tego zrobić w pojedynczym pliku video to jak to potem połączyć w animację?? Używam AE, ale nie wiem jak to zrobić.

 

Jeszcze raz prosze o pomoc:)

 

PZDR

Elimo

Edytowane przez elimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Uch.. no to jedziemy ;)

 

Renderujesz sobie na przykład do sekwencji plików .tga 32bit z kanałem alpha (ustawienia głębi bitów i kanału alfa znajdziesz w parametrach formatu przy wyborze przed renderingiem). No i masz sobie taką sekwencję plików z jakimś tam czymś... a dzięki kanałowi alpha to cudne coś jest wycięte. After radzi sobie z plikami tga i kanałem alpha bez problemu. Po prostu wciągasz taką sekwencję do aftera i już. Importujesz jak normalny obrazek czy film z tą różnicą, że zaznaczasz 'sequence' w oknie wyboru pliku do wciągnięcia. Dalej już z górki powinno iść.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzoooo Kris_R, bardzo pomocne :)

liczyłem na to, że istnieje jakiś format video obsługujący kanał alpha

swoją drogą dziwie się, że nie :)

 

rep leci :)

 

jeszcze raz dziękuje

 

PZDR

Elimo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje ... quick time animation.... milion color + ... ale sęk w tym że formaty video przeważnie są w pewnym stopniu stratne. Kompresują obraz. A render do klatek pozwala pracować w miarę bezstratnie... na tyle na ile potrzena jest nieskazitelna jakość w produkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności