Skocz do zawartości

Pomoc przy stwororzeniu figury


Gość embex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam przygode z 3ds max i chciałem stworzyć figure jak na załączniku. I mam pytanie jak najprosciej to zrobić.

Zaczełem od narysowania jej narzędziem Line potem Hierarchy>Affect Pivot Only>Center to Object

Nstepnie conwert to Editable Poly. I tam probowałem poprzez MechSmooth nadac jak najbardziej wyłagodzic krawedzie które tworza łuk, niestety efekt nie był najlepszy.

 

Czy nieprzekombinowałem ?

Moze można to zrobić w prostrzy sposób, figura nie wyglada na zbyt skomplikowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wyszlo mi cos takiego, ale sa pewnie niedokładonsci. np.nie podobają mi się widoczne krawędzie na górze, oraz fala która jest pewnie efektem nie zbyt dokladnego odrysowania figury. Czy można to wyłagodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinować - linem obrysować (cornerem strategiczne miejsca - myślę że vertexy powinny być w kątach tej figury), vertexy po kolei na np bezier corner (prawym na vertexie i bezier corner po lewej) i sobie kształtować to liniami które się pojawią (takie zółte). Wygładzenie linii kontrolujemy za pomocą parametru steps w zakładce interpolation. Im większy parametr tym wygładznie dokładniejsze (6 wystarcza aż nadtto) Jak chcemy potem powierzchnie to extrude albo editable poly. Koniec :)

 

edit: zrobiłem Ci małego tutoriala - może się przyda. Dałem tego twojego jpga jako tło viewportu, odrysowałem (pierwsza figura), zmieniłem vertexy na bezier corner (kontrolujesz wypukłosci jak w bezierze, ale w tym punkcie może być też ostre załamanie linii), nadałem extrude z pewną wartościa i smootha - to akurat nie jest konieczne.

 

67887550.jpg

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności