Skocz do zawartości

Kuchnia z jadalnią


Theer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na podstawie tutorialu:

http://www.evermotion.org/tutorials/show/7900/making-interior-scene

stworzyłem własną wizualizację kuchni. Tylko, że korzystałem z mentalray,a nie z Vray i właśnie mam problem z oświetleniem, mógłby mi ktoś doradzić co i jak zrobić? Siedzę już nad tym kilka dni i nie mogę uzyskać satysfakcjonującego efektu. Poza tym na suficie powstały mi brzydkie plamy światła też nie wiem co z nimi zrobić. No i wreszcie ostatni problem, mianowicie za oknem ustawilem plane'a z tekstura drzew... tyle, że tego nie widać, da się jakoś wyłączyć ten obiekt, żeby był wyswietlany bez swiatłocienia?(przepraszam jeśli coś pokręciłęm ;))

 

P.S. Mam maxa 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość szysia565

Przeleciałem wzrokiem ten tutorial i nie za bardzo mogę znaleźć tam jakiekolwiek ustawienia Vraya... Plamy na suficie... Hmmm. Czy antialiasing image samplera to aby nie mitchel-netrravali? ;> Ja bym zaryzykował i wywalił go w ogóle ;p Ale nie gwarantuję że to najlepsze rozwiązanie. Dalej... Color mapping nawala. Za duży kontrast i wszystko jakieś takie przepalone. A tak poza tym to zwiększ samplowanie (image sampler) No i wszelkie subdivs. światełek ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09121986, szysia565 po co podajecie te info o Vrayu jak autor wyraznie napisal ze

"Tylko, że korzystałem z mentalray,a nie z Vray i właśnie mam problem z oświetleniem," Nastepnym razie przeczytajcie najpierw post autora zamiast wybiegac z odpowiedziami na temat AA czy CM ;)

BTW zastanawiam sie dlaczego wywalilbys szysia image saplera mitchel`a ? moglbys to jakos rozwinac bardziej ? Ja jestem jaknajbardziej za aby to wlasnie jego uzywac :)

 

A co do pytania to nie mam pojecia nie uzywam MR`a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja robiłem render w MR:

- Final Gather - MEDIUM

- Lampy - photometric. Ty chyba dałeś sun, a do wizek to nie potrzebne /moje osobiste zdanie, być może wymiatacze uważają inaczej/

- Diffuse Bounces minimum na 4

- Enable GI - dobra jakość jest ok 1500, ale na domyślnym też wyjdzie nieźle

- Sampel per pixel - 4/64, lub 16/256 , ekstremalnie przy końcowym renderze 64/256

- Filtr - Lanczos

- Kontrola expozycji na Logarythmic /klawisz8/

Jakbyś miał pytani to pisz na Priv.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

hcpiter: Racja... O.o Ale wpadka... O MR nie mam zielonego pojęcia. Natomiast co do tego Mitchela... Ja zawsze wszystko redzę bez filtrów. Nie mówię że to jest dobre, w końcu gwiazdą 3D to nie jestem;) O Mitchelu wiem to, że można nim manipulować pomiędzy rozmazaniem a ... "kontrastem". Wg mnie jest to trochę nie potrzebne, ponieważ brak filtra (box filter) ustawia te parametry jakoby domyślnie, więc nie widzę powodu, dla którego się w tym grzebie O.o Ale ok. Nie będę się wymądrzał. Tak mi się po prostu wydaje i próbuję się dzielić tym co wiem. Jeśli coś mówię źle, to poprawiajcie. Chętnie uzupełnię luki w mojej wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Dziękujesz wszystkim? Hmm... Chyba tylko mały_cg napisał coś konstruktywnego co mogło by się Ci przydać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale za chęci tez trzeba podziękować :P Ustawiłem wszystko tak jak mały_cg napisał i wygląda o niebo lepiej(jutro wrzucę kilka renderków)

 

edit: pokombinowałem i wyszło coś takiego. Co Wy na to?

kuchniafinal.th.jpg

Edytowane przez Theer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Dlaczego plik się nazywa kuchnia-final? To już koniec? Szkoda by było. Zapowiada się ładnie. Krawędź dywanu mi się nie podoba. A tak to o wieeele lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności