Skocz do zawartości

3dsMax Design 2010 - legalny rendering


pitloju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam 3dsMax'a 2010 Design + Vray. Mam licencje jednostanowiskową, ale planuje w najbliższym czasie kupno drugiego komputera (pewnie bez ekranu) tylko w celu dokonywania renderów.

Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z legalnością? Tzn. czy musze dokupić np. licencje wielostanowiskową, czy może jesli tam niebede tworzył tylko puszczał same rendery to można to jakoś zrobić w ramach mojej licencji jednostanowiskowej?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

pitloju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

serwus :)

vray to jedno, ale musi tam byc tez zainstalowany 3dmax, prawda ? To licencja na maxa

jest problemem.

W przypadku renderowania mentalem mozna na stacjach renderujacych zainstalowac tzw. satelity do renderu - ale vrajowi to chyba nie wystarczy.

Obawiam sie , ze to nie jest tak superowo. moze sie ktos wypowie ? najlepiej ktos kompetentny. Swoja droga to dziwne ze nie ma jakichs licencji maxa tylko dla renderfarmy. Bardzo dziwne . I to tym bardziej ze w dobie wielordzeniowcow max dalej futro renferuje jednym rdzeniem hehehehehe :D

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie wydaje to nie potrzeba dodatkowych licencji na maxa. Przynajmiej jakos to dzialalo w studio w ktorym pracowalem.

 

O, sekunda, W manualu Maxa 2009 pod topikiem "Basic Procedures for Network Rendering" pisa tak:

 

"3ds Max has been installed on all machines to use as rendering servers. Note: You needn't license the software on machines to be used only as rendering servers."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my mielismy tak w studio. Licencji maxa w calym studiu bylo chyba 4, bo tyle bylo stanowisk roboczych, kompow renderujacych w sumie bylo kolo 10. Jak odpalasz rendering przez backburnera to Max nie pyta sie o zadna licencje.

W dodatku to nie ja pisze, tylko manual maxa pisze, włacz, wpisz to haslo co mowilem i ci wyskoczy to samo co przekleilem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam news'a:

dzwonilem do firmy w ktorej kupowalem maxa i mi gosc powiedzial, ze z tego co sie orientuje to normalnie instaluje maxa na drugim kompie tylko go nie aktywuje i moge go uzywac do renderów...

wiec wyglada na to ze niebedzie z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności