Skocz do zawartości

Zapisywanie wynikow renderingu


kodissimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie do ekspertow. Czy w momencie gdy 3ds Max "wypluje" gotowy render jest mozliwosc zapisania go do pliku ktory otworzony w np PhotoShop`ie podzieli pewne jego czesci na np warstwy (Layers).

Chodzi mi dokladnie np o tlo... Uzywajac Vray Sky jest mozliwosc po skonczonym renderingu zapisania go do formatu PNG i wtedy po wczytaniu go do PS tlo ma pelna mozliwosc zastapienia tla przez dowolne przez siebie wybrane. A w momencie gdy uzylem jakiegos tla w maxie ktore mocno psuje pozniejszy wynik koncowy musze albo je wycinac (strasznie zmudna robota) albo niestety renderowac scene jeszcze raz. Czy ktos ma jakis inny sposob radzenia sobie z tym problemem ?

Z gory dziekuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej jezeli nie zapisałeś poprzedniego renderu z kanałem alpha, to rendernij scene jeszcze raz ale wyłącz dosłownie wszystko swiatła, GI, a materiał przypisz jeden całej scenie "material override" najlelepiej jakis z 100 self ilumination coby szybciej jeszcze szło, rendernie Ci sie wszystko w mgnieniu oka zapiszesz render do png. z kanałem alpha, i w fotoszopie uzyjesz tego jako maski do wycięcia nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal... dzieki... wlasnie probuje Twojej rady... niestety ale na efekt musze poczekac ok 4 godziny...

 

A tak na marginesie to wiesz moze czy jest mozliwosc edytowania sciezki wyjsciowej dla wszystkich zaznaczonych elementow naraz czy niestety tak jak ja to robilem tj dla kazdego pliku z osobna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności