Skocz do zawartości

SEE THROUGH w max 2009


qad417

Rekomendowane odpowiedzi

siema! nie moge znaleźć opcji przezroczystości obiektów na "życzenie" znanej o ile sie nie myle jako see-through. Wiem, że w maxie 9 skrótem było alt + x . W 2009 to nie działa :/... szukałem odpowiedzi ale nie moge znaleźć. help! możecie mi podać skrót klawiszowy i poprawną nazwe tej opcji?

 

thx!

Edytowane przez qad417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość User190

działa, działa - wciśnij sobie ikonkę "T" na pasku narzędzi i powinno pomóc :) Jeśli nie, to może masz skrót jakiegoś programu ustawiony pod tą konfiguracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam. Wygląda na to że skrót klawiszowy jest ok :] zmieniłem go nawet na ctr+alt+x i jedyne co się dzieje to zmienia się gizmo podczas jego naciśnięcia, z kolorowych strzałek na zwykłe linie. Obiekty nie stają się przezroczyste. Wydaje mi się że z grafiką mam wszystko ok bo jak w materiałach ustawie przezroczystości to działa poprawnie...

ktoś miał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

skoro zmienia Ci się gizmo to znaczy, że dalej masz coś nie tak ze skrótem, bo samo X powinno to wywołać. Kliknij prawym na obiekt, wejdź we właściwości i zaznacz tam see through - jeśli zadziała to znaczy, że skrót Ci nie działa.

Ikonka "T" to ovveride shortcuts, czy coś takiego - piszę z głowy, bo nie mam tu maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wykumałem to też. Prawy alt + x zmienia gizmo, lewy alt + xto toggle seethrough.

 

Nie wiem tylko jak zmienić grubość lini siatki w viewporcie, bo mają chyba z 1px i nie widze ich wyraźnie. Szukałem już chyba wszędzie, gdzie by to ustawić, ale nie widze... ;)

 

Nie wiem jak zmienić kolor przezroczystego elementu z see-through. Gdy jest włączony to element jest szaro-przezroczysty. Edges`y wtedy się z nim zlewają i chciałem to wyregulować.

Próbowałem:

Customize > Customize User Interface dialog > geometry > seethrough i zmieniam kolor na inny ale nic to nie daje... nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności