Napisano 6 Wrzesień 200915 l Witam, czy istnieje w 3d maxie funkcja żeby jakoś zlinkować rotację obiektów? Np 4 koła od samochodów zlinkować aby wszystkie się obracały naraz do przodu? Lub czy istnieją sposoby na coś takiego inne?
Napisano 7 Wrzesień 200915 l Kazde koło musi byc osobne potem ustaw na każde pivota na srodek i kazde koło polinkuj osobno do karoseri i rotacją wpisuje konkretne wartosci chwyc za dwa kola tylnie rotacja np oś x 90 stopni chwyc nastepne dwa prozdnie os x 90 a potem przesun karoserie
Napisano 7 Wrzesień 200915 l serwus :) rotacje w jakiejs konkretnej osi KOPIUJESZ z jednego koła i wklejasz dla innego - z parametrem instance. teraz , gdy bedziesz animowac ktores z tych koł , inne beda sie zachowywac identycznie. W track view sobie to zrob. Tak samo mozesz skopiowac kontroler i powklejac z instancją np. w szczebelkach żaluzji - wtedy kręcisz jednym , a inne sie zachowują tak samo. pozdrawiam i zycze powozenia :)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto