Skocz do zawartości

Przednie i tylne światła samochodu


Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce zaznaczyć, iż sprawdziłem " Samochody - kompendium" ;] więc błagam nie odsyłajcie... zawarte dane są tam gdzie nie gdzie już dość stare, albo jest ich tak dużo, że w gąszczu można się zgubić, dla tego piszę i prosze o pomoc :]

 

Post tyczy się świateł z przodu i z tyłu samochodu.

Przednie światła wymodelowałem, jednak co zrobić z tylnymi ? wymodelować ? czy może mapowanie ?

 

jak uzyskać taki efekt ?

 

Backlight.jpg

 

... mam tu na myśli owe "kwadraciki" "prążki" "kropki" które są tłoczone od wewnętrznej strony plastiku ...

wymodelować każdy człon z osobna a potem shader ? czy może, no właśnie co... ?

 

Używam vray, jak uzyskać realistyczne światła przednie i tylne (również po ich włączeniu; świecące) ?

 

Dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ogladalem tutka DT jak gosc robil Mustanga i robil to na mapie Cellular > Chips sam to stosuje i calkiem dobrze to wyglada. ale jak jest jakas lepsza metoda sam sie chetnie dowiem.

 

A mógłbyś trochę jaśniej jakiś link ;] - do tego tutka na DT. A co do innych metod hmm zależy co w tym tutku jest... :D Jakbyś mógł podać to byłbym bardzo wdzięczny Pozdrawiam // EDIT już wiem Digital Tutors ;]

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Digital Tutors sorry za brak rozwiniecia. niestety linka nie mam ogladalem tutka ale nie mam go pod reka. Spróbuj pogooglowac za mustangiem z DT moze cos znajdziesz:).

 

niepamietam jak to dokladnie bylo ale zakladal gosc chyba na Diffuse tego Cellular z ustawieniem Chips. I ta sama mapa na displasement chyba. Plus dodawal specular na materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Digital Tutors sorry za brak rozwiniecia. niestety linka nie mam ogladalem tutka ale nie mam go pod reka. Spróbuj pogooglowac za mustangiem z DT moze cos znajdziesz:).

 

niepamietam jak to dokladnie bylo ale zakladal gosc chyba na Diffuse tego Cellular z ustawieniem Chips. I ta sama mapa na displasement chyba. Plus dodawal specular na materiale.

 

Już znalazłem właśnie pobieram :)

Przez cały czas się nurtuje modelować, normal, bump, displasement...

Zobaczę co prezentuje ten tutek może coś mi podejdzie.

 

Wiem jedno, modelowanie dużo roboty, a potem problem z ramami będzie - dodam wszystko z smoothem i o allocmem error :P - to samo z oponami mam wymodelowane ale jednak zostanę przy mapowaniu - nie wiem zreztą zobaczę :]

 

guru WIELKIE BIG THANKS ZA LINKA DO HDR-ek

 

mam swoje ale nie mam ryby na aparacie tylko kuleczke, zresztą te są masakryczne :) raz jeszcze dzięki

 

Pozdrawiam

 

//łączenie podwójnego wpisu

 

Popraw nazwę, wątku, może będziesz miał więcej odwiedzin.

Hmm myślałem, że jest wystarczająco prowokująca do wejścia - coś na zasadzie nie wchodź tu :D

 

Zobaczymy może zmienię ... ?? :]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuzalem: temat poprawiłem ja. Był nielogiczny (przednie i tylnie) i nijak nie opisywały istoty problemu. Podwójne posty: póki co scaliłem wpisy. Naucz się w końcu, że istnieje taka opcja jak 'EDYTUJ" i tam można coś dodać do istniejącego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuzalem: temat poprawiłem ja. Był nielogiczny (przednie i tylnie) i nijak nie opisywały istoty problemu. Podwójne posty: póki co scaliłem wpisy. Naucz się w końcu, że istnieje taka opcja jak 'EDYTUJ" i tam można coś dodać do istniejącego wpisu.

Co do tematu może i jest nijaki, ale nadal mój i nikt nie pytał mnie o zdanie czy można go zmienić - najwyżej ja stracę :] ale dzięki

 

Co do edytowania postów nie raz użyłem tej opcji - w tej sytuacji nie wydało mi się to konieczne.

 

// EDIT (o widzisz... :P)

Nadgorliwość to nic dobrego ;)

 

Dzięki za spostrzeżenia.

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuzalem: nie muszę pytać się ciebie o zgodę o zmianę tematu/przeniesienie wątku oraz o bardzo wiele innych spraw. Nie tylko ty tracisz ale także masa innych userów którzy po wpisaniu czegoś w wyszukiwarkę nie natrafią na żadne wyniki. Temat wątku to nie moje widzimisię tylko ważna część systemu pomocy dla innych userów. Pamiętaj o tym proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuzalem: nie muszę pytać się ciebie o zgodę o zmianę tematu/przeniesienie wątku oraz o bardzo wiele innych spraw. Nie tylko ty tracisz ale także masa innych userów którzy po wpisaniu czegoś w wyszukiwarkę nie natrafią na żadne wyniki. Temat wątku to nie moje widzimisię tylko ważna część systemu pomocy dla innych userów. Pamiętaj o tym proszę.

Aaa mocny argument, ale nie wiem czy nie zauważyłeś tagi zawierają frazę "samochód" :) - tak czy owak co do innych usr-ów masz rację, jasny temat jasna odpowiedź :)

 

//EDIT

Choć jak widzisz odp. i pomoc dostałem jeszcze przy swoim temacie, a po jego zmianie nic więcej konkretnego się nie pojawiło :] - więc to temat dyskusyjny co do tematu ;P

 

Dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności