Skocz do zawartości

System operacyjny 32/64 bit


smurv

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie pracuje na win xp 32 bit

hardware

q9550

p5q-e

4gb

3650

2xhdd raid

 

 

pracuje glownie na Skp + vray + corel + cad2007, max moze w przyslosci

 

glowne pytanie,

czy odczyje skok wydajnosci po przejsciu na system 64bitowy ??moze macie jakies testy itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tu nie chodzi o wzrost wyddajnosci, ale o maksymalna wielkosc scen i plikow nad jaka mozesz pracowac. 32 bitowy system obsluguje max 4 gb pamieci, z mozliwoscia przypisania 2gb na aplikacje (3gb ze swiczem jakims tam). Jak scena wymaga od kompa paru giga zeby sie wyrenderowac to potrzebujesz 64 bitowca bo raczej nie ruszysz. Jesli sie nie obiles o ta granice to upgrade nic ci nei da-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby na razie nie mialem takich problemow, ale ostatnio podczas renderow w skp+vray sceny nawet nie chcialy sie zaczynac renderowac i zatrzymywaly sie na "prepass"

same sceny moze i nie byly zbyt duze ale textury tak, moze to sama wina skp lub vray ale tego pewien nie jestem dlatego mocno zastanawiam sie nad przesiadka na maxa+vraya ale to akurat odwlekam jak sie da bo max mnie odstrasza ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się jak to wygląda w przypadku programów graficznych, ale w muzyce 64bit vs 32bit wypada jakieś 20-30% lepiej (obciążenie procesora sprawdzone na tym samym projekcie) - oczywiście jeśli programy są natywnie 64bit, a nie tylko uruchamiane na systemie 64bit, bo w przeciwnym razie to ten 64bitowy system jest nam na nic.

 

Ale to taki bonus, jako, że dostęp do pamięci powyżej 4GB jest główną zaletą systemów i aplikacji 64bit i dla nas, muzyków.

 

- Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie renderujesz dużych scen lub renderów w dużych rozdzielczościach, to nie ma sensu przeskakiwania na 64bity.Przesiadka opłaca się jeśli masz dużo ramu.

Ja musiałem to zrobić i pojawiły się problemy ze sterownikami do mniej popularnych urządzeń.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności