Skocz do zawartości

kilka pytan odnosnie legalnosci


Gość sv13

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

 

1.zalozmy taka sytuacje, mam model, ale nie mam prawa go nigdzie uzyc, czy moge zrobic dokladna kopie bazujac na tym modelu, i wtedy jestem jego autorem i wszystko ladnie pieknie ?

 

2. orientuje sie ktos jak moge wykorzystac modele stworzone w darmowym programie gmax, komercyjnie/niekomercyjnie ? jego EULA nie jest dla mnie w pelni zrozumiala

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ad 2./ Nie jestem pewien, bo dawno nie używałem Gmaxa, ale chyba licencja nie zabraniała komercyjnego użycia. Problemem jest natomiast użyteczność modeli zrobionych w nim. Jedyny działający sposób eksportowania, jakie testowałem, wywala obiekt pocięty na trójkąty. Więc potem albo jakieś sprytne retopo albo do kosza, bo nawet wygładzić tego ładnie nie idzie. Poza tym modeler Gmaxa jest daleko w tyle za tymi z obecnych wydań 3ds i jest to bardzo irytujące dla kogoś kto zdążył się przyzwyczaić do tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Inspirować się można ale kopia to już plagiat i przestępstwo.

zapomnialem dodac ze to model istniejacego przedmiotu ze swiata rzeczywistego, wiec chcac nie chcac musi wygladac tak samo :), stawiam wiec, ze gdybym dodal jakis szczegol/bajerek to by przeszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności