Skocz do zawartości

ile AEcs4 widzi ramu?


JB*

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

aplikacja pod windows32bit moze zaalokowac tylko do 2GB na kazdy proces,

w AE 32bit mozesz skorzystac z wiekszej ilosci RAMu dopiero przy renderingu,

wlacz multithreading i ustaw 4 watki i daj kazdemu 2GB ram.... wtedy podczas renderingu

zobaczysz ze zezarlo ci cale 8GB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy jeszcze o tym że system na którym stoi AE jednak ma sporo do powiedzenia... i tak w przypadku XP czy Visty 32 bitowej pozwoli nam tylko na użycie połowy zainstalowanego ramu (do max 4gb). Żeby to troche zmienić należy przełączyć maly pstryczek w systemie.

Żeby sie tu nie rozpisywać odsyłam do: http://aftereffects.pl/topics11/pytanie-ilosc-ramu-i-3gb-switch-vt538.htm juz jakiś czas temu odpowiadałem na to pytanie. Dokładna odpowiedź zawarta jest w mojej odpowiedzi rozpoczynającej sie do słów: "A i już udzielam odpowiedzi ..." (post nr. 12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikacja pod windows32bit moze zaalokowac tylko do 2GB na kazdy proces,

w AE 32bit mozesz skorzystac z wiekszej ilosci RAMu dopiero przy renderingu,

wlacz multithreading i ustaw 4 watki i daj kazdemu 2GB ram

 

Hej, dokładnie dzisiaj nad tym samym sie zastanawiałem czemu tak?, zrobiłem test jeden z ustawieniami defaultowymi (0,5 per CPU) wyszło mi 19min 23 sek, po czym przestawiłem na 2,4gb ram na proces (after zjadł 9,50 gb ram przy renderze, a render trwał 20min 19sek) niby niewiele więcej ale zastanawiam sie po kiego wała te suwaczki? nijak bym ich nie ustawił czasy renderu różnią sie tak minimalnie ze szkoda zachodu, albo jeszcze musze sie czegoś nauczyć ;)....system 64 bit ale to nie ma znaczenia wszak after jest 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dokładnie dzisiaj nad tym samym sie zastanawiałem czemu tak?, zrobiłem test jeden z ustawieniami defaultowymi (0,5 per CPU) wyszło mi 19min 23 sek, po czym przestawiłem na 2,4gb ram na proces (after zjadł 9,50 gb ram przy renderze, a render trwał 20min 19sek) niby niewiele więcej ale zastanawiam sie po kiego wała te suwaczki? nijak bym ich nie ustawił czasy renderu różnią sie tak minimalnie ze szkoda zachodu, albo jeszcze musze sie czegoś nauczyć ;)....system 64 bit ale to nie ma znaczenia wszak after jest 32.

 

wiesz to silnie zalezy od pluginow ktorych uzyles,z moich doswiadczen niestety wynika ze AE ma bardzo kiepski multithreading i nie udalo mie sie do dzisiaj dociazyc maszyny 4 i 8 rdzeniowej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności