Skocz do zawartości

Czy mój komputer wystarczy?


Gość drav3n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Chciałem sie zapytać o pewna sprawę. Chcę zaczać modelować w 3d Max Studio 9, ale nie jestem pewny czy mój sprzęt spełnia wymagania. RAM 512, karta graficzna Radeon 9200 128MB i procesor Sempron 2800. czy karta graficzna wystarczy? I czy nawet jeśli by wystarczyła to czy końcowy efekt bedzie zadowalajacy? Mam tu na mysli czy model np. samochodu bedzie wygladał jak w rzeczywistosci czy jednak bedzie widać że to grafika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

do modelowania wystarczy, sam kilka lat temu próbowałem na gorszym sprzęcie, ale jeśli chodzi o rendery to będzie słaby, ale do nauki wystarczy, będziesz po prostu musiał dłużej czekać aż render się wykona, ale od modelu do renderu długa droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha rozumiem. Czyli pomimo tego ze sprzet jest kiepski go rendery ładnie sie wykonaja, tylko po prostu bedzie to bardzo dlugo trwalo tak? Okay. I jeszcze jedna prośba... chciałbym sie dowiedziec od Was jak mam z tym zaczać? Jakie ksiażki polecacie lub strony gdzie mozna sie tego nauczyc od podstaw? Nie chodzi mi o tutoriale tylko o kurs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o podstawy podstaw, to lepiej wyjdziesz na przeczytaniu helpa od deski o deski, albo wedlug wlasnego klucza, niż książki Helionu za 100 zł czy ileśtam, bo są te książeczki z tego co widziałem praktycznie dokładnym powtórzeniem helpa ;] Help XSI na przykład jest tak napisany, żeby ktoś, kto nie miał wogóle do czynienia z 3d zrozumiał o co w tym chodzi. Prowadzi Cię w logiczny sposób przez kolejne zagadnienia. Myślę że w tej chwili najprostszym sposobem nauki jest oglądanie wideotutoriali, czy to pojedynczych czy np gnomonów i próbowanie. Poznawanie programu i metod modelowania, które są wspólne dla wszystkich aplikacji. Gdybym dzisiaj zaczynał jeszcze raz swoją przygodę z 3d zacząłbym pewnie od zbrusha. I na nim skończył jeżeli chodzi o modelowanie :D Co innego jeśli chcesz robić interiory czy samochody oczywiście. Moje trzy grosze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym???

 

EDIT: wiem, że to zabronione wstawiać linki do warezów ale chciałem sie dowiedziec... dzieki za odpowiedź tak wogóle. ;)

Edytowane przez drav3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności