Jump to content

jamnique

Members
 • Content Count

  322
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

jamnique last won the day on January 19

jamnique had the most liked content!

Community Reputation

155 Excellent

About jamnique

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jamnique

  2020 FX Reel

  Gratuluję reela :)
 2. A jak tam Cinebench R20?
 3. jamnique

  Max3D 2019 - Reanimacja

  Jak feniks z popiołów 😉 Nie wyobrażam sobie dnia bez zaglądania na max3d.pl więc gorąco kibicuję.
 4. Pytania nie do mnie, ale bardzo polecam Tobie i wszystkim zainteresowanym tematem posłuchać kogoś kto ma (swoje) odpowiedzi:https://www.thefutur.com/https://www.youtube.com/user/TheSkoolRocks/featured Nawet jeśli to trochę bajki w naszych realiach, koleś prowadzi z sukcesem swoją firmę motion designową 20+ lat i samo posłuchanie tego co mówi i jak mówi podnosi skilla w pertraktacjach z klientami, wycenach, itd.
 5. jamnique

  Cienie Mental Ray

  Na moje oko to co masz wygląda jak to co chcesz osiągnąć, brakuje tylko wyraźnych cieni kontaktowych. Te możesz uzyskać w tym setupie jaki masz dodając do materiału podłoża Ambient Occlusion. Alternatywnie spróbuj poświecić jednym dużym area lightem. Teraz wygląda na to że masz w scenie kilka źródeł światła (przynajmniej dwa).
 6. flamaster69 : nie ma za co ApaczoS : polecam robienie dejlisów - siadasz wieczorkiem, robisz coś w godzinkę - dwie, render na noc i gotowe ;] Na dłużej zostaje w głowie. No i bez notatek ani rusz, chyba że ktoś ma dobrą pamięć.
 7. Pewnie najłatwiej będzie Ci pracować dalej w Maxie. Ludzie robią bardzo dobre rzeczy w Fume Fx w połączeniu z Thinking Particles. Zwłaszcza jeśli masz do zrobienia proste rzeczy i chcesz mieć szybkie efekty. Wydaje się że Phoenix teraz też zyskuje na popularności. Houdini jest genialny ale na początku bardzo frustrujący. W dzisiejszych czasach jest już sporo świetnych tutoriali, ale to zupełnie inny soft niż Max więc możesz się długo męczyć. Jest darmowa wersja niekomercyjna więc możesz nic nie tracąc spróbować.
 8. Olaf, nawet kiedy jest się też jednocześnie połączonym po kablu?
 9. Przestrzegam przed aktualizacją do CC 2018 + ostatnią tragiczną aktualizacją Win10. Media Encoder nie działa; jak jeden program Adobe się wywala, wywalają się wszystkie. A wywalają się dość często. Ciężko ocenić czy niestabilność jest bardziej winą Wina czy Adobe, jak dojdę do tego dam znać. Tymczasem nie polecam aktualizacji ani jednego ani drugiego. Edit: Jeszcze a propos samego Win10... po updacie nie da się zamknąć systemu ani uruchomić ponownie komputera.
 10. Artur Grottger był daltonistą. Niektórzy twierdzą że Van Gogh też (http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Jak-daltonista-widzi-swiat,wid,14880029,wiadomosc.html?smg4sticaid=619a39). Jakby poszukać chwilę na pewno znajdzie się kilku sławnych artystów-daltonistów. Zerknij też na to. Nie wiem czy to ściema ale może warto sprawdzić. http://www.rmfmaxxx.pl/news/Daltonisci-widza-kolory-po-raz-pierwszy-Ich-reakcje-sa-wzruszajace,35614.html Na koniec ciekawostka:
 11. Ok, jasna sprawa. Ja Octane używam od bardzo dawna, tylko nie do wizek. Może raz się zdarzyło żeby mi zabrakło ramu przy 1,5-2 giga.
 12. Nie jestem specem od wizek, ale moim zdaniem przy takiej scence nie będziesz miał problemu nawet przy 2 GB. Octane ma instancje i out-of-core memory dla tekstur, czyli jak skończy się ram na tekstury może je opcjonalnie czytać z dysku (renderuje wtedy wolniej). Oczywiście jak dasz X różnych drzew po X milionów poly to już pewnie inna rozmowa.
 13. Nie tylam Maxa ale akurat tym razem wygląda to jak krok we właściwą stronę. Smart Asset Packaging i Data Channel bdb. Ciekawe jak będzie z ich działaniem w praktyce.
 14. Dzięki wszystkim za spotkanie. Dla nieobecnych a zainteresowanych - następne spotkanie 27-go kwietnia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy