Jump to content

jamnique

Members
 • Posts

  328
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

jamnique last won the day on January 19 2020

jamnique had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jamnique's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

163

Reputation

 1. To już wyższy level, gratulacje 😄
 2. XD to samo 😄 Ale bardzo fajna jest opcja żeby sobie wstać na te 30-40 min kilka razy dziennie, rozprostować nogi, pobujać się jak już tyłek boli od siedzenia. Stanie w pracy godzinami może zdrowe nie jest, ale wielogodzinne siedzenie bez przerwy również. Drugą zaletą o której mało kto pisze jest to że można sobie ustawić blat na idealnej wysokości, co bardzo zwiększa komfort pracy.
 3. Jestem na kilku tętniących życiem kanałach discordowych poświęconych Houdiniemu. Ilość treści przy jednoczesnym braku hierarchii informacji jest tak przytłaczająca, że mi się odechciało. Ludzie wrzucają prawdziwe perełki, one toną w kilometrach pogaduch, przeplatają się nawzajem, ciężko za tym nadążyć a co dopiero odgrzebać po kilku dniach. Tymczasem stareńki Odforce jest i przez lata jeszcze będzie kopalnią wiedzy. Fajnie by było mieć szybkość i ilość reakcji (użytkowników) i wygodę Discorda, ale strukturę forum 😛 I tutaj chciałem wspomnieć o rozwiązaniu które widziałem na jednym z kanałów Discorda - ludzie doceniają szczególnie cenne posty, zbierze się dość gwiazdek i dany post ląduje na specjalnym forum, dalej można go edytować w razie potrzeby. W ten sposób pogaduchy w większości zostają na discordzie, a esencja ląduje w odchudzonym wątku. Z tym że dla mnie właśnie fajnie że pogaduchy są tutaj. Sam się rzadko udzielam ale czytam codziennie 😉 Pozdro dla innych dinoużytkowników.
 4. Kumpel spytał mnie dzisiaj ile w Polsce kosztuje sekunda animacji typu wizka exterior plus przejazd kamery. Bez detalu, bez postaci, nieruchome roślinki. Dacie radę podać jakieś sensowne widełki? Kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda z wizkami. Znając inne jego realizacje to pewnie wymagany jest taki średni poziom. Wiem, głupie pytanie, ale liczę na mądrą odpowiedź 😉
 5. Ale to ładne. Gratuluję, świetna robota.
 6. Rzadko się tu udzielam ale nie wyobrażam sobie dnia bez wchodzenia na maxa. Wielkie dzięki za to że poświęcacie swój czas i kasę żeby forum dalej żyło. Co do finansowania, może po prostu trzeba raz do roku zrobić dobrowolną zbiórkę, wzorem Wikipedii?
 7. jamnique

  2020 FX Reel

  Gratuluję reela :)
 8. Jak feniks z popiołów 😉 Nie wyobrażam sobie dnia bez zaglądania na max3d.pl więc gorąco kibicuję.
 9. Pytania nie do mnie, ale bardzo polecam Tobie i wszystkim zainteresowanym tematem posłuchać kogoś kto ma (swoje) odpowiedzi:https://www.thefutur.com/https://www.youtube.com/user/TheSkoolRocks/featured Nawet jeśli to trochę bajki w naszych realiach, koleś prowadzi z sukcesem swoją firmę motion designową 20+ lat i samo posłuchanie tego co mówi i jak mówi podnosi skilla w pertraktacjach z klientami, wycenach, itd.
 10. Na moje oko to co masz wygląda jak to co chcesz osiągnąć, brakuje tylko wyraźnych cieni kontaktowych. Te możesz uzyskać w tym setupie jaki masz dodając do materiału podłoża Ambient Occlusion. Alternatywnie spróbuj poświecić jednym dużym area lightem. Teraz wygląda na to że masz w scenie kilka źródeł światła (przynajmniej dwa).
 11. flamaster69 : nie ma za co ApaczoS : polecam robienie dejlisów - siadasz wieczorkiem, robisz coś w godzinkę - dwie, render na noc i gotowe ;] Na dłużej zostaje w głowie. No i bez notatek ani rusz, chyba że ktoś ma dobrą pamięć.
 12. Pewnie najłatwiej będzie Ci pracować dalej w Maxie. Ludzie robią bardzo dobre rzeczy w Fume Fx w połączeniu z Thinking Particles. Zwłaszcza jeśli masz do zrobienia proste rzeczy i chcesz mieć szybkie efekty. Wydaje się że Phoenix teraz też zyskuje na popularności. Houdini jest genialny ale na początku bardzo frustrujący. W dzisiejszych czasach jest już sporo świetnych tutoriali, ale to zupełnie inny soft niż Max więc możesz się długo męczyć. Jest darmowa wersja niekomercyjna więc możesz nic nie tracąc spróbować.
 13. Olaf, nawet kiedy jest się też jednocześnie połączonym po kablu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy