Skocz do zawartości

czarne plamy


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co zrobić, żeby nie było takich czarnych miejsc? przeważnei dawalem jakies dodatkowe swiatlo ale to chyba nie jest dobre rozwiazanie. Dajecie omni z ambient only? czy cos w ustawieniach? vray - IRR+LC w color mappingu dark multiplier mam na 6.dasdpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no no , wszyscy mają problem z prześwietlonymi narożnikami i plastelinowymi ścianami gdzie na całej wizualce nie ma wogóle cienia a u Ciebie wręcz w drugą stronę, rispekt

 

masz coś zdrowo ...olone z color mappingiem , upewnij się, że masz wyłączoną logarythim exposure z maxa i pokaż ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Vraya, ale na oko wygląda to tak, jakby światło odbite nie było dość mocne w stosunku do bezpośredniego (zakładając że nie masz zwalonego color mappingu, jak sugerował mój przedmówca). W mentalu dałbym więcej Diffuse Bounces (tak by mógł wyglądać render bez diffuse bounces) albo zwiększył multiplier FG (intensity). Z tego co pamiętam w Vrayu też są multipliery dla Primary Bounces i Secondary Bounces. Możesz spróbowac zwiększyć secondary bounces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z swiateł i renderowaia jestem kompletnie zielony. Ponieważ mam niewiele światła - malutki plane pod sufitem, jeden w półce i nad lustrem - scena była bardzo ciemna, wiec pomyslałem ze podkrece w color mappingu, teraz wydaje mi sie to bez sensu, ale nadal nie wiem co robic w takiej sytucji. Czasem też ratuje sie dajac omni z multiply 0,1-0,2 i "ambient only" ale czesto spłaszcza mi to obrazek drastycznie i podejrzewam ze wpływa na szum (gdzies czytałem ze wymaga wysokich subdiv.). Wrzucam ustawienia i render z omni. Gdyby ktoś mial jakiekolwiek sugestie co do ustawień to bede bardzo wdzieczny - szczególnei jak poprawic jakosc nie podnoszac drastycznie czasów.

 

19280408.jpg

33997533.jpg

38819293.jpg

29871769.jpg

lazienka14120903.jpg

 

edycja-----------------------------------------------------------------------

 

ok, bright multiplier - 3,0

dark multiplier - 4,0

i zwiekszyłem moc swiatła górnego do 10000

42536427.jpg

 

tylko jak pozbyc sie tego czarnego nad szafa?

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej to będzie tak - wyłącz wszystkie światła w scenie i włączaj je po kolej zaczynając od najsłabszych wtedy zobaczysz jaki jest ich wpływ na scenę. Jak masz jakiś ciemny kącik to możesz go doświetlić takim światłem pomocniczym, w końcu w realnej fotografii też tak masterzy robią.

Nie czuję się jakimś guru aby negować jakikolwiek workflow ale używanie jakiś trików z z ambientowymi światłami raczej nie da realistycznych efektów bez tysiąca testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności