Skocz do zawartości

Pierwszy samochód


baza0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Modeluje swój pierwszy samochód i jakoś marnie mi to idzie... strasznie mozolnie ;( Nie wiem ile się modeluje około samochód ale ja siedzę ponad tydzień i nie mam zbyt dużo. Proszę o rady. Komentarze. Oceny (kawałka ;p).

Oto początek. (modyfikator meshsmooth)

Render.

e34569ab9e36.png

Siatka.

b003cdbc4531.png

Edytowane przez baza0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po 1 naprawde nie warto sie spieszyc ;) nie przynosi to dobrych efektow. Czasami nawet warto zrobic sobie przerwe nad modelem i wrocic do niego pozniej. mógłbyś wrzucić siatkę, ale w clayu ? bo to się strasznie powiela, ale z tego co widzę to Ci się z przodu bugi porobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale jestem początkujący i nie ogarniam co znaczy w clayu ;]

aknochaco samochód robię taki sam jak na DT jednak korzystam z tuta kolegi ;p (on chyba tworząc tuta wzorował się trochę na tym z DT chociaż nie wiem bo widziałem tylko gdzieś urywki tego z DT)

Edytowane przez baza0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy samochód, to ładnie jest. Czy jest sens pokazywania modelu jeśli robiony z tutoriala? Już raz gdzieś tu niedawno była rozmowa na ten temat jak ktoś wrzucił takiego mustanga. A jeśli chodzi o clay render z siatką, to da się to zrobić w scanline'nie albo w mentalu?? Widziałem gdzieś jak to zrobić, ale tylko z pomocą v-ray'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robię z tuta tylko czasem spojrzę jak nie wiem jak coś wymodelować. Jak ktoś może niech da jakiś tutek jak zrobić tą siatkę.

A i dlaczego siatka pada? coś robię źle?

Proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy większy projekt. Dotychczas robiłem jakieś małe rzeczy typu jakieś stojaki na jajka, myszki, telefon itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to trochę bezsensu pokazywanie czegoś robionego z tutka no ale cóż ... jeżeli chodzi o model to widzę, że siatka u ciebie pada ale jak na pierwsze auto to i tak całkiem nieźle

 

ma to sens :) po to też jest dział wip żeby zamieszczać prace, które ktoś może na bieżąco zobaczyć i pomóc w dojściu do zadowalających efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komuś pomagać, najlepiej kogoś opieprzyć i zlikwidować w ten sposób konkurencję. Bo może za pól roku okazało by się, że jesteś od kogoś tam lepszy. Nie przejmuj się bzdurnymi komentarzami tylko ćwicz dalej. Sorry za offtopic.

 

Teraz "ad rem". Jeżeli to twój pierwszy samochód to jest fajnie, troszeczkę za gęsta ta siatką na masce. Zagęszczaj siatkę tylko wtedy, gdy jesteś zmuszony zrobić szczegół. Im mniej poligonów, tym mniej później obliczeń dla komputera i krótszy czas renderingu.Popatrz jak inni koledzy pracują, podglądaj i ucz się.Dobrze,że korzystasz z tutoriali, bo po to są, żeby się z nich uczyć i korzystać z cudzego doświadczenia.

 

Zajrzyj tu:http://www.onnovanbraam.com/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności