Skocz do zawartości

Problem z Line


D4w!D

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam problem z Line. Otóż gdy stawiam pierwszy punkt przytrzymując lewy przycisk myszy (krzywe), to potem następnym punktem muszę dopasowywać sobie resztę. Czy da rady zrobić tak, by po dopasowaniu, mógł zacząć od punktu, gdzie kończy się krzywa, a nie z tego co dopasowywałem ? Bo na końcu tej krzywej nie można zrobić linii prostej tylko właśnie się dopasowuje dalszą część ;/

 

Srry było ciężko mi opisać o co mi dokładnie chodzi, ale może któryś z was wpadnie o co biega i wytłumaczy, czy da rady takie coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zamiast męczyć się tłumacząc, o co chodzi zamieść jakiś screen. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale zakładam, że chcesz po prostu kontynuować krzywą od punktu, w którym przestałeś ją rysować. Poczytaj w Helpie (F1) o opcji Insert. Poza tym masz jeszcze takie jak Create Line, Refine itp. Jeśli już pracujesz na krzywych w 3ds max to warto abyś wiedział coś na temat Snaps Toggle, Weld i o tym, że tworzenie krzywych pod kątem modyfikatora Surface nie wymaga "połączonych wierzchołków" (nie wszystkie wierzchołki można połączyć). Ale to już tak na marginesie. ;)

Edytowane przez Wray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności