Skocz do zawartości

Film grozy


magdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zrobić krótki filmik składający się dosłownie z kilku ujęć, przedstawiający tajemniczą postać siejącą grozę, niepokój i zarazem ciekawość (znaki charakterystyczne: czarny płaszcz, kapelusz, rękawice, glock) - ma to być morderca. Stąd mam pytanie jakimi ujęciami, jakimi sposobami wytworzyć taki klimat - klimat grozy ?

Myślałem o tym aby przez większość filmu nie ujawniać twarzy postaci (pokazać na koniec), często stosować plan bliski - zbliżenia na nogi (gdy się porusza), ręce, ujęcia tylne, z tyłu głowy, cień lub odbicie w lustrze oraz żabią perspektywę. Co jeszcze pomoże mi wytworzyć ten nastrój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Oczywiście odpowiednie nasycenie kolorów i kontrast ;)

Jeśli postać ma siać postrach-chaos, to można użyć jakiegoś noisa, drgań kamery itp., a jeśli ma to być przerażający lodowaty spokój to oczywiście wolne ruchy kamery, płynne przejścia między kadrami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujecia na jakas reke lapiaca framuge drzwi, wlosy "wylewajace" sie zza jakiegos obiektu, cien postaci - takie co bardziej oblatane schematy :D

najfajniejsze tego typu motywy mozna podpatrzec w niemych filmach o wampirach z poczatkow kinematografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności