Skocz do zawartości

[InDesign] Skalowanie calosci dokumentu i eksportowanie do druku


airmoss

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie realizacji broszury 36 stronnicowej. Wymiary 24x24.

Pytanie 1.

Jak przeskalowac caly dokument do wielkosci 20x20 wraz z obrazkami, zawartoscia mastera, tekstem, zachowujac proporcje? Najlepiej jakos z automatu.

Pytanie 2.

Obecnie mam ustawione strony jedna po drugiej po kolei (z opcja spreads). Jak wyeksportowac to do pdfa by strony ulozyly sie 1 z 36, 2 z 35, 3 z 35, itd. Numeracje stron mam ustawiona w masterze automatyczna, wiec splaszczanie poszczegolnych stron i kopiowanie recznie 36 obok 1, itd. w takim przypadku nie daje wlasciwego rezultatu (zmieniaja sie choby numery stron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

witka,

z oboma problemami powinna sobie dac rade drukarnia. Skladek nie ma sensu robic, bo w drukarni beda wiedzieli jak dokladnie sobie zmontowac calosc na arkuszu uwzgledniajac frez, oprawe, falc, etc.

 

Co do skalowania to niechetnie to raczej robia, ale o te 40 mm to nie powinni robic dymu. Jakby to bylo o polowe, to moze :)

Proponuje obejrzec wydruk impozycyjny czy nic sie nie sypnelo, bo skalowanie robi sie w programie do montazu

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej ,teraz widzie :)

 

pyt. 1

jest taka funkcja w indyku jak "dopasuj uklad" w menu gornym UKLAD i tam zaaznaczajac ja masz kilka aprametrow, ktore ci pozwola w miare mozliwosci mniej wiecej zachowac uklad na stronach przy zmienianiu rozmiaru strony, niemniej na pewno nie zachowa to dokladnie calego ukladu, przelamania tekstu etc. Niestety nie znam sposobu zeby to bez bolu zrobic.

 

pyt. 2

a) w samym indyku mozesz przekladac strony i ulozyc skladkami, tylko odznacz opcje "dopusc rekonfiguracje stron", bo inaczej beda ci wskakiwaly strony na wolne miejsc i sie pogubisz.

b) przy eksporcie do postscripta mozna tez zadac parametry zeby ci ulozyl strony, ale musialbys wiedziec na jakim formacie bedzie drukowane: szestnastka/osemka/etc., na odrwacanke, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności