Skocz do zawartości

Materiały Mental ray - POMOCY!!


Gość cafee

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na początku to witam, bo jestem tu nowy, a przynajmniej to mój pierwszy nowy temat na tym forum. Nie wiem tylko, czy umieściłemten temat w odpowiednim dziale, jeśli nie, to proszę o jego przeniesienie. W 3ds-ie też jestem stosunkowo młody i na nieszczęśnie napotkałem problem. Ze względu na to, że jestem

w tym dość nowy, proszę o wyrozumiałość i pomoc. Pobrałem ostatnio ze strony http://www.mrmaterials.com kilka darmowych materiałów do mental ray-a do maxa i jakoś nie specjalnie wiem, co mam z nimi zrobić.

Zaraz po ściągnięciu i rozpakowaniu archiwum, mam folder, w którym są jeszcze 2 foldery, z mapami i z plikiem .mat. Tu się ( dla mnie ) zaczynają schody, bo po otworzeniu tegoż że pliku .mat w maxie nie mam pojedynczego materiału, a kilka, a żaden nie spełnia moich oczekiwań.

Może ktoś zna się na tego typu sprawach. W każdym razie proszę o rychłą pomoc i z góry dziękuję.

 

PS W najbliższym czasie postaram się zamieścić linki do screenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Po pierwsze musisz mieć załadowany silnik mental raya, ale zakładam, że wiesz jak się przełącza i masz go załadowanego. (przy mrayu renderuje ci kwadracikami).

 

Załaduj swoja scene.

Wchodzisz do material editor (skrót- m na klawiaturze).

Po lewej str. pod ekranem wyswietlania w mat. editorze, masz taki przycisk wygladajacy jak kula z szachownica ze strzałką "get material"- kliknij

Wyskoczy drugie okno.

Z lewej Browse from Mtl Library i open. wrzucasz materiał i masz go na scenie.

Co do plików jpg to tekstury dla materiału, dodajesz to to do koloru (przy arch & design) albo diffuse przy standard material. (takimi szarymi kwadracikami obok dodajesz)

Wyskoczy ci okienko, wybierasz bitmap i wrzucasz txt ktora cie interesuje.

 

Przed jakimikolwiek pytaniami na forum powinieneś ukończyć tutorial z maxa. Help/tutorials.

Tam ładnie krok po kroku pokazują podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności