Skocz do zawartości

Problemy - tworzenie przezroczystych boxów, ciemniejsze linie edge'ów


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące małe problemy w maxie 2010:

 

Untitled-1 - nowa scena po resecie, tworzę boxa, widać przez niego siatkę (a innego boxa nie, coś jak always show grid). Jak przywrócić do opcji domyślnej?

 

Untitled-2 - obiekt ma ciągle "biały ramy zaznaczenia", mimo że nie jest zaznaczony, widok wireframes. Jak wyłączyć?

 

Untitled-3 - Editable Poly, w widoku edge'ów krawędzie (edge'e? edges) są szare, a nie białe - zmniejszony kontrast, gorzej je widać. Jak przywrócić im pełny blask?

 

Pozdrawiam~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ad 1. box jest ponizej siatki, stad jej widocznosc, usuwasz siatke 'G', jezeli chcesz widziec przez obiekt w jego propertiesach dajesz 'see through'

 

ad 2. znaczy sie ze modelujac wcisnales klawisz 'k' ktory utworzyl klucz w danej klatce. Spojrz na timeline na dole, zaznacz go myszka i usun.

 

ad 3. przykro mi ale nie wiem o co Ci chodzi ;) mozliwe ze 'F4' pomoze ale nie wiem czy dobrze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Alt+x? Jeśli bym to włączył, to obiekt zrobił by się szary (poza tym, że robi się przezroczysty). Tu mam zielony.

 

3. I? I to Pan Viewport, co ma ta opcja do koloru krawędzi?

 

Nie wiem, czy wszyscy rozumieją problemy, prościej się nie da:

 

cf01fc7b8069e8335b766dfd907be64a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

 

zobacz czy przypadkiem nie masz wyświetlania w DX10 , jak masz to zmień na DX 9
To mnie nakierowało, bo miałem ustawiony Dx9, ale pomyślałem, że nic złego się nie stanie, jeśli ustawię Dx10. Na Dx10 działało dobrze, zainteresowałem się tym i odnalazłem źródło problemu - włączenie opcji Adaptive Anti-Aliasing w ustawieniach sterownika mojego Radeona.

 

4e1a8a3fde426fcf0bd60e7fdbac4014.jpg

 

Dzięki za pomoc. Swoją drogą nie mam pomysłu, czemu psuje w maxie2010, a w maxie9 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności