Skocz do zawartości

Zwis podczas liczenia GI w mentalu


choobek

Rekomendowane odpowiedzi

Ano tak: stworzyłem sobie studio składające się z lathe'owanego o 180 stopni splina, 5 świateł mrAreaSpot i kilku boxów odbijających światło. Niezależnie od tego co wstawię do środka czy nawet jeśli zmerguje to studio do jakiejś innej sceny z innym modelem - gdy włączam GI, podczas emisji fotonów max się wiesza i wyświetla okno Send Report lub ewentualnie gdy kombinuje z różnymi ustawieniami renderera wyświetla "The render was cancelled due to insufficient memory.".

 

Tylko, że ja mam 6gb ramu i wszystko na 64bitach a ta scena jest prosta jak but. FinalGathering działa jak należy. Restart systemu nie pomaga. Ustawienie GI mentala na mało obciążające pamięć też nic nie daję(no może od razu przeskakuje zamiast 16,7% na powiedzmy 60% photon emission i wtedy się wiesza). Ustawienie raytracingu na BSP2 nic nie daje. Scena jest dość mała, jednostki ustawione na cm ale i tak gdy zmieniam jakiekolwiek ustawienia(może nie te co trzeba?) - nic nie pomaga.

 

Od razu widać, że coś jest nie tak nawet zanim się zwiesi bo zamiast naliczać photon emission płynnie od 0 do 100%, skacze na jakąś wartość, czasem przeskoczy o kolejne ~30% i zwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności