Skocz do zawartości

Niezależne kolorowanie Editable Poly


omikron87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W jaki sposób mam zmienić kolor tylko jednej bryły wchodzącej w skład Editable Poly? Czy da się?

 

I drugie pytanie:

Czy można podstawić do sceny (File/Replace) grupę obiektów za obiekt?

To znaczy mam projekt pokoju, w którym meble są reprezentowane przez prostopadłościany i chcę wszystkie meble zaprojektować w osobnych dokumentach, a dopiero potem podstawić całość.

Np.: zaznaczam w pokoju Box, który reprezentuje biurko, daje replace, wskazuje dokument, w którym połączyłem w grupę wszystkie elementy biurka i pisze, że nie może znaleźć obiektów o jednakowych nazwach.

 

Proszę o pomoc! Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Odp1. Raczej już tylko przez materiał multi-sub object. W trybie selekcji \'element\' zaznaczasz bryłę i w rollout \'polygon propeties\' nadajesz jej numer (material ID) - i tak z każdą bryłą. Następnie nakładasz wspomiany wcześniej materiał i tam ustawiasz kolory kolejnych numerów.

 

Odp2. Jeśli się nie mylę, xref służy do tego typu rzeczy, choć nigdy z tego nie korzystałem :/

Ale czy box\'y zamiast mebli masz ze względów wydajności? W takim razie może wygodniej i szybciej będzie we właściwościach (propeties) każdego modelu zaznaczyć opcję \'display as box\'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności