Skocz do zawartości

nowy komp do 7000zł / modernizacja


Maciek_tg

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie

 

i7 920

3gb ddr3 1800 kingdtona

ASRock x58 Extreme

o karte nie pytajcie :P

 

komp głownie do wizualizacji będzie , ale dopiero zaczynam w "" przygodne z animacją także myśle o niej przyszlościowo również . Po za tym coś wspominali ze w nowym 3ds maxie bedzie renderer pod gpu też :>

 

plan.

sprzedać i7 920 zamienić na i7 980x

karte poczekać na nowe NV ?? tu pytanie czy opłaca sie....Corsair Dominator GT TR3X6G1866C7GT x2

płyta to już kwestia poczytania....

 

 

co o tym myślicie ?

Mam dość komunikatów o braku wyst ilości pamieci :/ itp

a czas renderingu krótszy to zawsze cos pozytywnego przy tym samym zurzyciu energi co i7 920...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakbyś chciał mieć 24gb ramu to musisz się nastawić na koszt ~ 6tys za sam ram =>

http://www.komputronik.pl/index.php/product/83273/Podzespo_y_PC/Pami_DRAM/Kingston_HyperX_DDR3_3X_4GB_1600MHz_CL9.html.

Czy procesor warto zmieniać to nie wiem, na pewno 6 rdzeni da trochę kopa ale nie sądze aby były warte dopłaty 2300zł. Ja bym prędzej podkręcił i7 920 do ~4ghz.

Z kartą się wstrzymaj i czekaj na fermi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor: Już któryś raz polecasz tego proca, owszem jest opłacalny ale jak składamy nowy zestaw... poza tym jest na socket 1156. Autor zdecydowanie oczekuje wyższej wydajności niż i7 860 i myśli o platformie 1366 więc zdecydowanie to nie jest procesor odpowiadający jego kryteriom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem ;) dlatego proponuje zostać przy i7 920 i kręcić , nowy procek intela ma zaporową cene. Wolałbym 4 szybkie rdzenie i 24gb ramu niż 6 szybkich i 12gb. Mając tyle ramu, kiedyś w przyszłości jak 6 rdzeni się spopularyzuje to kupisz proca o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm no racja tylko kurcze myślałem nad podkręceniem ale nigdy tego nie robiłem :/ i sie lekkawo boje i nie wiem jak to zrobić :P pomoglibyście jakos ?

 

Radiatorek i 2 wiatraczki na niego + obudowa quiet już wybrane

 

max do 3,5 bym podkrecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności