Skocz do zawartości

V-ray + 3d max 2010 - problem


greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Ma kotoś może taką konfigurację jak w temacie i mógłby mi powiedzieć czy to działa prawidłowo? Mój problem wygląda następująco...

Mam model felgi (ok 110 000 Poly's), ustawiam V-Ray'a tak jak na zdjęciu:

gfgfgd.jpg

 

 

Na scenie jedno światło typu V-Ray Light - parametry światła też obniżone, jedna felga + Plane - jako podłoże, materiał na całości szary Defaultowy,

 

Rendering takiej sceny trwa strasznie długo, ostatnio doczekałem do 5 godzin i wyłączyłem w trakcie.

 

Jak wyrzucę felgę ze sceny, w stawie np. Boxa, to trwa to ok 30 sekund, ale jak wstawię troszkę bardziej skomplikowany obiekt to już trwa to "wieczność"...

Na forum w jednym z postów kolega miał podobny problem, rozwiązaniem z tego co napisał okazało się zmiana softu ( i maxa i V-ray'a) na poprzedniki.... no ale to chyba nie do końca tak powinno działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na forum w jednym z postów kolega miał podobny problem, rozwiązaniem z tego co napisał okazało się zmiana softu ( i maxa i V-ray'a) na poprzedniki.... no ale to chyba nie do końca tak powinno działać...

 

W sumie to chodzi pewnie o vraya. Czy nie powinno... nie wiem. Są triale, dema, a co najważniejsze darmowe softy.

 

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić framebuffer z maxowego na vrayowy, było już o tym kilka razy na tym forum.

Wszyscy, kiedyś jechali na "demo" wersjach a teraz tylko tak żartują sobie, aby podkreślić, że już mają pełną wersję.

Wiesz tak jak w życiu, kto ma lepszy samochód albo większą fajkę. Zawsze warto podkreślić status materialny definiujący pozycję w stadzie i dostęp do samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał zarabiać na tym to oczywiście, że bym też kupił pełne wersje, ale do nauki wystarczy mi "demo" ;)

 

Jaki sens wydawać kilka tyś zł na program żeby sie go nauczyć, a w sumie nie wiadomo czy na nauce się nie skończy.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności