Skocz do zawartości

mental ray 3.8


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronach Autodesku pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące nowej wersji mental ray'a w wersji 3.8. Tą wersję zobaczymy w nowym 3ds Max 2011. Co ciekawe, wcześniej nigdzie nie doczytałem, że "Iray rendering mode" będzie dostępne w wersji tego renderera dostarczanej z programem. Warto zapoznać się z nowościami.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1099

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na mentalimages raczej się chwalili tym że będzie :) co najmniej od czasu wystawienia beta testów. mantala 3.8 sporo wcześniej zdążyli skończyć przed maxem 2011 i chyba żadnych nowości nie będzie niż to co wcześniej od producenta renderera się pojawiało :D ale dobry news. Nawet bardzo dobry :D i to chwale a nie wieczne uciekanie w vray kiedy tak dobry renderer na pokładzie.

//wiadomo każdy soft ma swoje wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ujmę to inaczej. Gdybyś miał wbudowanego Vray z RT kupiłbyś MentalRay? Raczej nie. Poza tym trochę tu śmierdzi fakt, że właścicielem MentalRay jest NV. O ile w 3ds maxie Quadro to podstawa o tyle w innych już nie zawsze.

 

Do czego zmierzam to konkurencja ze strony AMD i OpenCL/Stream (programy które są dostępne na stream/cuda działają raczej szybciej na Stream 4xxx vs 2xx).... NV zapewne nie przepisze iRay na openCL i będziemy uziemieni.

 

ChaosGroup też ma podobną technologię... Kiedy wyjdzie nowy RT na GPU nie mam pojęcia, ale gdyby mieli wsparcie Autodesk byłoby to już dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego bulwersu ...

 

Na OpenCL powstaje Luxrenderer o ile pamiętam ale nie śledzę postępów

 

Trudno powiedzieć co bym zrobił gdyby zamiast mentala vray był na pokładzie ale projekty popychałem na obu silnikach i zawsze chciał bym mieć co najmniej oba na pokładzie i tak jak pisałem za pierwszym razem każdy soft ma jakieś wady i słabsze strony tak jak i mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności