Skocz do zawartości

Różnica klatek


plasti

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam malego problema, ktorego zbytnio nie potrafie zrozumiec,

to znaczy:

 

mam maxa 2009, przy jednej scenie (model samochodu, moj bmw vision ok 30 elementow) ilosci 1,300 000 poligonow mam ze 130 klatek w view porcie,

 

zas przy modelu domu 69 000 poligonow okolo 15 elementow, przy starcie maxa(pliku) jest tez z 130 klatek, po pewnym czasie wraz ze wzrostem czasu pracy nad modelem(nawet samo przesuwanie elementu i zoom extends) klatki potrafia spasc do 14????

 

tak samo dzialo mi sie z jeszcze jednym projektem samochodu ok 130 000 poli

 

dodam iz dom byl importowany do sceny w 3ds formacie, drugi samochod znow otwierany z maxa 2008 a moja bmw byla w calosci modelowana w max 2009

 

mam nadzieje ze zna ktos odpowiedz na te dziwne zdarzenie....

 

 

 

sprzeciol 2 gb dual ram 800, phenom x4 9650 @ 2,4 ge force 9800 gt 1gb ram ddr3 256bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Max nie lubi jak w jednym modelu (obiekcie) jest dużo polygonów. Co innego jest jak masz 500tyś w 10 obiektach, a co innego jak w jednym.

 

Poza tym też strasznie zwalnia jak jest dla obiektów włączony Backface cull (w properties).

 

Chociaż nie dotyczy to może spadku ilości FPS po jakimś czasie pracy w scenie, ale warto sprawdzić.

Ps. We wszystkich viewportach Ci zwalnia? Jak zachowuje się w Shaded+Highlights?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to wiem, racja

 

ale sam fakt 69 000 poli przy moim sprzecie, nawet jakby bylo w jednym elemencie, powinno smigac duuuuzo szybciej, i napewno nie spadkowo co do czasu,

 

caly ten fakt jest po prostu zupelnie nieadekwatny co do wydajnosci i mozliwosci programowo-sprzetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności