Skocz do zawartości

animacja postaci - w jakims czasie?


matizlob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, orientuje się ktoś z Was ile mniej więcej czasu zajmuje zaanimowanie postaci 3d bez motion capture? Np. 5 minut pełnego ruchu postaci, od siadania, do biegania, łącznie z mimiką twarzy itp. Mam na myśli dobre zaanimowanie przez wprawionego już animatora, wiem, że jest to proces bardzo pracochłonny, ale takie 5 minut jest osiągalne do zaanimowania przez jedną osobę w kilka miesięcy? jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jasne ze jest osiagalne pytanie tylko wlasnie co to za animacja jak loopy to hmm w sumie spoko jak taka pełna łącznie z dialogami itp no to moze byc problem. Problem z czasem bo jeden animator zrobi ale to potrwa. wszystko to zalezy na kiedy jest deadline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez jaka chcesz jakosc. Jest troche ludzi, ktorzy dadza to rade zrobic w pare tygodni do poziomu powiedzmy przyzwoitego. Przy czym jezeli celujesz w ruch a'la mocap, niestylizowany, to naprawde sugeruje mocap. Koszty mniejsze, albo zblizone - jakosc jednak lepsza.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam się dlatego, bo sam mam do zrobienia taką animację do swojego filmu :)

właściwie licząc czas, to mam na samą animację postaci około 6 miesięcy miesięcy, kilka tygodni dla wprawionego animatora to bardzo mało i jest to dla mnie bardzo optymistyczna wiadomość :) licząc, że muszę się wiele jeszcze nauczyć, może uda mi się zamknąć w 6 miesiącach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek spróbuj zrobić jakiś test, żeby ocenić swoje możliwości. Może nagraj siebie na aparat cyfrowy. Jak siadasz, jak skaczesz.. cokolwiek. I potem zanimuj postać 3d patrząc na filmik i dodając stylizację do ruchu. Będziesz wtedy mógł lepiej oszacować czas potrzebny TOBIE na taką realizację.

I tak jak reanimator - Good Luck ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności