Skocz do zawartości

3ds max 2010, jak wyrenderować i połączyć do animacji obraz z kamer


pawelek_011

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem pracę wystrzał z armaty, animacja oraz ustawienie kamer wszystko ładnie mi działa ale mam problem by zapisać samą animacje, renderuje mi się tylko jeden obraz z widoku a nie obraz kamer, czy mógł by mnie ktoś naprowadzić jak to zrobić połączyć obraz z wszystkich kamer i stworzyć jednolitą animacje, i jeszcze jedno pytanie jak zwolnić animacje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

U la la.. trochę tu zamieszania.

 

1. Ujęcie renderuje się przeważnie z jednej kamery.

2. Widok z którego będzie renderowana sekwencja wybiera się w oknie ustawień renderingu (F10 - na samym dole jest pole wyboru widoku renderingu)

3. Możesz renderować od razu do formatu video (avi, mov) albo do sekwencji obrazków (jpg, tga...) i później połączyć w film.

4. Zwolnić animację możesz w postprodukcji po wyrenderowaniu albo w maxie przed renderingiem.. jeśli przed renderingiem to albo w ustawieniach czasu (ikonka zegarka koło play na dole z prawej strony.. i tam 'Re-Scale Time' .. albo przesuwając klucze ręcznie.

 

Na razie tyle - może coś naprowadziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod F10 na górze dajesz zakres klatek do renderingu.. czyli nie 'Single Frame' tylko Active time segment albo range...

A co do rendeorwania z kilku kamer to w maxie tylko Video Post.. znajdziesz w helpie. Ale to mało wygodne. Lepiej porenderować z każdej kamery osobno.. czyli dla każdej z 3 kamer osobny render.. a potem to skleić razem. Max nie ma kamera-switchera aby rendrować z kilku kamer ciurkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwolniłem animacje przez przycisk Time Configuration, dałem na 1/4, ale jak wy-renderowałem ze wszystkich 3 kamer i udało się połączyć to animacja przez Video Post to animacja jest bardzo szybka trwa 3 sek, i nic prawie nie widać .... da jakoś to się zwolnić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności