Skocz do zawartości

Glass Graphics Phen Glass Graphics Phen


nudziarz

Rekomendowane odpowiedzi

hej, na tym forum jestem nowy, i przy okazji pierwszego postu/tematu przedstawię się: Mam na imię Jacek i jestem z Kielc, i przerzyłem 17 wiosen;), A teraz przejde do problemu, z 3ds Maxem (2010) dopiero zaczynam się bawić, znalazłem taki tutorial (

) w 2:50 gość wchodzi w get material i ma takie coś Glass Graphics Phen , u mnie do tego momentu wszystko idzie ok, ale jak wejde w get material(s?) to nie mam tego. wiecie dlaczego, i jak to zmienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cgartist78 you can get Glass material only if u have enabled Mray rendere, it is free shipped with 3ds max 1 rok temu

 

o to ci chodzi??

 

jak wcześniej napisałem zaczynam dopiero i niewiem w ogóle co to znaczy?

jak wiesz to proszę wytłumacz mi to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciśnij F10, w okienku które się pojawi, w panelu common(który powinien być otwarty na wstepie) przejedź suwakiem na sam dół, będzie tam "assign renderer", tam gdzie jest napisane "default scanline rendered" kliknij ikonkę obok i wybierz mental ray i ok. nie czytałem tego tutoriala, ale jeżeli problem leży tylko we włączeniu mental raya to powinno wszystko działać :) życzę owocnej przygody z 3d maxem :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudziarz: przeanalizuj helpa
Z moim inglisz to raczej awykonalne ;)...

przełączyłem na tego Mray i pojawiły się różne materiały m.in: solid glass, water. jakieś mapy (glass(lump)), ale nie ma tego: Glass Graphics Phen, próbowałem z tymi co się pojawiły ale szklanka po renderowaniu wychodzi szara :/. może ja coś źle robię, a czy to może być przez różnice wersji?

w ogóle mam problem ze szkłem :(, poszukam w tym helpie może coś mi się uda zdziałać...

Edytowane przez nudziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee ciężko się pewnie gada z takim jak... ale wziąłem to mental ray w get material i pojawiły mi się jakieś właśnie shadows coś tam jeszcze, i gdy to kliknę są "nowe" materiały/mapy ale nie znalazłem tego co szukałem możesz mi jakoś dokładniej to wytłumaczyć ;)?

może w punktach czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wiesz gdzie kliknac to szkoda dalej tlumaczyc, serio i tak nie uruchomisz tego shadera, bo uzywa dodatkowych kanalow, musialbym ci biblie Mental Ray przepisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oburzaj się. Ja, gdy zaczynałem, też z początku myliłem materiały z mapami. Materiały wybiera się, klikając "get material" lub klikając w "standard" (jest to nazwa materiału standardowego) i wybierając z listy inny materiał. Natomiast mapa opisuje już właściwości tego materiału i wybiera się ją klikając jedno z okienek map wewnątrz samego materiału (np diffuse).

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie próbuję to zroozumieć, ale nie jest tak źle, dzięki

 

TJVIKING!!! Pomogło, zrobiłem szklankę (może nie jest to ideał ale jest przeźroczysta), jeszcze raz dzięki!!!

Edytowane przez nudziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności