Skocz do zawartości

jak zwolnić animacje???


pawelek_011

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po pierwsze to powinieneś zadać pytanie w dziale animacja a nie modelling. po drugie to jest o tym masa tutoriali krok po kroku w internecie a po naciśnięciu f1 w maxie masz help w którym też jest elegancko wszystko opisane.

 

tam gdzie masz 1/4 zmień z powrotem na 1, nie tędy droga.

ciut niżej masz animation end time i start time, bazowo end time to chyba 100, czyli właśnie te 3 sekundy które masz. bo animacja to tak naprawdę duuużo obrazków które są wyświetlane zaraz po sobie. bazowo 30 obrazków na sekundę, więc ze 100 obrazków (klatek, frames po angielsku) wychodzi ci 3 i 1/3 sekundy. więc sobie policz ile chcesz żeby trwała i wpiszodpowiednią wartość. a później na tym suwaczku z cyferkami na dole musisz przesunąć klatki kluczowe które ustawiłeś (zakładam że wstawiłeś bo masz jakąśtam animację) na odpowiednio późniejsze pozycje.

 

i poczytaj jeszcze trochę tutoriali :)

 

edit:

albo można też jak xizior zrobić, nie chciałem tego negować mówiąc że nie tędy droga, tylko po prostu napisałem post zanim zobaczyłem że on napisał :) ale ustawiając ręcznie klatki i ile dokładnie klatek masz większą kontrolę nad tym co ile trwa

Edytowane przez koton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności