Skocz do zawartości

Nie widać białego sufitu.


placebo29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zwracam się z prośbą do Was o wsparcie mnie radą. Chodzi mi o to, że nie potrafię sprawić aby sufit widoczny w tej scenie stał się koloru białego. Próbowałem już wiele razy ale efekt ciągle ten sam.

Czy mam niepoprawnie ustawione światła, czy też nie takie jak powinny być materiały. Będę wdzięczny za każdą sugestię!!!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prawda że nie podałem więc program to 3D max studio i render v-ray 1.50 SP2. Męczę się i męcze z uzyskaniem białego sufitu ponieważ na sufict jest już nałożone białe stucco ale po wyrendzeniu widać, że jest to szare. Z tym override mógłbyś jaśniej coś powiedzieć? Czy zastosować override dla sufitu czy dla ścian także? Pozdrawiam i dziekuję za pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/examples_vray_overridemtl.htm

tu masz na dole przyklad z tym. Zwykle uzywasz override material dla materialow ktore maja jakis nasycony kolor ktorego nie chcesz miec w kalkulacji GI.

Czyli np jak czerwone sciany barwia caly pokoj na piekny rozowy, to wkladasz override, jako override GI ustawiasz jakis szary (czy inny neutralny) material i leci.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie uzywam. Jesli chcesz zobaczyc jak takie cos dziala obacz sobie Modo, tam renderowanie w viewporcie jest chyba od jakis 2 lat, wiec troche filmow jak to dziala bedzie na sieci. Z pewnoscia przyspiesza dezajn, ustawianie swiatel na szybko itp. Czy dziala na 2009?, podejzewam ze tak, sprawdz strone chaosgroup i bedziesz wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje testowac jeszcze wczesne wersje beta vray`a RT i w sumie nie ma jakis tam rewelacji, wiadomo, fajnie i szybo dziala, przyspiesza prace w duzym stopniu, ale patrzac na ten render wyzej, radze bardziej przylozyc sie do vray`a a jak juz zrozumiesz mniej wiecej podstawy mozna smialo przechodzic na RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest to, że nie ujarzmiłem jeszcze v-ray'a. Na razie to on panuje nade mną aniżeli odwrotnie. Nie jestem orłem w kojarzeniu i wszystko muszę nadrabiać ambicjami i przyznam, że szukam kogoś takiego aby sporządził taką listę odnośnie opcji v-raya. Wiecie no np. ten parametr odpowiedzialny jest za to i za to , kolejny parametr o nazwie .... odpowiada za to i za to itd. Bardzo by mi to pomogło w codziennej pracy aby zrozumieć ten plugin. W necie praktycznie nie ma żadnych informacji po polsku o V-rayu . Oczywiście byłaby to usługa tyle i tyle za to. Jeżeli ktoś chciałby coś takiego wykonać odpłatnie to proszę dać znać a skontaktujemy się i obgadamy szczegóły. Jak na razie dzieki za odzew Wam wszystkim!!!PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności