Skocz do zawartości

Finished 2D: Triskelion


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje ostatnio nad taką ilustracją sobie. Praca w fazie W.I.P...jakieś 55-60% ukończenia. Na tym etapie jednak chętnie przyjmę wszelkie rodzaju komentarze. Ostatnio cierpię na brak dystansu do pracy i sam już nie potrafię rzeczowo ocenić co wygląda, a co nie wygląda.

 

Jak się łatwo domyslić...sloneczko planuje otoczyć chmurkami w całości dając pewne przejście między "Dniem" a "Nocą". Gwiazdy w tle będą do wymiany bo narazie to tylko foty z teleskopu Hubble'a :P

 

Solar%20v2.jpg

 

Aktualizacja 30.04.2010

Wersja finalna:

 

Triskelion_web.jpg

 

Pozdrawiam

CzAki

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słoneczko bardzo sympatycznie wychodzi :) Te chmurki, które otaczają słoneczko - możnaby "dogiąć" te po prawej stronie (żeby tworzyły wyraźniejszy łuk). W gwiazdach fajnie byłoby uniknąć powielenia żółci ze słońca, ale napisałeś że i tak są do wymiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir? Coś na kształt małego wiru miałem na myśli, ale nie wiem, czy myślimy o tym w ten sam sposób...

Ola-f - nie ma tam żadnego ctr+t

 

Nowicjusz w malowaniu chmur nie jestem:

clouds.jpg

 

Niemniej jest to kawał ciężkiego rzemiosła, by osiągnąć dobrze wyglądającą chmurkę...

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada fajnie. moze bys sie pokusil dla wlasnego treningu np. o rozne rodzaje chmur od cumulusow blizej slonce do np. cirrusów w oddaleniu. Nie wiem czy to zlecenie czy tak dla siebie, jak dla siebie to utrwalenie sobie gatunkow chmur to super rzecz (a jeszcze z nazwami przydaje sie do lansu na forach :D ).

Ciezko mi powiedziec jak to z tymi chmurami, mi zawsze sie wydawaly mega banalną rzeczą na kilkanascie sek malowania, ale wymaga pierw obserwacji to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Praca prywatna...jednak muszę ją ukończyć w tym tygodniu co niestety pozbawi mnie możliwości ładowania super wypasu i eksperymentowania...a szkoda :|

 

Chmury niby nie wydają się trudną do namalowania rzeczą jako taką, jednak często są też traktowane po macoszemu na różnego rodzaju pracach. Malowane na różne metody zależnie od stylu zaczynając na wektorowych barankach, poprzez chaotyczne pociągnięcia miękkim pędzlem, przez zastosowanie personalizowanych pędzli odwalających całą sprawę.

Dość łatwo maluje się chmury na liniowym gradiencie...Gorzej jest w przypadku pracy, gdzie nie dość, że gradient jest radialny to i same chmurki są koliste.

 

Mam obawy przed rzuceniem na chmury żółtego światła, takiego jakim teoretycznie powinny być oświetlone, bo centrum pracy stanie się zbyt żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodam księżyc to złamie symetrię, ale kompozycja się posypie i praca będzie cięższa z którejś strony. Musiałbym zmienić całą kompozycję, a nie mam już aż tyle czasu, bo deadline dla tej pracy wyznaczyłem sobie dzisiaj do północy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, oraz wielkie dzięki za pomoc i wszystkie rady. Wezmę sobie wolne przez weekend od Photoshopa, a później prawdopodobnie poważnie zastanowię się nad stworzeniem drugiej, bliźniaczej pracy z Luną (wg podpowiedzi emmilius'a).

:)

Pozdro

CzAki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności