Jump to content
Krzychu_Mac

odwodnienie stropodachu

Recommended Posts

Witam, mam problem z odwodnieniem stropodachu. Mam taki sobie domek w którym chciałem zastosować system podciśnieniowego odwodnienia Geberit Pluvia, niestety tylko 1 cześć dachu (B) nadaje się. Zastanawiam się jak to zrobili KWK w aatrialnym, nie ma rur spustowych na zewnątrz, na przekroju widać że spadek jest do jednej ze ścian

(http://www.archicad.pl/documents/352.html), ale teoretycznie tak nie powinno się projektować. Już sam nie wiem jak to rozwiązać. Wszędzie piszą że rura spustowa odwodnienia grawitacyjnego musi być oddalona o 50 cm od ściany attyki, ale to dziwne żeby taka rura sobie szła przez pokój. Pomóżcie :)

 

http://img195.imageshack.us/img195/2865/polacdachu.jpg

 

P.S Strzałkami zaznaczona jest wentylacja

Edited by Krzychu_Mac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przekroju widać, że dach posiada spadki w kierunku ścian wewnętrznych budynku a nie jak napisałeś do jednej ze ścian. Takie coś można uzyskać za pomocją płyt styropianowych które posiadają już odpowiednie spadki. Ponad to styropian taki ma już zabezpieczenie przeciw wodzie opadowej z zakładem. Potem papa termozgrzewalna.

Co do rur spustowych. 50 cm od attyki powinien z pewnością znajdować się wpust dachowy a nie koniecznie rura spustowa. W tej odległości 50 cm wykonujesz kontre o większym spadku aby woda ściekała do wpustów poprzez utworzone koryta zlewowe. Przechodzisz przez strop, odginasz w przestrzeni międzysufitowej do ściany i przechodzisz przez budynek do deszczówki. Jeśli nie posiadasz takiej przestrzeni gdzie możesz odgiąć RS to tak rozmieszczasz wpusty aby odgięcie wykonać w jakimś pomieszczeniu technicznym. Przykładowy system Dachrock-SPS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak szybką odpowiedz. Problem w tym projekcie jest taki że cieżko umiejscowić rury spustowe w salonie, nie wiem czy rura może iść w ścianie konstrukcyjnej?

 

To rysunek z zaznaczonymi ścianami parteru

polacdachu.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papy termozgrzewalnej na styropian raczej się nie kładzie, są inne rodzaje izolacji. Rury spustowej w ścianie konstrukcyjnej też bym nie dawał z wielu względów, np. przemarzanie. Potem w tym miejscu na ścianie we wnętrzu mogą pojawić się przebarwienia na tynku. Konstruktorzy też pewnie niechętnie to będą widzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Papy termozgrzewalnej na styropian raczej się nie kładzie, są inne rodzaje izolacji.

 

Na płyty styropianowe które mają laiminowaną papę podkładową (o takich mówiłem) układa się papę termozgrzewalną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy