Skocz do zawartości

Problem ze spinerem


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze spinnerem :) Tworze go bez problemu ale pozniej kiedy chce zmienic jego parametry nie wiem jak to zrobic? (chodzi tu o parametry range \"from-to\" bo z ustawieniem jego funkcji typu: rotation czy position nie ma problemu) Czy mozna temu jakos zaradzic czy za kazdym razem trzeba tworzyc nowy spinner kiedy mi cos nie wyjdzie. Prosze o szybka odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmmm, w max\'ie to jest spinner:

spinner.gif

czyli chodzi o maxscript, tak? (choć na razie nie przenoszę do stosownego działu, gdyż może się mylę i chodzi o coś innego)

tylko jeśli tak, to kompletnie nie rozumiem problemu.. :)

piszesz skrypt, masz w nim spinnery i testujesz. Jeśli któryś nie spełnia założeń, to wracasz do kodu skryptu, zmieniasz jego zakres i rekompilujesz skrypt...

może jeszcze chodzi o slider..? ale napisz coś więcej (może screen), chyba że ktoś inny będzie wiedział i się tutaj udzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie chodzi o maxscript bo z tego to w ogole nie umiem korzystac:)

sprobuje zamiescic obrazek (ale nie wiem czy mi sie uda bo pierwszy raz to robie:)

 

1.jpg

jak widzicie obrazek to powinno byc wszystko jasne. chodzi mi o parametry Range \"from-to\". Tego \"spinnera\" (jesli tak to sie nazywa) tworze za pomoca funkcji Animate>Add custom attribute. Tom go tworze ale pozniej nie moge go edytowac. Teraz chyba wiesz o co mi chodzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, nigdy z tego nie korzystałem, ale właśnie się zapoznałem z tą opcją i w helpie znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie:

 

\"Once you have added a custom attribute to an object, you can\'t edit its properties. You can replace it by deleting it, and then adding another attribute of the same name, with changed properties.\"

 

Po dodaniu takiego spinnera do obiektu nie mozna edytować jego parametrów. Możesz jedynie go usunąć i stworzyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności