Skocz do zawartości

Jaki soft do trackingu?


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kakaku

Elo.

Nie jestem pewien czy w dobrym miejscu się pytam, ale chciałbym spróbować trackingu i nie wiem jaki soft jest do tego najlepszy. Myślałem o Icariusie. Jakie macie z nim doświadczenia? Dobry jest czy lepiej rozejrzeć się za innym? I czy Icarius nie jest tylko na maca?

Z góry dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość kakaku

jak pisałem wcześniej dopiero się za to zabieram więc nie zabardzo to ogarniam:P Czym się różni tracking od matchmovingu? A chciałbym np nakrecic filmik kamera a potem na niego nałożyć obraz zrobiony w maxie tak aby wklejal sie film. Żeby na nakreconym biurku stał jakis objekt wykreowany w maxie. Jaki do tego najlepiej wybrac program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojou, PFtrack i co tam jeszcze bylo... Syntheyes, mialem okazje patrzec na demo kazdego z nich i wszystko na pierwszy rzut oka bardzo podobne. Z pewnoscia czym to sie tam rozni, ale wg mnie kazdy z nich powinien wystarczyc do tego co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

ok sciagnelem boujou i pftrack triale i w pierwszym wywala blad przy otwarciu o licencji, a w drugim pftrack ple nie chce robic nowych projektów... Tez miałeś takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

z doswiadczenia, Bojou najbardziej prosty w obsludze, ale PFTrack najlepiej sobie radzi z trudnym materialem video, Icarus jest zblizony ale duzo trudniej jest go wysterowac, zwlaszcza jak chcesz miec ciagle sciezki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

PFTrack dużo lepiej niż Boujou radzi sobie z mBlurem, ale jest to trochę złudne, bo później solvy w tych mscach nie do końca siedzą. Świetny jest też track 3d w Nuke'u - IMHO śmiem zaryzykować stwierdzenie, że lepszy niż w Boujou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trudniejszych rzeczy polecalbym PFtracka. Np takie trackowanko green screena z max 4 trackerami widocznymi w motionblurze cały czas zasłanianymi przez postacie na pierwszym planie, mniam. Jako tako sobie poradził choć nie obyło się bez ręcznej roboty. Boujou robił jakieś punkty z kosmosu.

Nuke-owy track faktycznie jest całkiem spoko i też wg mnie skuteczniejszy od boujou ale nie kojarzę czy już można exportować kamerę do innych softów. Zdaje się że w wersjii 6.02 jeszcze tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trudniejszych rzeczy polecalbym PFtracka. Np takie trackowanko green screena z max 4 trackerami widocznymi w motionblurze cały czas zasłanianymi przez postacie na pierwszym planie, mniam. Jako tako sobie poradził choć nie obyło się bez ręcznej roboty. Boujou robił jakieś punkty z kosmosu.

Nuke-owy track faktycznie jest całkiem spoko i też wg mnie skuteczniejszy od boujou ale nie kojarzę czy już można exportować kamerę do innych softów. Zdaje się że w wersjii 6.02 jeszcze tego nie było.

 

Zawsze można było, bo to zwykłe kanały we kamerze są, które Nuke eksportuje we wspólnym formacie z Maya i Houdinim. To są zwykłe kolumny liczb (+ nowy Nuke będzie miał eksport fbx).

 

Z ostrych zabawek polecić warto 3d equalizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jak wypada w porównaniu z ww. zabawkami? Zassałem PLE - jak bd mial chwilke to na pewno potestuje. Btw. 5MB za 9990$! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada w porównaniu z ww. zabawkami? Zassałem PLE - jak bd mial chwilke to na pewno potestuje. Btw. 5MB za 9990$! :o

 

Mistrzem świata w tej konkurencji jest Scratch, 3.5MB za 50.000 Euro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
Mistrzem świata w tej konkurencji jest Scratch, 3.5MB za 50.000 Euro ;)

 

To jest ten soft Assimilate do DI? Jeśli ta, to gruuuboooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku
nie moge napisac ścieżka, bo to bedzie polska ścieżka i jeszcze jakis blad wywali ;)

;] No i wykrakałeś. Wywala błąd podczas pracy 'auto track' i 'solve camera'. Dochodzi do końca procesu i wywala błąd i proces trawa do tej wlasnie klatki a po niej nie widac zadnych '+' z auto tracka. Ale dzieje sie tylko tak na niektorych filmikach:P

 

 

PS. Trochę z innej beczki. Nie będę zakładał nowego tematu jeżeli tutaj tylu fachowców tutaj zagląda:D Dlaczego nie wyświetla mi textur na objekcie w viewprocie, po kliknięciu na niebieski box w material editor? Tylko objekt sie beradziej baly robi. Używam maxa 2009 , a w maxie 9 dzialalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności