Skocz do zawartości

plamkowanie...


megys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z renderem, białe ściany są całe w plamkach, jak zwiększam maximum sampling radius plamy nie znikają, robią się tylko większe. Oświetlenie mr.sun i mr.sky Jak wrzucam lepsze ustawienia, to wyskakuje błąd z ilością pamięci i wywala mi maxa. Wcześniej robiłam wizki na takich ustawieniach i było wszystko ok, od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy. Pracuje na tym samym kompie. Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz co, ja jakimś mistrzem maxa nie jestem... większość rzeczy robie na czuja i tak, jak mnie uczyli. Mam włączony FI i GI, a powinnam mieć tylko jeden??? A co z Diffuse Bounces? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nikt nie odpowiada... to boli... Tak powinieneś mieć włączony tylko jeden. Najlepiej FG. Mówię to z własnego doświadczenia ( a też kiedyś odpalałem i jedno i drugie. Jakby tego było mało, cytuje, z pewnej książki do mentala - "Realistic Architectural Visualization with 3ds max and mental ray"

cytuję :

" In 3ds max 2010 ( ale to się odnosi do każdej wersji maxa), you should use either FG or GI. (...) Some settings of FG and GI will be ignored if both are used simultaneously""

 

Co oznacza :

W 3ds max 2010 powinienneś używać FG albo GI.(...) Niektóre ustawienia FG i GI będą się wykluczały, jeśli będą używane jednocześnie"

 

 

Co do diffuse bounces nie mogę Ci nic jednoznacznie powiedzieć. Jedyne co wiem na ten temat z różnych źródeł ( również powyższej książki), to to, że wydłuża rendering, polepsza jakość ( rozjaśnia też) i nie powinna być używana poniżej wartości 3, bo rendering się wydłuży, a z jakości nici.

 

Co do kropek, to prawdopodobnie problem samplingu. Przegrzebuję forum właśnie z tego powody. Miewałem już ten problem ale zazwyczaj zwiększenie sampli na materiale do ściany i mrsun pomagało . Niestety nie tym razem. Spróbuj, może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności