Skocz do zawartości

Dom jednorodzinny


xnamerx

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadł mi w ręce katalog z projektami domów jednorodzinnych pełny wizualizacji. Postanowiłem sprawdzić czy byłbym w stanie ugryźć taką prackę. Tym samym zabrałem się za mój pierwszy exterior. Wzorowany na jednym z projektów we wcześniej wspomnianej gazecie więc prosiłbym o przymknięcie oka na ew. architektoniczny kicz :D Powoli zbliżam się do końca i chciałem zasięgnąć rady co dodać/poprawić/wywalić etc.? Gwoli ścisłości (z resztą to pewnie łatwe do wyłapania) drzewko - gotowiec.

 

finalna.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Architektonicznie to nie taki znowu kicz, poza barierkami i paroma detalami. Zwykły dom po prostu. Wizualka za to czerstwa i nieciekawa wyszła.

Kamera za wysoko, albo dom nie w skali. Światło takie sobie, szare cienie. Okna wyglądają na źle osadzone, jedne zlicowane ze ścianą, inne cofnięte. Odbicie w oknach i materiał szyb słabe. Brak parapetów. Dziwny podjazd do garażu i wejście do domu po trawie. Balkon wygląda na zbyt cienki. Brak obróbki blacharskiej komina. Za płotem jakaś łąka-nieużytek, nie poprawia atrakcyjności domu i wizki. Przy podjeździe niefajne te lampki są. Barierki blee. Stolarka w dziwnym kolorze, dałbym drewniane albo białe. Przydałyby się deski okapowe. Ogrodzenie nie pasuje zupełnie do domu.

 

poza tym ok., wyjdzie z tego ładny obrazek jak dopracujesz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło to Vray sun. A i jeszcze jedno o co chodzi z blacharską obróbką komina ? Z wiadomościami na temat realiów budowlanych u mnie bieda i właśnie tego typu uwagi są dla mnie najcenniejsze bo klejąc domek "na wyobraźnię" mogę robić sporo rzucających się innym w oczy budowlanych pomyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin.jpg

 

przy sun+sky kolory światła i GI regulujesz kątem nachylenia sun'a, parametrami turbidity w sku i sun oraz white balance'em w vray phisical cam. Lepiej wyglądają wizki jak w cieniu odcienie są wpadające w błękit, chłodne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny up - przede wszystkim korekta światła (jak się okazało świeciłem samym Sunem bez Sky i to było źródło żółto-szarej atmosfery w 1 renderze). Pozostało dorobić tylko pasujące barierki na tarasie i scenkę chyba uznam za skończoną.

 

test3fz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności