Skocz do zawartości

Kuchnia


Gość Namib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum i mam nadzieję że w jakiś sposób przyjmiecie mnie do otoczenia. Od kilku miesięcy bawię się w 3Ds Maxie 9. Dziś zrobiłem model kuchni, taki z głowy. Oczywiście nie jest idealny, a może nawet słaby.

Scena pozbawiona jest szczegółów, jak na razie uczę się więc utrudniło by mi to pracę. W późniejszym czasie dodam kilka. Dziś może zacznę tworzenie materiałów, ale to jeszcze nie jest pewne.

Mam nadzieję że otrzymam jakieś porady od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może skup się trochę na proporcjach i jakiejś takiej praktycznej stronie. np między krzesła a stół żadna noga chyba się nie zmieści ;) nie krępuj się na początku robić czegoś co już istnieje - zawsze łatwiej Ci będzie dostrzec pewne błędy bez pomocy innych. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, a co do sceny to:

 

-Blat, w którym jest zlew jest za niski.

-zlew bliżej krawędzi

-może jakieś okno, drzwi, oświetlenie

-krzesła za wysokie

-widać za dużo kopiowania modeli

 

Wdaj się w detale. Jeszcze nie teksturuj tym bardziej że światło jeszcze nie jest ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia2kamera1.jpg

kuchnia2kamera2.jpg

 

Krzesło zmieniłem, blat chyba jest na dobrej wysokości, zlew jest przysunięty najbliżej jak się da, okno jest - jeszcze jakieś lampy zrobię.

 

Mam mały problem, gdy nałożyłem kilka podstawowych textur ( kolo ściany, płytek, okna, wstawiłem szybę) to render znacznie się wydłużył do około 1.5h. Czy to wina wielu obiektów z smooth lub turbo smooth czy też źle ustawienie renderu ?

Edytowane przez Namib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kran trochę wielki według mnie. Blad tam jest zbyt prostokątny, zrób coś na styl tak jak masz stół. Warto by było dodać detale do garnków (śrubki przy uchwytach itd.). To wysokie krzesło to ma za cienkie nogi chyba że z tytanu są. Jak by była wyższa osoba to uderzy głową w to coś co jest nad stołem. Fajna ogólnie praca. Życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za tak długą przerwę, wiecie koniec roku więc trzeba oceny poprawić.

Poprawiłem trochę model, ale dalej mam kilka problemów. 1. to to że są takie "schody" mimo iż mam nałożony MS. 2. to cienie, muszę jeszcze popracować nad renderingiem.

 

Zmieniłem kran, wysepka inna, dałem fotel (albo krzesło). Z góry oświadczam że to taki "futurystyczny" i dlatego taki niski. Nie wiem co zrobić w ścianie nad kranem. Dałem takie małe okienko ale trochę nie pasuje. Chciałem pułki też nie pasowały, jeśli są jakieś pomysły to pisać.

 

 

kuchniapoprawka.jpg

kuchnia2r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności