Jump to content

Tweester

Members
 • Content Count

  307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Tweester

 1. @Szosz - jestem w miarę zadowolony z tego jak to wyszło, chociaż powiem że przy renderingu trochę sie podłamałem bo myślałem że łatwiej będzie uzyskać efekt fotorealistyczny. Nie chciałem tworzyć ciężkich ciemnych chmur. Wolałem zostać przy takim normalnym, niż jakoś iść w klimat PRL, a wiem że szybko bym za głęboko zabrnął tam :D @l337 - Szosz tak na prawdę ma racje. Wszystko zależy od perspektywy. Przygladając się referce i innym podobnym zdjęciom, zauważyłem że poniekąd lekko widać odbicia budynków z tyłu, jednak nie aż tak bardzo jak na zdjęciu które wrzuciłeś. Jest to pewne niedopatrzenie z mojej strony, które pewnie lekko by poprawiło render. @Adek - dzięki! Z oświetleniem borykałem się dość długi czas, jednak patrząc na to co było na początku a jest teraz, to różnica według mnie jest bardzo duża. Z czasem na pewno jakoś się wyrobię z oświetleniem, i nauczę się tworzyć sensowne ustawienia zarówno renderingu jak i światła. Dzięki wam za opinie! :)
 2. Nikt nic? :P Nie chce chwalenia czy czegoś, ale słów krytyki. To że mi się w miarę podoba, nie oznacza że jest to wykonane w dobrze, a że tutaj dużo jest osób co się profesjonalnie zajmuje, to fajnie by było usłyszeć parę słów :)
 3. Czy planuejsz jakoś wiele miejsc pokazać z miasta czy typowo tylko stare miasto?
 4. Osobiście nie przekonuje mnie rozmiar silnika. Strasznie wielki. Według mnie niezbyt pasuje taki odkryty i taki duży.
 5. Sprobówalbym dać teksturę masztów (samego materiału na ten z poprzedniego render), oraz bardziej zajął się wyspą lub dodał jakieś foto w postpro, bo o ile model zaczyna fajnie wyglądać o tyle wyspa w tle odbiera fotorealizmu.
 6. Piloci pasują idealnie. Może gdyby byli brodaci to by lepiej wyglądało :) Ogólnie co do modelu to dla mnie bardzo ładny. Jednak jeżeli chodzi o samą scenę, powiem że nie wyszła najlepiej. Samolot jest przedstawiony w takim spokojnym locie zaś w całym tle mamy dużo blura. Osobiście spróbowałbym zrobić drugą post produkcję, w klimatach bojowych. Ciężki ciemne chmury, i strzelający samolot. Z tego co pamiętam PZL-37 był dość nowoczesnym samolotem jak na lata trzydzieste, więc warto by było może pokazać jego "agresje" ?
 7. Praca skończona. Dodalem malutkie elementy, i popracowałem trochę nad postprodukcja. Zapraszam do oglądania oraz do komentowania, czego na następny raz unikać, co wyszło źle. Galeria 3D - Opera Nova Pozdrawiam, Tweester
 8. Witam! Pierwsza moja większa praca którą skończyłem. Render przedstawia Opere Nova w Bydgoszczy, z punktu widzenia osoby, która stoi na Wyspie Młyńskiej. Prace nad nim trwały ponad miesiąc, gdyż starałem uzyskać render jak najbardziej wierny rzeczywistości. Niestety mając referke, miałem pewne problemy z uzyskaniem końcowego fotorealizmu, dlatego postanowiłem ostatecznie, że praca będzie miała charakter starej pocztówki. Oto co udało mi się stworzyć. Proszę o opinię, co na kolejny raz powinno być poprawione, czego unikać oraz co ogolnie sądzicie o pracy. Jest to dla mnie ważne aby każda kolejna praca była coraz lepsza :) Oryginalny render: Post-produkcja - kolor: Siatka: Pozdrawiam, Tweester [ATTACH=CONFIG]91704[/ATTACH]
 9. Wedlug mnie: - na pierwszym kadrze woda wygląda tak jakoś słabo, jak by była płytka, o wiele gorzej niż do kolejnego kadru. Czy Bulwar jest też renderowany czy dodany w post produkcji? Pytam z ciekawości bo uważam że jest trochę inne oświetlenie względem oświetlenia wiaduktu. Tak jak już ktoś pisał chyba że tekstura wiaduktu powiela się. - na drugim kadrze blur wydaje mi się zbyt duzy, zajmuje bardzo dużą cześć ekranu - trzeci kadr bardzo mi się podoba, może gdyby lekko go przyciemnić byłby już naprawdę mega - co prawda nie mam okularów stereoskopowych, ale mam wrażenie że 3d nie jest dobrze zrobione. Obraz za bardzo odsunięte są chyba od siebie. Pozdrawiam, Tweester
 10. Też nie tak dawno tak naprawdę zaczałem, i wiem ze ciężko jest ;). Co do poprawy wedlug mnie. 1. Ulica - asfaltu w ogóle nie widać, tak jakby była tam pustka. Chodnik uważam za zbyt wąski, zaś krawężnik jest ogromny. Na skręcie krawęznik nie jest wygładzony (widać "cięcia"). Jak dobrze pamiętam, użyj opcji Smooth - powinno pomóc. 2. Słabe oświetleni. Ogólnie render ciemny, po lewej stronie nic nie widać. Spróbuj dać jakieś dodatkowe źródło światła. 3. Reklama/banner z lewej strony jest strasznie pikselowaty. 4. Wydaje mi się że wejście główne jest zbyt plastikowe. Bialy materiał powinien być chyba raczej betonem niż plastikiem czy czym jest. Ogólnie jakoś takie niezachęcające wejście i ubogie w porownaniu do boków. Przy bokach dodaj tam gdzie są okna, w środku dodaj jakieś wnętrze, np na każdym piętrze jakiś hol, w głębi balustradki i kolumny. Bardzo szybko coś takiego zrobisz a uzyskasz jakaś fajną "głębie". Osobiście uważam również że przesadzileś z odbiciami. Wszystko od wszystkiego sie odbija. ;) Powodzenia na dalsza prace ;)
 11. Jeszcze 3 dodatkowe post pro. Co sądzicie? Jaka wersja najbardziej nadaje sie na ostateczny pokaz? Co jeszcze warto poprawić?
 12. Popracowałem trochę nad oświetleniem i kolorystyką materiału trawy oraz poprawilem parę małych błędów - jak teraz oceniacie to?
 13. Tak jak JakóbM powiedział, model fajny, ale materiał nie najlepszy. Za ciemne drewno jak na fregatę, spróbuj może jakiegoś jaśniejszego, żeby było widać szczegół nad którym pracowałeś bo w tym mroku niestety to ginie. Zaś jeżeli chodzi o model, to osobiście uważam że na pierwszym renderze bardzo razi brak węzłów na "siatce"
 14. Mam takie ustawienia. Problem maly mam z odbiciami w szybach. Jeżeli nie ustawie tekstury do VRayDoom to niestety w żaden inny sposób nie wyszło mi nadanie ich, czy to poprzez Environment, czy przez GIEnvironment czy też Reflaction w VRay Settings. Nie wiem może gdzieś coś pominąłem z zaznaczeniem, albo źle robię. Fajnie by było to już skończyć i brać się za inne rzeczy które nie będą naciskaly na mnie piętna pod względem nierealistyczności i porównanie do oryginału.
 15. Tutaj kolejna próba renderu. Udało mi sie oganrać już lepiej osobiście uważam oświetlenie i teraz DayLight działa z dobrego kierunku. Dodatkowo posiedziałem trochę nad materiałem wody, i wydaje mi się że wyszła bardzo fajnie. Niestety nie jestem wstanie dalej nadać nawet w post produkcji tej nutki realizmu i niestety nie wiem jak kontrolować dobrze kolor zieleni. Może jakieś propozycje? Render: orginał/postprodukcja/postprodukcja wizytówka - jeżeli nie dam rady odzwierciedlić wystarczająco renderu żeby przypominal oryginał zrobię z tego starą wizytówkę gdzie problem ze światlem/kolorem nie będzie miał znaczenia.
 16. Hmmm, każdy dłoń od środka ma trochę inną, ale czy jesteś pewien że wokalistka ma taką nietypowe zgęcia skóry między trzecim a czwartym palcem? Obejrzałem na szybko parę dłoni na google i nie widać tego aż tak mocno.
 17. No nie do końca prawda, ale wszyscy wiemy jak czołg zmienia kierunek jazdy. Chodzi mi tutaj o motyw że patrząc na pojazd i jego silniki będzie osiągał duże prędkości, a przy takich wykonywanie zwrotu przy pomocy silnika jest trudne. Może ktoś uzna się za czepianie się, od 3 lat studiując informatykę z fizyką, i oglądając sf, widzi się jak bardzo niektóre rzeczy są absurdalne, a fajnie by było według mnie ograniczyć to, nie tracą nawet na efekcie. ;)
 18. Fajny model, ale znowu nawiąże tematycznie do realizmu ;) Czy uwzględniałeś poruszanie się tego modelu, czy będzie latał w magiczny sposób jak chce? Chodzi mi oto że z tego co widać na modelu to może rozpędzić się w linii prostej, ale z hamowaniem czy już zmianą kierunku lotu nie ma mowy.
 19. A dokładnie co masz na myśli ze wygląda zdecydowanie inaczej? Chodzi Ci o ziemię że na foto jest wyżej czy co? Drzewa są poobracane. Nie sa takie same. Dodatkowo są także skalowane. Nie zgodzę się do końca. Cień zarówno na renderze jak i fotce jest pochmurny więc nie ma możliwości tworzenia się twardych widocznych cieni. Móglbyś więcej napisać jak tym sensownie się pobawić? Tutaj nowy render ale na tych samych ustawieniach światła. Dodałem VRayFury jako trawę, i zrobiłem także schody w miejscu gdzie powinny być (tam gdzie wylewała się trawa ; ) ). Zmieniłem też tło tylko nie wiem jak poradzić sobie z pikselozą.
 20. Witam! Tutaj nowe poprawki, z HDRI + VRayLight(Dome) + VRaySun. Jak to teraz wygląda (1. render, 2.post (bez żadnych map używanych z renderingu, 3.motyw sepia)? Wiem że woda nadal nei najlepiej ale juz lepiej. Jeszcze trawa do dodania i naprawienie tekstury. Jak można jeszcze poprawić tą scenę?
 21. Z czasem renderowania to nie jest aż tak źle, bo pracuję na wymienionym sprzętem - i5 4670k. Końcowy render chce mieć w rozdzielczości 1920x1080. Co do wody wiem że nie wygląda najlepiej, ale próbuj jakaś ją naprawić. A czy może wpadłeś na jakiś pomysł czemu te polygony tak dziwnie się zachowuja?
 22. No dobra, to dzisiaj pobawię sie tym światłem i ustawieniami kamery. A czy w tym momencie jest potrzeba zmiany jakiś ustawień w renderowaniu, czy może pozostać to w taki sposób jaki jest?
 23. Opaska jest zrobiona w następujący sposób. Całe nadbrzeże oprócz "ogrodzenia" i lamp nad wodą jest jednym elementem. Stworzyłem jeden materiał Multi/Sub-Object, a następnie pozaznaczałem odpowiednie polygony i nadałem im ID. Potem tworzyłem materiały do każdego ID (czesto korzystałem z materiałów ze strony http://www.vray-materials.de/. Nie korzystałem z żadnego UVW Maps itp. Na początku miałem V-Ray Sun, ale gdzieś wyczytałem że lepiej operować na VRayLight i takie teraz utworzyłem. Tutaj ustawienia wszystkie: Jeżeli chodzi o to jaki chce uzyskać efekt taki jak na zdjęciu: Jest to godzina około 18/19 początek lipca, słońce zachodzi w stronę lewą od zdjęcia/renderu. Ewentualnie potem będę próbował kolejnego renderu już nawiązującego motywem bardziej do zachodu słońca. To znaczy że scena jest taka słaba, że trzeba ratować się ustawieniami oświetlenia/kamery + nadrabianie w PS, czy jak? :D
 24. Witam! Podczas tworzenia materiałów i dodawania ich do obiektów pojawił mi się taki problem: Czy ktoś może wie jak go rozwiązać? EDIT: Render wstępny. Prosiłbym was o pomoc, co zrobić aby render był bardziej realistyczny. Siedzialem pare godzin ale nic lepszego niż to nie byłem wstanie wykombinować:
 25. Mam nadzieje że te drzewa co wsadziłem będą wyglądać w miarę naturalnie. Modelowanie skończone, ewentualnie jakieś poprawki jak jakieś zobaczę. Kadr wybrany. Pewnie już ostatnie renderki z WIP, następny będzie już wstępnie końcowym renderem. Kadr: Siateczka: Co sądzicie ogólnie o scenie? Jak wyszło odwzorowanie według was osób które zajmujecie się już długo grafiką 3D? Powiem że jest to mój pierwsza w pełni skończona scena (nie licze końcowego renderu). Jak udało mi się osiagnać cel?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy