Jump to content

Pojazd 3D : PZL-37B Łoś


Recommended Posts

Witam wszystkich

Ostatnio miałem, a właściwie mieliśmy bo praca powstała do spółki z Peterem_F, okazję wykonać scenkę z łosiem w roli głównej .

Scenka powstała na potrzeby odsłonięcia pomnika w Wółce Radzymuńskiej ,co miało miejsce dziś rano .

Podział prac był następujący mój łoś , postprodukcja Peter'a_F .

Poly-modelling w maxie unwrap tak samo ,textury w Photoshopie, rendering w Vray'u .

Specjalne podziękowania należą się Markowi Roguszowi ,który razem z ekipą programu "Było nie minęło" w 2011 wykopał szczątki łosia ,a także był pomysłodawcą pomnika .

Mam nadzieję że się Wam spodoba.

 

bbo8.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

i jeszcze kilka zbliżeń:

yzhx.jpg

 

zkj5.jpg

 

d5rn.jpg

 

svcc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo starannie wykonany model - najszczersze gratulacje!

 

W tych wspaniałych teksturach brakuje mi tylko odrobiny "przyprawy do smaku", jaką są drobne eksploatacyjnych zanieczyszczenia na spodzie maszyny. Tutaj wydaje się zupełnie czysty. Nie uwierzę że nawet przedwojenne polskie ekipy były w stanie tak wypucować samolot - takie rzeczy to tylko na prototypie wysyłanym na Salon Paryski :)

 

P.S.

Przypuszczam że model powstał na podstawie wszelkich odstępnych materiałów referencyjnych, więc plany w które można by go "wyrenderować" byłyby lepsze od wszystkich innych, które do tej pory wydano? Może spróbujesz je zaoferować jakiemuś wydawnictwu?

Edited by wjaworski
P.S.
Link to comment
Share on other sites

Piloci pasują idealnie. Może gdyby byli brodaci to by lepiej wyglądało :) Ogólnie co do modelu to dla mnie bardzo ładny. Jednak jeżeli chodzi o samą scenę, powiem że nie wyszła najlepiej. Samolot jest przedstawiony w takim spokojnym locie zaś w całym tle mamy dużo blura. Osobiście spróbowałbym zrobić drugą post produkcję, w klimatach bojowych. Ciężki ciemne chmury, i strzelający samolot. Z tego co pamiętam PZL-37 był dość nowoczesnym samolotem jak na lata trzydzieste, więc warto by było może pokazać jego "agresje" ?

Link to comment
Share on other sites

nie znacie sie n00blety, zaaaajefajne., hehe imo samoloty sa czesto troche niewdzieczne przez swoja geometrie wypelniaja mala przestrzen kadru. i chocby nie wiem jak sie nawyobracal to zawsze cos musi umknac. Mi sie baaardzo podoba i widac reke mistrza, Piter jak zawsze pozamiatal: ]

Link to comment
Share on other sites

Po kadrze rozpoznałem pracę petera_f :) (nie widziałem go już jakiś czas tutaj)

Wyszło jak zwykle dobrze. Najsłabsze ogniwo to faktycznie pilot na zbliżeniu (ale zdaje sobie sprawę, że z takim detalem to nie będzie nigdzie pokazane).

Link to comment
Share on other sites

Hey!!

Dzieki wszystkim za komentarze , choć nie kumam o co chodzi z tym Toy Story , czyżby twarze przypominają Chudego albo Buzz'a ? :D

Co do klimatu sceny i oświetlenia to mieliśmy wytyczne klienta i tego sie trzymaliśmy .Myślę że przedstawienie samolotu w walce ( w wyniku której cała załoga zginęła byłoby nieodpowiednie ) Może jest za spokojnie ale tak włśnie miał być przedstawiony łoś.

Edited by Pixel-Factory
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy