Jump to content

xmass

Members
 • Posts

  621
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

xmass last won the day on June 26 2013

xmass had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  Gdańsk, Polska

Recent Profile Visitors

15,240 profile views

xmass's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

332

Reputation

2

Community Answers

 1. @chmielus proszę kontynuuj, jako posiadacz wieczystej licencji chciałbym wiedzieć jak najwięcej, aby zdecydować czy rzucić maxa, zostać z tym co mam czy przejść na subskrypcje. Wiesz coś na temat aktywacji starszych wersji (tutaj mam na myśli moją wersję 2015). Z tego co wiem, nie będzie możliwości aktywacji, co jest chore. Autodesk się odcina od starszych wersji i mówi "róbta co chceta", czy może tylko zaprzestaje aktywacji "bo tak" i już, a jak Ci padnie system to masz problem?
 2. https://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/camera-resolution-mod?page=1
 3. xmass

  snaps toggle

  Naciśnij prawym przyciskiem myszy na przycisk snapa, i w options włącz Enable axis constraints
 4. GrowFX, albo w Blenderze. Sam używam jednego i drugiego.
 5. @ZelvaBOi dzięki za informacje. Dowiedziałem się czegoś nowego 🙂 Nie jestem pewien co oznacza "zabezpieczenie wsparcia czy podespolow do produktu na terenie Unii musi byc zapewnione przez 10 lat od EOL" Czy chodzi tutaj o wsparcie typu serwis packi, hotfixy itd, czy możliwość aktywacji produktu, a przez co użytkowania produktu legalnie zakupionego. Wraz z zakupem licencji wieczystej, musisz mieć możliwośc korzystania z aplikacji do końca twoich dni. Więc producent powinien zapewnić możliwość użytkowania. Myle się?
 6. Możliwe jest aby usunąć okienko z potwierdzeniem, gdy klikam żeby oznaczyło wszystko jako przeczytane? Trochę irytujące 😜 @adek czy za kliki w reklamy dostajecie hajsy? Bo klikam przy każdym wejściu na forum i nie wiem czy nie na darmo 😜
 7. Generalnie AD nie neguje posiadania licencji wieczystej, ale nie da możliwości aktywowania jej. Unijna dyrektywa mówi że w przypadku gdy nie ma możliwości aktywowania licencji aby użytkować aplikację (np firma zbankrutowała, albo AD chcę zabrać możliwość aktywacji), to możesz użyć wszelkich środków potrzebnych do jej użytkowania (np crack) i to będzie działanie w ramach prawa unijnego, w USA mają gorzej, bo takiej dyrektywy nie mają. Generalnie chyba zbiera się masowy pozew w stronę AD, ale czy to coś da to zobaczymy. Z tego co przeczytałem AD twierdzi że działa zgodnie z prawem, niestety nie poparli to jak na razie żadnym z unijnych praw.
 8. STRZYG no nie, tak się nie robi, to tak jakby Hitlerowi się odpuściło bo lubiał psy. Autodesk prowadzi brudną politykę, i to powinno się piętnować i z tym walczyć, nie pozwalać korporacji na robienie co im się podoba. Dają jakieś indie licencje, spoko, jak nie będzie wyboru to sam skorzystam :D, ale obawiam się że to całe indie wprowadzili ze względu na przemyślany plan likwidacji perpetuali. Tak jak pisałem, pożyjemy zobaczymy. Jak na razie to tylko domysły i przypuszczenia. A o UE nawet nie wspominali.
 9. Trochę to się dziwnie skolidowało z zabraniem wieczystych. Autodesk wiedział że rozpęta burzę i żeby zamknąć jadaczki krzykaczom wprowadza licencje indie. O ile w UE użytkownik jest chroniony dyrektywą i tak łatwo nie ograbią ludzi z licencji wieczystych, tak w USA już nie, więc możliwe że ten "pilot" będzie nieobecny w UE, jeśli użytkownicy Autodeskowi złożą pozew i wygrają sprawę. Co będzie? Zobaczymy. Ale jakoś ta sprawa tak troche śmierdzi. Teraz wszyscy się jarają, jaki to dobry ruch ze strony Autodesku, a ograbianie z legalnie kupionych licencji zeszło na dalszy plan. Wszystko przekalkulowali skurczybyki 😜
 10. Zainstaluj najnowszego MicrosoftVisualC++Redistributable i spróbuj jeszcze raz. Generalnie instalka maxa 2018 ma problem gdy nie masz najnowszej wersji MicrosoftVisualC++Redistributable i nie chce rozpakowywać / instalować plików.
 11. Pierwsze wrażenie, jest super. Jest ciepło, wnętrza zapraszają do środka i chce się zostać :) IMO łazienki i garderoba najlepsze. Do technicznych szczegółów nie będę się czepiał bo wiadomo że nie zawsze się znajdzie teksturę w odpowiedniej rozdzielczości, a modele z 3dsky też mogą pozostawić wiele do życzenia, a architekci potrafią zarządac marmur bianco cośtam i jedyna tekstura jaka istnieje ma 200px x 200px ;P Obrazy spójne moim zdaniem. Powiesz ile czasu zajęła całość?
 12. Stop motion jak z trailera Wiedźmina. Nawet niektóre kadry podobne na pierwszy rzut oka ;) Świetna robota, miłe dla oka. Gratulacje dla zespołu.
 13. Dzięki olaf za komentarz. W pierwotnej wersji na betonowej ścianie były jakieś ivy, ale nie grało mi to z nocnym ujęciem więc zrezygnowałem z bluszczu. Zrobiło się zbyt sterylnie więc dałem liście na ziemi. Dziennej wersji nie było w planie, ale zacząłem eksperymentować ze światłem i zdecydowałem że zrobię wersję dzienną jako dodatek do nocnej. Pozdrawiam.
 14. Dzięki serdeczne polka dot Zanotowałem uwagi i będę miał z tyłu głowy przy następnych pracach :) Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy