Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W tym wątku możecie zostawiać feedback odnośnie nowej odsłony Max3D.pl. Jesli będą pytania też postaram się odpowiedzieć. Sami trochę też poznajemy tajniki nowego silnika (możliwości są spore).

Jak zauważyliście - stawiamy na galerie. Rezygnujemy z Finished Works w formie wątków (oczywiście nie zabraniamy), ale zachęcamy do wrzucania do Galerii. Mamy sporo narzędzi do promocji prac. Opisujcie prace, tagujcie - to pomaga.

Jest trochę facebookowo i tak ze x100 nowocześniej niż było 😉

Jeśli uda się odzyskać część ruchu - super - tak jak pisałem tutaj:

Jeśli nie, zakończymy zabawę. 

Apropo wyglądu. Korzystamy z zakupionej skórki (robionej przez Polaka co ciekawe) natomiast nie jestem zadowolony z kolorków, jeśli jest tutaj jakiś webdesigner, który coś może podpowiedzieć, dorzucić kilka groszy - słucham. Są możliwości zmiany, trochę czasu brak, ale może powolutku, małymy kroczkami.

 

PS. Reklamy na mobile, wiem i walczę z problemem. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona wygląda świetnie!

Może by dodać live chat? Na niektórych forach się sprawdza więc może warto spróbować też tutaj.
Można też pomyśleć o jakichś konkursach, bo to super zabawa i szansa na odbicie się od codziennych zadań. Jeśli będzie chęć to może nawet uda mi się załatwić sponsora małego. 
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast działu photoshop i substance dałbym jeden texturing albo na razie wywalić oba i jak w "innych" będzie się pojawiało dużo wątków z jakiegoś softu to będzie można pomyśleć o nowym dziale.

Wolne dyskusje i dyskusje o grafice też bym zlepił w jedno.

W galerii dobrze by było móc wrzucać kilka obrazków, inne ujęcia tego samego projektu żeby egzystowały jako jeden element a nie oddzielne.

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Destroyer napisał:

Zamiast działu photoshop i substance dałbym jeden texturing albo na razie wywalić oba i jak w "innych" będzie się pojawiało dużo wątków z jakiegoś softu to będzie można pomyśleć o nowym dziale.

Wolne dyskusje i dyskusje o grafice też bym zlepił w jedno.

W galerii dobrze by było móc wrzucać kilka obrazków, inne ujęcia tego samego projektu żeby egzystowały jako jeden element a nie oddzielne.

 

 

nikt nie uzywa photoshopa do textur juz (a jak uzywa to marginalnie) 🙂 Substansomi dalbym szanse, pozniej zawsze mozna to polaczyc jezeli nie wypali 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Photoshopa - pobawiłem się trochę nowym layoutem, co o tym sądzicie?

1. Rozciągnąłem galerię na całą szerokość strony usuwając jednocześnie z podpisów elementy, które wg mnie niepotrzebnie odciągały wzrok od głównych obrazków (avatary, nazwy działów, czas dodania). Mogły by się pojawiać na przykład po najechaniu mychą na miniaturę.

2. "Ostatnio dodane do galerii" oraz "newsy (redakcja)" również rozciągnąłem do samej krawędzi, żeby stworzyć od góry taką czystą główną strefę.

3. "Newsy społeczności" i "ostatnie posty" umieściłem obok siebie usuwając jednocześnie wielką miniaturkę, która moim zdaniem bardzo dominuje i wręcz przewyższa ciężarem te z newsów redakcji. Tym samym stworzyła się druga strefa użytkowników o mniejszym ciężarze niż główna.

4. Kolejna strefa to "oferty pracy", które są w dwóch kolumnach. Obok, na tym samym poziomie, wrzuciłem jedynie "statystyki użytkowników" oraz "kto jest online" rezygnując ze "statystyk galerii/forum" (myślę, że trochę za bardzo dominowały, może by umieścić je gdzieś na samym dole mniejszą czcionką jak już?) oraz "ostatniej grafiki" (jest już cały rząd ostatnich grafik na górze).

 

W paczce w załączniku są wersje "przed" i "po" w pełnej rozdzielczości jakby co.

Pozdrawiam 🙂

max3d_01_mix.jpg

max3d_mod_full_res.rar

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona musi zostać. Z prostego powodu. Zysk z reklamy Google to dzisiaj ok. 5zł/dzień. 

Dopiero od reklam większych - w topie (grafik w tej chwili ma mi wyslac wycene apropo zmian zeby to wygladalo) - więc ja wiem, ze wszystko fajnie wyglada bez banerów, ale długo tak nie pociągniemy. Na ten moment plan jest taki, aby odzyskać cześć kosztów poniesionych. Być może za jakiś czas zamiast reklam Google znajdzie się reklamodawca bezposredni. Stąd prawa kolumna. Ona jest jakby czescia, zarzadzalna i nie chce sie jej pozybywać. 

To z galerią - owszem. To moge jednym kliknieciem z schować, zreszta sporo zmian od wczoraj. Zobaczcie ostatnie prace i slajder. 

@olaf: nie powinno być problemu z niczym, mam zwykłe konto, mogę to robić, możesz sprawdzić na innej przeglądarce lub w trybie prywatnym (zmianiane było kilka rzeczy, moze konflikt js z cache'a?)

PS. Damn! Pisanie tutaj to bajka, cytowanie userów z "małpą" - yes. Teraz tylko ruch 🙂

Odnośnie softu - zgoda - słuchamy! 

PS2. Do softu jestem w stanie dodać ikony z lewej strony zamiast  tych znaków zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się jak trochę to podziała, Google chwyci nowe URLe.

Ogólnie mamy możliwość podpięcia tego do Facebooka, musimy wprowadzic FB login (nie trzeba go używać), ale wtedy mamy możliwość wrzucania na FB prac, linkowania. 

Reanimacja kosztowała ok. 5k PLN. Reklamy Google - co ciekawe wczoraj wygenerowały w końcu coś (10zł) 😉 Ale spokojnie. Tutaj mam nadzieję, że to się wyklaruje. Testuje. Widzę np. że większe reklamy cokolwiek dają.

Na razie to jest drugorzędna sprawa, ale teraz chciałbym, aby chociaż był zwrot miesięczny (ten silnik to też opłata cykliczna - wszystko dzisiaj jest subskrypcją). 

Dlatego tak jak pisałem, jeśli ten ruch nie zwiększy się jeszcze tak z dwa razy - to będzie koniec. Ale żeby nie było tak pesymistycznie, wczoraj naprawdę było nieźle.

Niech to chwilę podziała.

 

Teraz, Loozack napisał:

@adek o tym nie pomyślałem 😉 A jest tam teraz jakiś banner z prawej w rogu? Bo uBlocka mam wyłączonego od zawsze na Max3d, a mimo to nigdy nie widziałem tu żadnych reklam, może Firefox coś blokuje.

Hmmm... w tej chwili są dwa baner. Na komórkach są one mobilne (malutkie). Max. mogą być 3 kreacje. 

Ale będzie to ładniej wyglądało, teraz to tak na razie testuje. Góra będzie lekko poprawiona i te opcje forum ładnie zwinięte (blokowo, łatwiej dostępne będą)

Czy ktoś kto ma AdBlocka widział okienko z prośbą o whitelisting max3d?

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły wydatek tej reanimacji, cieszy mnie bardzo, że się na to zdecydowałeś, bo mimo kiepskiej (do wczoraj) formy tego portalu i tak zaglądałem tu codziennie po 2-3 razy polując na jakąś nową odpowiedź 😉 Teraz, jak odżyła galeria to już tym bardziej będą powody, żeby tu zaglądać, szczególnie, że już od wczoraj pojawiają się w niej świetne prace, których nigdzie indziej nie widziałem.

PS. Coraz bardziej się przyzwyczajam i coraz bardziej mi się podobają nowe szaty forum, wielka zmiana na plus! Jestem bardzo dobrej myśli.

PS2. @adek, jest jakaś opcja, żeby dostawać powiadomienie o odpowiedziach tak jak wcześniej, czyli natychmiast, ale tylko jedno do czasu, aż się nie odwiedzi wątku?

Operacja udana, pacjent przeżyje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Loozack napisał:

To niezły wydatek tej reanimacji, cieszy mnie bardzo, że się na to zdecydowałeś, bo mimo kiepskiej (do wczoraj) formy tego portalu i tak zaglądałem tu codziennie po 2-3 razy polując na jakąś nową odpowiedź 😉 Teraz, jak odżyła galeria to już tym bardziej będą powody, żeby tu zaglądać, szczególnie, że już od wczoraj pojawiają się w niej świetne prace, których nigdzie indziej nie widziałem.

PS. Coraz bardziej się przyzwyczajam i coraz bardziej mi się podobają nowe szaty forum, wielka zmiana na plus! Jestem bardzo dobrej myśli.

PS2. @adek, jest jakaś opcja, żeby dostawać powiadomienie o odpowiedziach tak jak wcześniej, czyli natychmiast, ale tylko jedno do czasu, aż się nie odwiedzi wątku?

Operacja udana, pacjent przeżyje!

Pisząc odpowiedź w wątku, poniżej pola w którym wpisujesz tekst jest "Włącz powiadomienie o odpowiedziach" i będziesz spamowany odp. w tym wątku.

W kwestii monetyzacji. Mój pomysł jest, aby oferty pracy stały się płatne. Wiem, że to działa, a jeśli ktoś siedzi w temacie wie ile kosztują ogłoszenia na pracuj.pl czy innych serwisach. Tutaj wtedy byłaby też weryfikacja, to musiałoby się odbywać na zasadzie faktur VAT więc też byłaby jakaś weryfikacja. Na ten moment nie planuje, ale to może być coś co spowoduje, że ta monetyzacja się w końcu pojawi.

Na pracuj.pl lata temu ogłoszenie na 2 tygodniego kosztowało 500zł. Myślę, że koszt jednego ogłoszenia mógłby być atrakcyjny - tutaj też działa to w dwie strony - jeśli firma zapłaciła, można przypuszczać, bardziej jej zależy, jest sprawdzona itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak a propos działu software, jeśli takowy by był, można, przy tworzeniu nowego wątku, być poproszonym o wybranie z okienka programu o jaki chodzi. Podać te główne, kilka pobocznych oraz "inne" do wyboru i będzie zawsze prządek, nawet jak ktoś sam nie ztaguje lub w tytule wątku nie poda nazwy softu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adek napisał:

Pisząc odpowiedź w wątku, poniżej pola w którym wpisujesz tekst jest "Włącz powiadomienie o odpowiedziach" i będziesz spamowany odp. w tym wątku.

Tak, tylko właśnie dobrze to ująłeś z tym "spamowaniem", bo dostaję maila po każdej odpowiedzi a nie tylko po jednej, co przy tak ruchliwym wątku niekoniecznie jest zaletą 😉 Pozostaje opcja jednego maila dziennie, ale stare rozwiązanie było dla mnie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Loozack napisał:

Tak, tylko właśnie dobrze to ująłeś z tym "spamowaniem", bo dostaję maila po każdej odpowiedzi a nie tylko po jednej, co przy tak ruchliwym wątku niekoniecznie jest zaletą 😉 Pozostaje opcja jednego maila dziennie, ale stare rozwiązanie było dla mnie idealne.

Powiem tak, trzeba zgooglać. Zdziwię się jeśli tego tak nie można ustawić. Może na profilu coś?

4 minuty temu, michalo napisał:

To tak a propos działu software, jeśli takowy by był, można, przy tworzeniu nowego wątku, być poproszonym o wybranie z okienka programu o jaki chodzi. Podać te główne, kilka pobocznych oraz "inne" do wyboru i będzie zawsze prządek, nawet jak ktoś sam nie ztaguje lub w tytule wątku nie poda nazwy softu.

Można tagi chyba dodać. Tylko czy to wtedy nie będzie za mało widoczne?

Chyba, że faktycznie zrobić podział - pomoc - Oprogramowanie 3D, Oprogramowanie 2D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adek napisał:

Powiem tak, trzeba zgooglać. Zdziwię się jeśli tego tak nie można ustawić. Może na profilu coś?

Rzeczywiście jest taka opcja w profilu, tylko domyślnie była odznaczona, dzięki! Jakby ktoś miał kłopoty ze znalezieniem to załączam małą instrukcję 😉

alerts_01.png

alerts_02.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest siła tego silnika. Myślę, że na dzień dzisiejszy to takie Ferrari dla community. Oglądaliśmy wszystkie. Tutaj wszystko jest API - praktycznie każdą rzecz z forum, wpisów mogę wyciągnać jako blok, skonfigurować itp. Czasami coś trzeba w kodzie zmienić, ale to drobnostka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęcę się.. wyłączyłem blokowanie przez firefoxa dla tej witryny.  Pierwsza reklama - "nie umiesz się wysłowić"
Kurła jasne, że nie! Klikam!

 

Darmowy prąd?! Why not?!

Edytowane przez michalo
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalo napisał:

Drogawy ten silnik. Utrzymacie to z reklam?

Najdroższa była jednorazowa opłata (kupno, licencja). Opłata co 6 miesięcy to ok. 250zł. Więc powinno się udać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by też limit reakcji zniwelować. Dał bym wam po lajku żebyście wiedzieli, że przeczytałem i się zgadzam ale nie chce mi się spamować odpowiedzi 😉 Jaak mna fejsie

2 minuty temu, adek napisał:

Najdroższa była jednorazowa opłata (kupno, licencja). Opłata co 6 miesięcy to ok. 250zł. Więc powinno się udać. 

 

No to luzz!

 

3 minuty temu, KLICEK napisał:

no, te reklamy to sa takie wiecie, mam nadzieje ze chwilowe 🙂 

Co ty, ekstra są!

 

Cytowanie - bajaaaaaaaaaa!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo ale po angielsku u mnie 😉

a może jakiś patreon, by sfinansować serwis. Łatwiej mi puszczać wam 5usd/mies niż klikać w reklamy powiększania języka itp.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, olaf napisał:

dokładnie to samo ale po angielsku u mnie 😉

Fixed

Poprawiona została też edycja zdjęć. Był limit na edycję 5 minut. Stąd niektórzy nie mogli zmienić opisów prac.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michalo napisał:

Nice!

Czy nie da się do galerii finished wrzucić na raz kilku obrazów? Nie próbowałem ale wygląda na to, że trzeba wrzucać różne widoki pojedynczo.

Można, ale pisałem o tym już. 

Zdecydowaliśmy na razie, że nie można wrzucać albumów - bo wtedy nie zastanawiasz się, wrzucasz jak leci. Pojedynczo, może i trzeba opisać, możesz wrzucić kilka jeśli uważasz, że są skończone, super. W ten sposób podobnie jak na 500px.com, wrzucasz najlepsze rzeczy, poziom jest wyższy. Nic nie stoi na przeszkodzie wrzucić do WIPa wątku jeśli masz tego więcej. W pracy można linkować do wątku (ale w tym czasach raczej mało osób tego użyje, raczej te osoby pamiętające stare czasy). Dzisiaj po prostu wrzucasz grafikę. 

Taki tip - można je opisywać. Opis jest na głównej, fajnie to wygląda. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest problem, ostatnie prace pojawiaja sie jako ostatnie a ja codziennie bede wrzucal nowe wyroznienia 🙂 wiec to co najwyzej zawsze bedzie najwyzszej jakosci 🙂 a pod spodem bedzie feed obrazkow ostatnio wrzuconych 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalo napisał:

To są  dobre argumenty

Pod warunkiem, że ludzie będą dobrze używać galerii a nie spamować milion obrazków na raz (nie biję teraz do nikogo!)🙂

Zobaczymy. To wymaga zwracania uwagi, na razie nie jest źle.To też nie jest tak, że jak wrzucisz 4 (jak @plasti) jest źle. Przy 10 byłoby źle. Spośród 4 jak poziom jest wysoki promujemy jedną. Nie więcej. Natomiast w galerii to zostaje. Do grafik możesz dodawać tagi (polecam). Można wtedy filtrować np. same samochody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured i unfeatured this temat
5 minutes ago, adek said:

Zobaczymy. To wymaga zwracania uwagi, na razie nie jest źle.To też nie jest tak, że jak wrzucisz 4 (jak @plasti) jest źle. Przy 10 byłoby źle. Spośród 4 jak poziom jest wysoki promujemy jedną. Nie więcej. Natomiast w galerii to zostaje. Do grafik możesz dodawać tagi (polecam). Można wtedy filtrować np. same samochody.

moja pierwsza mysl byla taka ze zadziala to jak na kazdym innym forum, ze wrzuce 4 ww obrazki i podepne je w jeden post, ale pozniej do mnie dotarlo ze to jest na zasadzie bierzesz i wrzucasz..... sam nie wiem co lepsze w sumie, czy szybkie wrzucanie czy jak na ArtStation....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności