Jump to content

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi

Recommended Posts

• 2 months later...
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zrobiłem na szybko Dark Theme 🙂 Będzie tweakowany na pewno jeszcze, ale dla wampirów myślę, że będzie OK. Ja się przyzwyczajam do jasnej 🙂

Walczę, aby jakiś dark theme też się pojawił. Coś za coś. Zmieniamy się dla Was 😀 No nastąpiły zmiany i następują. Sporo nowości, będą też zmiany w galerii. Niestety musieliśmy podziękować poprze

Można, ale pisałem o tym już.  Zdecydowaliśmy na razie, że nie można wrzucać albumów - bo wtedy nie zastanawiasz się, wrzucasz jak leci. Pojedynczo, może i trzeba opisać, możesz wrzucić kilka jeś

Posted Images

@milek: Dział ten był notorycznie spamowany. Druga kwestia to średnio fajne było zostawianie danych - a ludzie wpisywali tam prywatne telefony, maile itp.
Być może zmienimy go w coś na zasadzie "Portfolio". Czyli będzie można zostawić link do portfolio. Natomiast ze względu na dane - w starej formie to po prostu nie działało. 

• Thanks 1

Ja bym z kolei przebudował profile użytkowników bo jest masa niepotrzebnego dziadostwa a trudno się dokopać to rzeczy istotnych.

wywalić kiedy ostatnio ktoś wygrał w ilości like-ów, wywalić listę like-ów i reakcji wszelakich bo jest śmietnik albo dać jako nieaktywną zakładkę . Na główną wyrzucić galerię pojedynczych prac i albumów, na ten moment jest zakładka albumy ale jak ktoś wrzucał pojedyncze obrazki to nie ma jak tego w jednym miejscu zobaczyć tylko trzeba grzebać. Dodać opcje gdzie będize można wpisać coś o sobie, link do folio, youtuba, vimeo czy czego tam jeszcze i status czy jest się freelancerem czy nie i czy aktualnie jest się dostępnym do pracy, szuka się pracy full time/ part time, staż coś jak w artsattion. I jeżeli dałoby się jeszcze tak wyszukiwać userów to rozwiązałoby problem powyżej i co kilka dni ktoś mógłby podbić swoją dostępność żeby było wiadomo że jest aktywny a nie ustalił 3 lata temu że jest dostępny i tak zostało 🙂 

Też mam kilka uwag dotyczących rzeczy, które gryzą mnie od dłuższego czasu:

1. Wrzucanie prac do galerii jest bardzo nieintuicyjne. Przydałaby się opcja dodawania pracy bezpośrednio na stronie głównej, bo teraz trzeba najpierw wbić się do galerii, tam z kolei wybrać kategorię (imo zbędne), a ostatecznie zdecydować czy chcemy tworzyć album czy dodać każdy render jako osobną grafikę. Poza tym, o czym przekonałem się ostatnio, gdy chce się wrzucić animację to robi się to jeszcze inaczej, bo trzeba utworzyć wątek na forum, a ten, nie będąc częścią galerii, nie ma szans pojawić się w żadnej formie na stronie głównej.

2. Będąc przy stronie głównej kilka rzeczy również bym zmienił, bo teraz gdy wchodzimy w jakąś wyróżnioną pracę to przenosi nas do jednego obrazka, a strzałki boczne w jednej chwili przeniosą nas do innego obrazka z serii, a w drugiej do zupełnie innego projektu - trochę to chaotyczne.

3. Tytuły typu "jakas_nazwa.jpg" i bijące po oczach avatary poniżej, które wręcz odciągają wzrok od głównej miniaturki, również nie wyglądają zbyt dobrze moim zdaniem.

Nie wiem jak mają inni ale przyznam, że rzadko kiedy chce mi się kliknąć w jakiś obrazek na stronie głównej, szczególnie gdy widzę całą serię w "ostatnio dodanych", bo nie chce mi się wszystkiego potem przeklikiwać. A jak już kliknę to rzadko chce mi się komentować, bo każdy obrazek jest traktowany jako oddzielna praca, więc trudno o ciągłość dyskusji, a sprawdzać co chwila pod innym obrazkiem czy ktoś czegoś nie napisał to raczej kiepska opcja.

Niezręcznie mi to pisać @adek, bo wiem, że zainwestowałeś całkiem sporą sumę w nowy silnik forum, ale moim zdaniem oferuje on jedną z najsłabszych i najmniej intuicyjnych galerii jakie dane mi było widzieć. Ostatnio raczej modny jest minimalizm i upraszczanie, a tu mamy chaos i niepotrzebne skomplikowanie, bez spójnej struktury czy choćby możliwości oglądania obrazków na pełnym ekranie.

Mimo wszystko mam wielką nadzieję, że to tylko wersja "beta" i że masz jeszcze siłę i chęci na to, żeby coś zmienić, w czym zarówno ja jak i zapewne inni chętnie Ci pomożemy 🙂

Pozdrawiam.

• Thanks 1

No cieżko do końca się do tego odnieść. Może nie rozumiem. Jeśli chodzi o galerię to moim zdaniem działa to całkiem sprawnie, to co jest problematyczne to faktycznie - albumy lub pojedyncze prace. Ale na ten moment nie ma rozwiązania.

Cały czas pojawiają się dodatki do IP więc mam to na uwadze.

@Loozack zastanawiam się nad tą modyfikacją: https://invisioncommunity.com/files/file/9604-makotos-gallery-enhancements/

Myślę, że trzeba to traktować jako beta, jeśli coś się pojawia odnośnie galerii - śledzę to. Więc feedback jest wskazany. Nawet krytyczny. Po prostu na razie mamy i tak uważam najlepszy silnik jaki można było kupić (pod community). Co nie oznacza, że jest idealny 😞

• Like 1

@adek, myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko ściągać tę modyfikację 😉 Choćby dla samego pierwszego punktu, zawsze to jakieś udoskonalenie.

To fajnie, że śledzisz nowinki i jesteś otwarty na krytykę, chociaż w tym przypadku mam czasem opory, bo to trochę tak, jak bym Ci mówił, że Twoje dziecko ma za duże uszy 😉

Swoją drogą, skoro nie ma idealnego silnika pod community i galerię to nie rozważałeś może, żeby wykorzystać dwa silniki? W takiej sytuacji strona główna skupiałaby się głównie na galerii, a forum byłoby dodatkiem, gdzie można by znaleźć ogłoszenia o pracę, newsy i memesy... just saying 😉

@Loozack haha... nie chodzi o opory, chwilowy brak możliwości. I chyba tyle. O tych wadach, które wymieniłeś wiemy. Ale na dzień dzisiejszy żadnego sensownego rozwiązania na szybko nie zrobię.

Co do silników - to raczej na dzień dzisiejszy nie ma innego lepszego. Ten naprawdę jest świetny jeśli chodzi o community. Wkrótce powinny pojawić się też apki mobilne.

• Thanks 1
  • 2 months later...

Mordki, jak chcecie skoczyc do ostatniego posta na forum to myk na tym silniku jest taki ze trzeba kliknac w date a nie w nazwe watku... 

image.png.433b686825a8f189fc35e826e3ea5cf4.png

• Like 3
  • 4 weeks later...

Hej, to chyba najbardziej odpowiedni dział. Chciałbym się zapytać czy jest możliwość przeniesienie wątku z jednego działu do drugiego, sam nie znalazłem takiej opcji. Po kilkuletniej przerwie wróciłem na starego dawnego 'Maxa' i widzę że się tu pozmieniało i teraz np dział gameart znalazł się w archiwum. Dlatego prosiłbym aby go przenieść do działu wip. Nie chce tracić tego wątku bo jest dość sentymentalny dla mnie 🙂
Link do wątku z gameart - 

Jeśli się nie będzie dało to trudno, najwyżej założę sobie nową teczkę 🙂

• Like 1
  • 1 month later...

oj przeoczylem ten post 🙂 sluchaj pisz zawsze PMA w takich sprawach, juz Ci go przenosze

edit:

Adek juz Ci go przeniosl 🙂

• Thanks 1
  • 1 month later...

Hej, nie było mnie kilka dni, wchodzę i dostałem wieczorem z liścia białym maxem. Da się to jakoś zmienić, czy to przejściowe, bo nie znalazłem nigdzie opcji za to odpowiedzialnej? Tzn. sam portal wygląda spoko, tylko wszystko możliwe mam w ciemnym motywie, a tu taka nagła zmiana 😛

Walczę, aby jakiś dark theme też się pojawił. Coś za coś. Zmieniamy się dla Was 😀

No nastąpiły zmiany i następują. Sporo nowości, będą też zmiany w galerii. Niestety musieliśmy podziękować poprzedniej skórce. Nie była kompatybilna. 

W kwestii dodania ciemnej - sprawdzam co da sie zrobić 🙂

• Like 2
  • Thanks 2

Też mi ta biel zryła banię i się zastanawiałem czy nie pomyliłem drzwi. W takim razie czekam na czarną...a raczej afro amerykańską wersję:classic_cool:

• Haha 1

@adek fajnie, że coś działacie myślałem, że jakiś atak hackerów był 🙂 Trzymam kciuki za czarną.

@mandragora; @PLStak jakby wampira światłem słonecznym potraktować 🙂

Zrobiłem na szybko Dark Theme 🙂 Będzie tweakowany na pewno jeszcze, ale dla wampirów myślę, że będzie OK. Ja się przyzwyczajam do jasnej 🙂

• Like 7

ja wlasnie myslalem tez ze cos sie popsuło albo awaria serwera ino ten biały tragedia.. troche... dajcie spowrotem czarny 😄 albo chociaż opcje na niego. albo taki szarawy motyw... w odcieniach starego deviant art 😄

Edited by Maciek Jutrzenka

Gdy wyskoczył mi jasny motyw to stwierdziłem, że to błąd, ale "oby jak najdłużej nic się nie naprawiało". Dla mnie mocno na plus! 🙂

• Like 2

Ciemny motyw powinien być widoczny do wyboru. Tak jak pisałem, sporo styli jeszcze wymaga poprawy.

Teraz, RaVirr napisał:

Gdy wyskoczył mi jasny motyw to stwierdziłem, że to błąd, ale "oby jak najdłużej nic się nie naprawiało". Dla mnie mocno na plus! 🙂

Biały będzie domyślny. Ciemny do wyboru 🙂

Ja też czekam na ciemny motyw, bo póki co dla mnie biały powoduje duży dyskomfort ze względu na specyficzną przypadłość widzenia kolorów jaśniej niż inni. Zatem ciemny motyw to dla mnie wybawienie i ma nadzieję ze będzie dostępny już niedługo.

Teraz, Angelika Kruczek napisał:

Ja też czekam na ciemny motyw, bo póki co dla mnie biały powoduje duży dyskomfort ze względu na specyficzną przypadłość widzenia kolorów jaśniej niż inni. Zatem ciemny motyw to dla mnie wybawienie i ma nadzieję ze będzie dostępny już niedługo.

Już go można używać. Na samym dole powinny być style do wyboru. Daj znać czy on tam jest.

• Thanks 1