Jump to content

blood_brother

Members
 • Content Count

  1,427
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Excellent

1 Follower

About blood_brother

 • Rank
  Member
 • Birthday 07/26/1988

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem jak w 10, ale do 7 Windows traktował połączenie "kablowe" jako to lepsze i preferowane.
 2. Czyżby jednak Adobe słuchało klientów? W nowej wersji m.in. zarządzanie pędzlami, wygładzanie pociągnięć pędzla i wyczekiwana, od nie pamiętam kiedy, symetria.
 3. Subskrybowałem przez 2 miesiące. Była promocja na jeden miesiąc za 7-8 dolarów, a na kolejny miesiąc zapomniał odsubskrybować :P Jeśli mam być szczery to nic nadzwyczajnego. Tzn. wszystko to co tam jest można spokojnie znaleźć w internecie. Do tego ilość materiałów na razie nie powala, a przez te dwa miesiące nie pojawiło się w sumie nic. Staram się śledzić temat, ale przez ostatnie 2-3 miesiące dodali jeden, może dwa, tutoriale. Z plusów to raz w miesiącu są lajwy, gdzie oceniane są prace. Ale z drugiej strony to samo jest na youtubie (np. Istebrak, prawie co tydzień) i to za darmo. Jeszcze dostaje się na maila zadania tygodniowe, tylko są tak rozpisane, że musisz co najmniej dwa miesiące płacić, żeby dostać cały temat. Podsumowując, koncepcja nauki w 12 miesięcy jest mocno kusząca, ale w mojej opinii na razie mają za mało materiałów, by był sens regularnie za to płacić. No i standardowo, samo oglądanie tutoriali nie zrobi progresu :P
 4. Mega wyszło! Jakby szukać dziury w całym to trochę auto sobie, a fotel sobie. W sensie, że ruchy fotela, moim zdaniem, nie bardzo wynikają z tego co się dzieje z autem.
 5. Używaj kropki zamiast przecinka.
 6. Tak wygląda mostek tune-o-matic: https://kitarablogi.files.wordpress.com/2012/08/hagstrc3b6m-viking-baritone-e28093-bridge.jpg Tak wyglądają przystawki humbucker (przy okazji masz też przełącznik): https://playrockguitar.files.wordpress.com/2010/04/rock_guitar_humbucker_pickups.jpg A teraz spójrz na swój model, teraz na refki. Jeszcze raz na model, jeszcze raz na refki. Znajdź różnice. Klucze od skrajnych strun w Twojej gitarze są nieobracalne. Nakrętki trzymające klucze są 6-kątne, a nie 7-kątne. Coś się dzieje między 2 i 3 progiem, tzn. pojawił się jakiś dodatkowy próg, ale może tak ma być. Jak jesteśmy przy progach to też coś się dzieje z odległościami powyżej 19 progu, bo są raczej przypadkowe. Struna 3 i 4 są podejrzanie blisko siebie na siodełku, przy główce gryfu. Gryf powinien też się zwężać w stronę główki. Jeszcze pewnie parę rzeczy można by znaleźć, ale, z racji pory, nie będę się doszukiwał. A, struny to nie sznurki, tylko każda ma swoją określoną grubość. Używałeś jakichś referencji, czy zrobiłeś gitarę na zasadzie "wydaje mi się, że tak wygląda"? Generalnie dobrze, że modelujesz i tak dalej, ale wciąż widać jak bardzo nie przykładasz uwagi do detali, a to one decydują, czy model jest dobry, czy nie. Zgadza się, bez wątpienia jest to gitara, jednak daleko jej do prawdziwej. Proponuję wybrać sobie jakiś niezbyt złożony obiekt, dla przykładu gitara, i zrobić rzetelne studium. Co, dlaczego, jak działa, do czego służy, jak wygląda z każdej strony. Przy świecy do trabanta było widać, że się przykładasz, że faktycznie próbujesz poznać ten obiekt, ale po tej gitarze nie wygląda, jakbyś wyciągnął jakieś wnioski z tego.
 7. Problem z Twoją refką jest taki, że mocno wypacza proporcje. Dlatego modelując coś, zwłaszcza technicznego, używa się wielu refek. Twój drugi model świecy jest lepszy, ale można jeszcze popracować nad nim.
 8. Jeśli chcesz być dokładny, to profil ożebrowania nie zgadza się z oryginałem, oraz świeca nie wygląda jak świeca i ma złe proporcje do silnika.
 9. Pierwsza moja myśl to kawałek drewna w miodzie. Usłojenie drewna się nie zgadza, słoje zawsze wzdłuż długości gitary, jeśli jest z jednolitego kawałka, a tak wskazują Twoje tekstury. Podstrunnica wygląda jak z forniru przez teksturę. Jeśli chodzi o Twoje zamierzenia, to ani to żywe, ani kolorowe. Natomiast model wydaję się być przyzwoity.
 10. Na Twoim miejscu, skoro już ogarniasz Blendera i, pomijając rendering, wystarcza Ci, to po prostu bym przetestował inne silnik renderujące dla Blendera, np. Vray, Octane, czy nawet Maxwell.
 11. Czy ostatnio jest jakiś problem z działaniem tapatalka na forum? Nie wiem, czy dokładnie tak to nazwać. Nie znalazłem żadnego info na ten temat. Generalnie, chodzi mi o to, że od jakiegoś czasu nie mogę przeglądać forum za pomocą tapatalka. W wyszukiwaniu znajduje mi forum, natomiast przy próbie przeglądania dostaje komunikat "Nie można połączyć się z forum, sprawdź połączenie z internetem". Sprawdzałem przez WiFi jak i sieciowy internet, także na różnych urządzeniach i na różnych kontach tapatalka, w każdym przypadku jest to samo.
 12. Hej, Posiadam dwa monitory NEC EA244WMi i ostatnio zauważyłem, że jeden z nich w szarości ma czerwone, niejednolite plamy mniej więcej na środku ekranu. Przy jednym odcieniu szarości widać to lepiej, przy innym gorzej i właściwie widać to tylko przy jednolitym zapełnieniu monitora. Myślałem, że może to coś z ustawieniami, więc przywróciłem ustawienia fabryczne. Jest troszkę lepiej, ale dalej ten efekt występuje. Może gdybym miał tylko jeden monitor, to bym nie zwracał na to uwagi, ale mam obok drugi, na którym tego nie ma. Jeszcze kilka razy zdarzało mi się z tą podejrzaną sztuką, że się zawiesił, tzn. po włączeniu/wybudzeniu komputera, monitor nie reagował, udawał dalej uśpiony. Restart komputera nie pomagał, brak reakcji na przyciski. Po zabraniu brutalnie zasilania i podłączeniu z powrotem, natychmiast ruszał. Teraz moje pytanie, czy takie działanie i zachowanie monitora jest podstawą do zabawy w gwarancję? Dodam, że oba kupiłem jednocześnie, ponad rok temu. Ogólnie z monitorów jestem zadowolony i w codziennej pracy te niedogodności nie przeszkadzają, ale jak już je dostrzegłem to mnie drażnią :)
 13. Co na przykład da tradycyjny warsztat, a czego nie da digital? Cały proces nauki możesz zacząć od cyfrowego maziania, kwestia tylko, żebyś wiedział co jest Twoim celem i czego musisz się nauczyć. Komputer to tylko medium jak ołówek, czy farby. Za Ciebie nic nie zrobi.
 14. Sprawdź, czy w innym sofcie jest to samo.
 15. Ogólnie to wiem jak sobie radzić z normalkami :) Problem występuje tylko w majce 2015 i nie występuje przy wybraniu legacy viewport high quality. Także moim zdaniem problem leży ewidentnie po stronie viewportow, a na renderach jest wszystko ok, bez odwracania normalek. W 2014 tak się nie działo. Takie rozwiązanie znalazł dla mnie wujek google i w moim przypadku się sprawdza :) Nie jest to też kwestia sprzętu, bo dzieje się to na dwóch różnych konfiguracjach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy