Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, blood_brother napisał:

Da się jakoś zrobić, żeby po kliknięciu otwórz na popupowej reklamie, prócz otwarcia nowej karty z treścią reklamu, jednocześnie zamykało samą reklamę w pierwotnej karcie? Niby da się z tym żyć, ale upierdliwe, że trzeba dwa razy zamykać reklamę 😛

Musialbys to nagrac. Te reklamy jednym kilkniecie zamykasz i nie powinny otwierać nowej karty. U mnie nie otwiuerają. Klikasz X i znika. Otwiera normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam jak nagrać, ale chodzi mi o te pełnoekranowe popupy. Gdy kliknę "Otwórz" to otwiera mi nową kartę z reklamowanym serwisem/produktem, z tym nie mam problemu, bo wspieramy maksika, natomiast sama reklama zostaje i muszę kliknąć "zamknij" po czym dopiero otwiera mi link który kliknąłem przed wyskoczeniem reklamy. I czy się da zrobić, żeby nie trzeba było klikać "zamknij" tylko czekała już gotowa strona po reklamie? Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć 😛

Nawet nie mam żadnych iksów o jakich mówisz 😛

reklamamax.png

Edytowane przez blood_brother
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blood_brother napisał:

Nie bardzo mam jak nagrać, ale chodzi mi o te pełnoekranowe popupy. Gdy kliknę "Otwórz" to otwiera mi nową kartę z reklamowanym serwisem/produktem, z tym nie mam problemu, bo wspieramy maksika, natomiast sama reklama zostaje i muszę kliknąć "zamknij" po czym dopiero otwiera mi link który kliknąłem przed wyskoczeniem reklamy. I czy się da zrobić, żeby nie trzeba było klikać "zamknij" tylko czekała już gotowa strona po reklamie? Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć 😛

reklamamax.png

ja mam tak samo 🙂  w sumie spoko by bylo jakby z automatu sie zamknelo, bo czasem klikma po 2 razy przypadkiem XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy są jakieś autoclikery w reklamy np puszczasz takie w karcie w tle i sobie tam randomowo co co jakiś czas klika i interes się kręci a dupy nie zawraca 🙂 Tym sposobem można by było przegląda forum z adblockiem dla wygody a w drugiej przeglądarce bez adblockera autoclicker by sobie na reklamy popatrzył i poklikał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Destroyer napisał:

ciekawe czy są jakieś autoclikery w reklamy np puszczasz takie w karcie w tle i sobie tam randomowo co co jakiś czas klika i interes się kręci a dupy nie zawraca 🙂 Tym sposobem można by było przegląda forum z adblockiem dla wygody a w drugiej przeglądarce bez adblockera autoclicker by sobie na reklamy popatrzył i poklikał 🙂

pewnie sa, ale jest tez ban od google xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KLICEK said:

pewnie sa, ale jest tez ban od google xD

A tam 🙂 gdy ebay wchodził do Polski to z bratem zarobiliśmy ponad 4 tys za dzieciaka zakładając konta z ręki z tego samego IP 🙂 Aż w końcu zapytali co to tam się dzieje dziwnego, że ip takie samo a tyle kont 😄  i się zwinęliśmy z interesem, Nie dziwne, że ebay w Polsce tak upadł ale co zarobiliśmy to nasze 😄 i jeszcze walka z obcym kapitałem próbującym zagarnąć nasz rodzimy rynek czyli chwalebne działanie 😄 
Ale to były inne czasy, wtedy było dziko wszędzie a teraz już trochę mniej i ma sieteż jednak nieco więcej świadomości jak świat działa, będąc dzieciakiem wszystko wydawało się prostsze gdy nic się nie wiedziało o świecie 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem różnice w wyświetlaniu profili w zależności czy się jest zalogowanym czy nie tzn 

Przy zalogowaniu wyświetla się informacja czy user dał czy otrzymał jakiegoś lika i posty, dlasiebie jak i innych użytkowników

DBJZunw.jpg

 

wA4kUZ5.jpg

 

Ale gdy jest się wylogowanym to już wyświetlają się tylko posty i to chyba jest lepsza opcja i tak powinno być defaultowo dla każdego bo kogo ochodzi kto komu dał lika. Wyszukiwanie postów jest dużo bardziej pomocne a z likami robi się trochę śmietnik w profilu i pewnie dodatkowe zasoby zabiera a ta wiedza potrzebna jest chyba nikomu do niczego 😛 

 

Y1rRZzu.jpg

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by wypadało zrobić nowy wątek Max3D 2024 - Komentarze i uwagi? 🙂

@adek Czy galeria wyleciała? Teraz jest dział z galerią na forum jak za dawnych czasów? 

No i przydałoby się chyba mieć jakiś automatyczny system żeby nie promować kilka razy dokładnie tego samego posta? 🙂 W ogóle z tej promowanej sekcji wywaliłbym ikonkę z reakcjami czy komentami a powiększył obrazek bo często tak ucina jakiś napis czy grafikę, że masakra ale już sekcja wip niżej nie ma takiego problemu.

yiTNbyN.pngmEaivZm.png

I jest pewna niekonsekwencja na głównej w tej sekcji, klikniesz w następne przeleci o 3 pozycje, klikniesz poprzednie i wróci o jedną pozycję, ale jak dojedziesz do końca to już powrót w ogóle nie działa 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Tak. Mysle, ze zrobimy osobny watek.

Galeria w tej postacji - moduł galerii - to nie działało. Nikt nie komentował, mało kto wrzucał, część prac lądowała w WIPie. Tymczasem w silniku mamy system rekomendacji - i tutaj niczym nie ograniczony. Mozemy promować - od newsa po prace. 

Tutaj z tym promowaniem to @KLICEK się walnął bo wczoraj to odkrył 😄 

Ale tak, chcemy żeby galeria była po staremu - czyli wątek. Jest to najlepsze. 

Ja np. miałem dużo feedbacku do galerii, że ludzie nie wrzucali bo ... np. nie mozna było zmienić kolejności. I tutaj fakt - po prostu ten moduł galerii miał spore ograniczenia.

https://max3d.pl/ourpicks/

To jest ogolnie strona z rekomendacjami - i będą tu newsy jak i prace. Bo tych nie ma jakoś dużo więc na ten moment co całkiem nieźle ze sobą współgra. 

Dodatkowo wyróżnianie prac z Teczek jest możliwe. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten cały dział "our picks" i tam też bym trochę to ujednolicił i uprościł tzn skrócił opis i zostawił ze 2 pierwsze zdania taki sneak peak bo czasem są tam posty na kilometr ze ścianą tekstu poprzeplatane obrazkami a dodatkowe obrazki się nawet nie wgrywają a inny post to jedno zdanie albo i nie i jest taki groch z kapustą i mało czytelnie się robi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za feedback 🙂 jak macie wiecej to dawac!

ja osobiscie jestem PRZE szczesliwy ze udalo sie to spiac 🙂 galerie mielismy gotowa od dluzszego czasu, ale nie dzialala ze starymi pickami, dlatego jej nie wrzucalismy na forum.

 Teraz z nowym systemem, mamy w koncu w pelni funkcjonalnay serwis, tak ze prowadzenie go nie jest uciazliwe 🙂 CO NIE ZMIENIA FAKTU ZE ZAWSZE MOZE BYC LEPIEJ... 

Hit us XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam jeszcze jeden pomysł

Wcześniej była opcja albo albumów albo pojedynczych obrazków i robiły się z tego niemal dwa osobne działy i ktoś mógł już nawet nie dojechać do działu z pojedynczymi obrazkami na dole 🙂 

Ui8pmgo.jpeg

aVBtTZr.jpeg

 

I tutaj myślę, że fajnie by było mieć też widok taki ze wszystkimi obrazkami jeśli to możliwe, bo czasem nawet w albumach był np jeden projekt ale bardzo różne obrazki albo całkiem przypadkowe rzeczy w jednym miejscu a nie ten sam asset w 20 ujęciach 🙂I taka opcja żeby przelecieć po wszystkich obrazkach z galerii byłaby też fajna jeśli w ogóle się da 🙂 

hWMf2qH.jpeg

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

No to ja mam jeszcze jeden pomysł

Wcześniej była opcja albo albumów albo pojedynczych obrazków i robiły się z tego niemal dwa osobne działy i ktoś mógł już nawet nie dojechać do działu z pojedynczymi obrazkami na dole 🙂 

Ui8pmgo.jpeg

aVBtTZr.jpeg

 

I tutaj myślę, że fajnie by było mieć też widok taki ze wszystkimi obrazkami jeśli to możliwe, bo czasem nawet w albumach był np jeden projekt ale bardzo różne obrazki albo całkiem przypadkowe rzeczy w jednym miejscu a nie ten sam asset w 20 ujęciach 🙂I taka opcja żeby przelecieć po wszystkich obrazkach z galerii byłaby też fajna jeśli w ogóle się da 🙂 

hWMf2qH.jpeg

 

 

Teraz juz tego nie bedzie, bedzie sie wyswietlal zawsze Pierwszy obrazek, albo wgrana miniaturka na okladce  - a cala galeria utworzy piekne kafelki 🙂 Po prostu kilka osob musi cos wrzucic i bedzie pieknie. 

 

btw. to fakt ze wczesniej sie zrobilo duzo zamieszania, ale to przez to ze tez sprawdzalismy rozwizania 🙂 czasem ciezko wybrac to dobre za pierwszym razem 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to o czym pisze Destroyer, dodałbym coś na zasadzie wyboru/dostosowania kolejności wyświetlanych obrazków (coś jak na Behance mają). Jak wrzucałem ostatni projekt, to kolejność była zupełnie inna. Po prostu porozwalało mi kolejność obrazków.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JunioR napisał:

Plus to o czym pisze Destroyer, dodałbym coś na zasadzie wyboru/dostosowania kolejności wyświetlanych obrazków (coś jak na Behance mają). Jak wrzucałem ostatni projekt, to kolejność była zupełnie inna. Po prostu porozwalało mi kolejność obrazków.

Tego już nie będzie. Wrzucając do wątku mozesz to wrzucić w dowolnej kolejności. W tamtej galerii z wieloma miniaturkami - to nie było możliwe. To był główny zarzut od wszystkich. 

To też odp. dla @Destroyer Ten moduł galerii OUT. On się nie sprawdzał, powodował zamęt. 

Jak będzie więcej prac w wątkach - taki widok ze ścianą prac być może będzie możliwy. Ale teraz ta stara galeria musi odejść 🙂

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że stara galeria idzie do kosza ale chodziło mi tylko o widok wszystkich obrazków z galerii w kolejności chronologicznej, nie tylko tych głównych, bez konieczności wchodzenia w poszczególne wątki. Najlepiej jeszcze z opcją infinity scroll żeby sobie szybko wszystko przeglądnąć na raz i potem ewentualnie kliknąć jak coś zainteresuje 🙂 

 

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

Wiem, że stara galeria idzie do kosza ale chodziło mi tylko o widok wszystkich obrazków z galerii w kolejności chronologicznej, nie tylko tych głównych, bez konieczności wchodzenia w poszczególne wątki. Najlepiej jeszcze z opcją infinity scroll żeby sobie szybko wszystko przeglądnąć na raz i potem ewentualnie kliknąć jak coś zainteresuje 🙂 

 

infinity scroll jest mozliwy, ale obciazajacy serwer 🙂 mysle ze potestujemy i wlaczymy tak (jak wiecej prac bedzie) zeby bylo wygodnie, a zebysmy nie poszli z torbami XD trzeba mierzyc sily na zamiary no i prawda tez jest taka ze tych rzeczy ostatnio jest malo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Destroyer napisał:

Wiem, że stara galeria idzie do kosza ale chodziło mi tylko o widok wszystkich obrazków z galerii w kolejności chronologicznej, nie tylko tych głównych, bez konieczności wchodzenia w poszczególne wątki. Najlepiej jeszcze z opcją infinity scroll żeby sobie szybko wszystko przeglądnąć na raz i potem ewentualnie kliknąć jak coś zainteresuje 🙂 

 

Jak będą obrazki poszukamy możliwości. Na razie z tym był mega problem. Galeria w pewnym momencie dawała radę, ale nikt tam nie wrzucał. Komentarze tam ginęły, dyskusje były w wątkach. 

Poszukam czegoś jak będzie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Destroyer napisał:

Myślę, że galeria na mobilkach wymaga jeszcze delikatnego szlifu 🙂

Screenshot-2024-03-19-04-31-18-872-com-a

 

O cholera. Ciekawe co tu się stało. Klicek to na sztywno ustawił. Ale przedziwna sprawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kengi napisał:

Nie wiem co w tym przedziwnego, że Klicek coś spierd..ł 😜

Co zrobić. Zawsze trzeba po nim poprawiać, ale uczy się. Widać poprawę 😂

BTW. Widok już powinien być lepszy.

  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria na desktopie też lepsza i czytelniejsza, nawet bym się pokusił żeby dać nieco większe obrazki i mniejszą przestrzeń miedzy nimi, tak żeby trochę bardziej zbliżyć ją do widoku kafelkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Destroyer napisał:

Co to jest Status update? i czy to w ogóle jest komuś do czegokolwiek potrzebne? 🙂

9Z4OIjk.png

RH1TksH.png

Sprawdź. Ja tego nie mam 🙂 

Pewnie w profilu ustawia lub przy avatarze status. Kiedyś coś takiego było dla użytkowników z dużą reputacją. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adek napisał:

Sprawdź. Ja tego nie mam 🙂 

Pewnie w profilu ustawia lub przy avatarze status. Kiedyś coś takiego było dla użytkowników z dużą reputacją. 

 

ja tez to mam, wiec to moze byc powiazane z reputacja 🙂 image.png.3bb90b49d966e5bc502b545517c339cd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym stylu kolorystycznym pingowanie innych osób np. @adek ma zbyt zlewające się kolory tła i liter, trzeba się wysilić by zobaczyć do kogo się odnosi. Przynajmniej tak jest u mnie, ale może ja mam jakiś niedorobiony ekran.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności