Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Angelika Kruczek napisał:

Ja też czekam na ciemny motyw, bo póki co dla mnie biały powoduje duży dyskomfort ze względu na specyficzną przypadłość widzenia kolorów jaśniej niż inni. Zatem ciemny motyw to dla mnie wybawienie i ma nadzieję ze będzie dostępny już niedługo.

jest juz dostepny tu na samym dole:

image.thumb.png.83eadb33bdddec27ef5b8b5de62b4495.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Angelika Kruczek napisał:

Niestety nie mam, zanim napisałam na forum przejrzałam wszystko by się upewnić czy funkcja jest już dostępna.

 

Zrób F5 na stronie głównej i sprawdź. Na samym dole powinno być Style/Themes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną sugestię, zmniejszyć czcionkę i kolorystycznie wytłumić czas i datę posta oraz czy był edytowany. Teraz sama treść posta jest mniej widoczna niż wszystkie informacje poboczne, albo standardowo zwiększyć wielkość czcionek treści postów żeby się wybijały z reszty mało istotnych informacji.

I do tego zmienić czas na 24 godzinny a nie jakieś 12h dziadostwo 🙂 

 

271604399_Screen21_10.20200005.png.956ed44ed95069b5a201d4f03b32c6c1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy temacie czasu postów, mam pytanie dotyczące nie tylko max3d ale forów i platform w ogóle - skąd się wzięła ta tendencja do używania formatu typu "zamieszczone 3 dni temu", "edytowane 15 godzin temu" itp, zamiast, jak było kiedyś, po prostu podanie godziny i daty? O wiele bardziej mi to rozwiązanie odpowiadało. Da się to jakoś zmienić na maxie, żeby było jak za starych, dobrych czasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, adek said:

@Destroyer Masz wybrana dole chyba język angielki - stąd 12h format czasu. Zmień na polski.

 

Ale ja chciałbym mieć forum po angielsku, niemal wszystko mam po angielsku bo już dawno doszedłem do wniosku, że jak nie mogę mieć wszystkiego po polsku to nie będę maił niczego i wszystko będzie w po angielsku 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał:

Ale ja chciałbym mieć forum po angielsku, niemal wszystko mam po angielsku bo już dawno doszedłem do wniosku, że jak nie mogę mieć wszystkiego po polsku to nie będę maił niczego i wszystko będzie w po angielsku 😛

Ja też już mam to we krwi.  Wszystkie softy, nazewnictwo, dużo znajomych, klienci, cały internet praktycznie to englisz.

Bo jak inaczej powiedzeć plejn, fejc, bridż, merdż  😄 nikt by się nie rozumiał.

 

wyciągnij tę twarz i połącz je mostkiem aby scalić.

Albo " a mikser jest za darmo" - już widzę kolejki w media expert.

🙂

Nie znalazł by pracy nawet jakiś turbo kozak.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaloSłusznie, dodatkowo wiele programów jak np maya ma problemy gdy używa się polskich znaków w nazwach plików czy obiektów w scenie a i bez tego sypie błędami jak z karabinu maszynowego to przynajmniej tę przyczynę można wyeliminować używając angielskiego wszędzie🙂 

@KLICEK No właśnie ten dział z ostatnią aktywnością to też jest trochę dziki, za dużo informacji, tagi, emotki, reakcje, avatary  daty, część wiadomości, można by było to uprościć i jak już ktoś klika w ostatnią aktywność to nawet klikając w nazwę wątku powinno przenieść do tej aktywności a nie do pierwszego postu z 2006 roku 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, Destroyer napisał:

No właśnie ten dział z ostatnią aktywnością to też jest trochę dziki, za dużo informacji, tagi, emotki,reakcje,  daty, część wiadomości, można by było to uprościć i jak już ktoś klika w ostatnią aktywność to nawet klikając w nazwę wątku powinno przenieść do tej aktywności a nie do pierwszego postu z 2006 roku 🙂

@Destroyerdobrze prawi 😉

@Piotr Jamrozmam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

@michaloSłusznie, dodatkowo wiele programów jak np maya ma problemy gdy używa się polskich znaków w nazwach plików czy obiektów w scenie a i bez tego sypie błędami jak z karabinu maszynowego to przynajmniej tę przyczynę można wyeliminować używając angielskiego wszędzie🙂

Człooowieku. Pan, który mi skaładł komputer zrobił nazwę użytkownika "Michał"..

No i dupa - Marvelus Designer, Marmoset Toolbag nie czytało lokalizacji z USER (last saved, szybki dostęp - ręcznie trzeba buło otwierać)

tak samo Maverick renderer wcale nie widział swojej biblioteki.

 

Ręcznie zmieniałem nazwę i w rejestrze ścieżki poprawiałem. Masakra.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycję postów: Ogarniam, ale wolno. Nie jest to takie proste. Bo to jest zabezpieczenie przed spamowaniem też. Muszę pomyśleć jak to skonfigurować poprawnie. Niektóre posty celowo mają mieć taki status (blokada przed podbijaniem). Ale wychodzi słabo w W.I.P-ach.

Co do aktywności - pełna zgoda. Aczkolwiek co ciekawe, mogę na 10 różnych sposobów wyjąć te ostatnie posty i żaden nie jest idealny. Ta aktywność co jest jako jedyna ma link do ostatniego wpisu w wątku.

Inne widoku linkują do pierwszego posta (co jest słabe). Ale chcę to zmienic bo też uważam, że tam za dużo się dzieje. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze wkurzają mocny nazwy prac jakie są wrzucane i często coś tam.jpg 🙂

To tez musi zniknąć. Bo słabo to wygląda. Także ja bym chciał sporo jeszcze poprawić. Może nastaąpi to w błyskawicznym tempie, ale mam nadzieję, że nastąpi.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz ktora mnie mega wkurza to to ze jak sie kliknie na nazwe tematu w "ostatnie posty" a nie w czas postu to otwiera poczatek watku. Chyba logiczne ze jak klikam na "ostatnie posty" to chce zobaczyc OSTATNI post a nie pierwszy... A to, ze mozna od razu do postu przejsc klikajac w czas postniecia jest spoko, ale malo intuicyjne i nawet jak to wiem to i tak zdarza mi sie odruchowo kliknac w duza nazwe watku i potem przechodzic na koniec watku...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi to już♪ było zgłaszane nawet przeze mnie 🙂 jak klikniejsz na ikonkę awatara to przenosi do profilu z tak istotnymi informacjami jak kto komu jaką emotkę wysłał, albo jak klikniesz na nazwę kategorii w ostatnim poście to przeniesie do działu już nawet nie wątku . Szablon forum ma super dużo funkcji chyba tylko po to żeby na stornie produktu było więcej pozycji bo pod względem ich użyteczności i intuicyjności to tak średnio bym powiedział, przyzwyczaiłem się do większości ale stare forum na vBulletin było jednak najlepsze. Nawet na CGSociety przeszło na to "nowoczesne" to wtedy ruch już ostro zamarł, sam przez miesiące nawet nie mogłem się tam zalogować więc się całkiem odzwyczaiłem a teraz maja 5 wątków miesięcznie to już tutaj jest większy ruch 🙂

I proponuję jeszcze w wersji mobilnej od razu wyciągać link do forum na samej górze bo teraz to trzeba wybierać Manu->Browse->Forum a forum to właściwie najważniejsza rzecz tutaj. 

 

----

I kolejna rzecz, bardziej błąd, czasami a właściwe często przy pisaniu posta jak wpisze emotikonkę to zanim się przekonwertuje na ikonkę to edytowanei glithuje np nie można przesunąć kursora strzalkami na klawiaturze, albo nie można pisać, kasować, kursor gdzieś przeskakuje, albo cały post się freezuje, czasami kopiuję całość do notatnika i przeklejam na forum jak już napiszę wszystko. Chrome win10, nie wiem czy tylko ja mam takie atrakcje ale np przy pisaniu tego postu nic się nie dzieje niedobrego a w tle rendering idzie 🙂

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głupienia edytora tekstu po emotce, już obrazkowej, to mam to samo. Czasami jak załapie obrazek po napisaniu np. ":)" to kursor przestaje reagować i z reguły się kończy wywaleniem emotki i napisaniu jeszcze raz. Oczywiście jak na złość przy pisaniu tego posta wszystko działa 😛 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Jedna rzecz ktora mnie mega wkurza to to ze jak sie kliknie na nazwe tematu w "ostatnie posty" a nie w czas postu to otwiera poczatek watku. Chyba logiczne ze jak klikam na "ostatnie posty" to chce zobaczyc OSTATNI post a nie pierwszy... A to, ze mozna od razu do postu przejsc klikajac w czas postniecia jest spoko, ale malo intuicyjne i nawet jak to wiem to i tak zdarza mi sie odruchowo kliknac w duza nazwe watku i potem przechodzic na koniec watku...

nie da sie tego zmienic, patrzylem 100 razy 🙂 tak sobie po prostu to wymyslili kolesie z invision community

57 minut temu, Destroyer napisał:

I proponuję jeszcze w wersji mobilnej od razu wyciągać link do forum na samej górze bo teraz to trzeba wybierać Manu->Browse->Forum a forum to właściwie najważniejsza rzecz tutaj. 

 spoko przekaze do @adek moze jest to do zrobienia 🙂 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Destroyer napisał:

Wnioskuję o ustawienie sortowania postów po dacie i w ogóle usunięcie sortowanie po głosach bo potrzebne to nikomu do niczego a tylko potem zamęt w kolejności postów zostaje 🙂

8LGQwKQ.png

do zrobienia 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Destroyer napisał:

No tak myślałem, zamiast poprawiać to co jest na lepsze to dodają społecznościowe śmieci i głupotki zajmujące miejsce i zabierające czas, gdzie my już to widzieliśmy - a no tak - wszędzie 🙂

BOŻE ZUPEŁNIE JAK W BLENDERZE XD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Destroyer napisał:

No tak myślałem, zamiast poprawiać to co jest na lepsze to dodają społecznościowe śmieci i głupotki zajmujące miejsce i zabierające czas, gdzie my już to widzieliśmy - a no tak - wszędzie 🙂

Musisz osiągnąć stopien (5)-Contributor zanim zaczną Cię słuchać. Póki co się męcz 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności