Jump to content

alex3d

Members
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by alex3d

 1. @Nezumiruch jest w obie strony, przyczyny są tylko inne. Jak przesiadasz się z blendera to znaczy, że Cię ten soft zaczyna ograniczać i masz dość trybu permamentny experimental. Jak się przesiada z majki gość, który używa jej 30 lat i tworzy Tangent Animation i jeszcze netflix mu wykłada kasę, tzn. że ma zajebiste doświadczenie i jaja, jakąś filozofię, jest w stanie stworzyć własny pipeline i ma 7 zer do dyspozycji na taką ekstrawagancję. Powiedz mu, że głupio zrobił. Soft 3D to nie małżeństwo. Pozostaje kwestia w czym się chcesz specjalizować. Do jednych rzeczy blender jest lepszy do innych gorszy. Mi brakuje w nim tego co ma houdini - symulacje z prawdziwego zdarzenia, symulacje tłumu i w animacji dobrego systemu do mięśni, to co ma Maya w stylu Ziva. Gdyby zrobili dobry texture painting z bejkowaniem to nikt by nie musiał odpalać substance painterów. Obiektywnie blender nadrabia zaległości w bardzo dużym tempie, ale nie był to industry standard przez ostatnie 30 lat. Osobiście korzystam z Blendera (wielu linuxowców poznało blendera, tylko dlatego że był preinstalowany w kilku distro domyślnie) przeszlo 15 lat albo i dłużej (20?)i się tego nie wstydzę, nie ruszają mnie takie hasła, że najlepszy, darmowy itp. Ten soft czy tamten, liczy się skill, talent, wkład pracy, efekt. Użytkowników tego forum jak i innych jest na lekarstwo, więc raczej nie trafisz na fanboja, który będzie Cię nawracał, no chyba, że skierujesz to do Pablo blenderlive. Nawet Andrew Price ma na takie tematy wywalone 🙂 No tak, renderer w 3D to jak silnik w samochodzie. Cycles przyspieszy mocno w rozwoju, bo Brecht z ludkami do pomocy będzie mógł skupić się tylko na tym. Cycles mógł jako osobny produkt osiągnąć sukces komercyjny. Z drugiej strony, gdyby nie Cycles, to byśmy musieli w 2021 r. renderować w internalu 🙂i blender by miał dawno game over. Luxrender 10 lat temu był mega wolnym silnikiem i szczerze mówiąc od tego czasu go nie używałem mimo kilku podejść, chyba ma przypiętą łatkę. Wolałem Yafaray dawał lepsze rezultaty, ale też się skończył dawno temu 🙂 Nie ulegam prowokacjom, ale z tym, że lepsze efekty niż cycles to chyba nie uwierzę mimo że nie jestem orędownikiem komuny Roosendaala. Musisz jakoś udowodnić 😉
 2. To czekamy na rendermana nowego, chociaż ze wszystkich opcji to najchętniej przywitałbym jednak Arnolda 🙂, oficjalnego rzecz jasna. Poza jego wszystkimi cnotami jest też najbardziej zbliżony do cyclesa, integracja mogłaby być najbardziej spójna. Mimo, że rendarman ma ostatnio bardziej ludzką twarz to jednak przy mniejszych projektach nie wiem czy jego prędkość nadrobi czas na zabawy techniczne z ustawieniami.
 3. Jakoś umknęło to mojej uwadze (wydawało mi się, że były beta testy i odrazu wersja licencyjna), ale na koniec stycznia wyszła wersja demo redshifta (v3.0.36) dla blendera i zanim wybuli się 500$ na licencję można potestować wersję z watermarkiem. https://www.redshift3d.com/demo Przebrnąłem przez instalację redshifta na linuxie. Jak chcecie zaoszczędzić 2 godziny z życia, to wbrew temu co proponuje instalator, nie dajcie się namówić i nie wybierajcie innej ścieżki niż domyślna /usr/redshift, bo później addon wyrzuca błędy z bibliotekami 🙂 Widzę, że trzeba też uważać z plikami - otworzyłem jakiś stary projekt, zmieniłem renderer na redshifta i stworzyłem node tree dla materiału i mój materiał w cycles został nadpisany.
 4. @RaVirr Twój projekt zaczyna nabierać kształtu. Fajnie to wygląda, masz dobre pomysły - uwaga skupia się na tych obrazach dłużej niż zwykle - można wczuć się w klimat. Operujesz na kilku planach co też nadaje przestrzeni dodatkowej do opowiadania sobie historii, która się za tym kryje. Super robota. Łatwo się mówi, ale te niektóre sceny, aż się proszą o jakiś ruch kamery i animację. Może się skusisz na jakieś intro do tej mapy 🙂? Przychodzi mi na myśl coś w tym stylu Tayfuna Kalafata. Jak nie 3D to może grease pencilem dałoby się zrobić takie 2,5D 🙂
 5. Dwa brejki od Important Looking Pirates, niestety mają ciulowe ustawienia vimeo przy kopiowaniu linków. Mandalorian s2 ILP breakdown Lovecraft Country s1 ILP breakdown
 6. Trzymając się tematu VFX, Blender, Houdini i symulacja fluid. Blender Bob rzucił wyzwanie i uproszczony plik blend, gdzie przy robieniu reklamy poległ w blendku na zrobieniu splasha (jacht uderzający o taflę wody). Akurat co jak co, ale splasha w addonie flip fluid da się zrobić. Ściągnąłem ten plik i w wolnej chwili się pobawie. Jak ktoś chce zerknąć to link jest w opisie na youtube. Twierdzenie, że blender to kombajn do wszystkiego to mijanie się z prawdą. Dobrze, żeby Ton Roosendaal wziął to sobie wreszcie do serca, bo ta gromada ludzi, która się przesiadła na Blendera z Maya, za chwilę odwróci się na pięcie 🙂 Natomiast póki co mało jest w sieci informacji o produkcyjnym zastosowaniu Blendera i Houdiniego. Oprócz Tangent Animations i VFX Grace nie znalazłem zbyt wielu przykładów. Trzeba przecierać szklak 🙂 I mały wykładzik o flowmapie Houdini + Blender I jeszcze jedno pytanie, używacie Redshifta w Blenderze?
 7. Taki prolog koncept do nowego tematu krótkiej animacji VFX - molo na Bałtyku destrukcja, sztorm, drzazgi, dym, kurz, ogień, symulacja tłumu, łódź ratunkowa SAR itd. itd. Tym razem blender jako taki, nawet z addonami nie da rady ze wszystkimi symulacjami, więc zobaczymy co da się wycisnąć ze współpracy Houdini 18.5 + Blender 2.93 z alembiciem, usd i hydrą (hdCycles od Tangent Animation) - 2.8 pozostawiało jeszcze sporo do życzenia. Renderowanie będzie w blenderze i cyclesie, ale ciekaw jestem jak cycles będzie sobie radził bezpośrednio we viewporcie Houdiniego - czeka mnie tylko skompilowanie tego na linuxie - ktoś już testował cyclesa w chudym? Początkowo chciałem spróbować wyłącznie w blendku, ale ocean modifier (nawet po dodaniu kilku usprawnień) i flip fluids do tego się nie nadają - nie znalazłem jakieś wydajnej metody blendowania ocean modifiera z symulacją fluid, poza tym ocean modifier nie nadaje się do robienia większej skali, te mapy displacement i foam/spray, które on generuje są beznadziejne - dopóki addon flip fluids nie dostanie jakieś opcji w tym względzie szkoda na to czasu.
 8. Fajna sprawa. Tysiąc obiektów to jak na taką muzealną publikację w sketchfabie duża ilość. Ostatnio szukałem dobrych referencji kontusza szlacheckiego i znalazłem jakąś wersję 360 stopni - bardzo pomocne.
 9. @Destroyer trochę mnie sprawy zdrowotne w tej pandemii zablokowały, ale coś postaram się wrzucić coby nie być gołosłownym. Gratulacje ukończenia tego maratonu. Houdini to zajebisty, ale jednak ciężki do nauki program, ze względu na to, że chcesz uzyskać jakiś efekt wizualny/artystyczny, a podejście jest jednak "ścisłe", trzeba trochę napieprzyć się z tymi nodami czasem, żeby prostą rzecz zrobić.
 10. @pbiss Hej, przypiąłeś którąś z zakładek w properties pinezką. 1) Kliknij na którąś z czterech zakładek, które Ci zostały (akurat nie dotyczy to zakładki active tools, którą masz wybraną na screenie). 2) Z prawej strony w panelu będziesz miał białą pinezkę, kliknij na nią, żeby ją odpiąć. Białe wypełnienie=przypięta; kontur=odpięta.
 11. @michalociekawe czy aport też umie zrobić 🙂Progress w temacie jest niezły, ale ciagle jeszcze drewnianie to wygląda.
 12. @Destroyermocne, popłakałem się ze śmiechu 🙂
 13. Dobry shader wody. Ciśnij dalej 🙂 Jak wytrzymasz do 20 marca to ja chyba chociaż jakiś daily task zrobię 🙂 coby walka samotna nie była.
 14. @Destroyer hehe 🙂pig head w swoim żywiole, wyszła super. Zrobienie dobrego błota to już nie jest łatwa sprawa. Właśnie gdzieś w swoim zbiorku zajawek houdiniowych, miałem polajkowane błoto, bo wcale nie jest to taki częsty temat i w końcu sobie przypomniałem, gdzie i co. Link dla inspiracji. "The one and Only Ivan". Program programem, ale użytkownicy chudego to są pasjonaci, fajnie że się dzielą swoim know how, zresztą z blenderowcami jest podobnie mimo że inna liga. Jednak ludzie tworza klimat, nie tylko soft.
 15. @Destroyer fajny jest ten challenge, dobrze Ci idzie, chodzi o to żeby wytrenować patenty na różne zadania, nie ma co się skupiać na jednym temacie, trochę jak granie w blitza szachowego, alleluja i do przodu 🙂 Pomimo podobnych braków czasowych też uczę się Houdiniego, jako combo z Blenderem i jest to świetne uzupełnienie blenderowych braków w symulacjach. USD i Hydra, alembic bardzo ułatwiają sprawę. Jak popatrzysz na kanały vimeo gości z czołówki VFX na świecie, od czego zaczynali 10 lat temu to nie ma takiej animacji/symulacji, której można się wstydzić 🙂 Dajesz dalej.
 16. Klasa, bardzo podoba mi się nietuzinkowe oświetlenie w Twoich pracach. Z tym obrazkiem ostatnim ciężko radzić, ma dobrze zbalansowaną kompozycję, ma też taki dualizm w sobie, fajna chatka a z drugiej strony ten pieniek, zależy co chcesz osiągnąć, np. jakaś postać przed domem albo wataha wilków na dalszym planie albo chociaż jakieś cienie postaci w chacie czy drzwiach 🙂
 17. @Sebazx6r masz rację, że na pewnym poziomie wszystkie te programy są chusteczkowe, tzn. jak trzeba coś robić w dobrej jakości przy totalnym braku czasu, a wszystko się sypie i nie działa jak powinno. O blenderze to już nie wspominam, bo tam wszystko jest zawsze pod górkę 🙂Pixologic ściga się sam ze sobą i to jest niezdrowe. Wszystkie te softy się kończą Mudbox, 3Dcoat. Pokolenie zdolnych i napalonych na 3D i jeszcze robiących jakieś softy in-housowe, które wychodziły na światło dzienne zaczyna się starzeć (coś pewnie bliżej 60-tki). Biednie ten rynek i wybór wygląda. @Nezumi zetka jest bezkonkurencyjna, mimo swojego osobliwego interfejsu. Natomiast jakby blender łykał polycount na poziomie 100 mln w sculpcie to pewnie nawet Ty byś się nawrócił 🙂
 18. @Destroyer GI w Eevee wygląda rewelacyjnie. Jeśli chodzi o renderowanie w blenderze to Brecht przestaje być w BF głównym devem od wszystkiego i ma się z powrotem skupić na Cyclesie. Cycles w wersji standalone co prawda kariery nie zrobił, ale może znów nabierze dynamiki w rozwoju. Brecht ma drugą szansę dla Cyclesa, skoro większa liczba osób ma nad tym pracować, bo tej okazji parę lat temu po zakończeniu współpracy z Marcosem Fajardo nad Arnoldem w Solid Angle nie wykorzystal i takie kwestie jak prędkość, skalowalność silnika, ciężkie sceny, prostota w obsłudze, ciągle są na liście todo. Może być ciekawie. https://code.blender.org/2021/02/render-modules-update/
 19. @KLICEK narobiłeś smaka. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad XP-Pen Artist22E Pro, ma dobre opinie, ale przy tych promocjach to faktycznie 24 praktycznie jest w tej samej cenie. Pomijając ceny to oceniasz, ze 24 jest wygodniejszy do sculptu?
 20. Niby większość tych nieoficjalnych projektów plugina do Arnolda upadła, a jednak wychodzi, że jeden dotarł do fazy alpha. https://github.com/lunadigital/btoa
 21. Założenia trochę jakbym czytał Lenina. Ton sam już chyba nie wie czego chce, czy realizować swoje idee o community i wolności czy brać kasę z rynku i pchać Blendera na wyższy poziom tam gdzie branża tego potrzebuje. https://code.blender.org/2021/02/module-teams-for-core-blender-development/
 22. @bluefer.studioto największa bolączka Blendera, że jest wygodniejszy, szybszy w uzyskiwaniu efektów, porównując z większością softów, a z drugiej strony od lat trwa w takiej niekompletności jako soft 3D - tego mu brakuje i tamtego...Tak czy inaczej witamy po ciemnej stronie księżyca 😉
 23. @Destroyer mówisz 😉 ? ten kolo musiał znać kogoś jeszcze @makakno swoją drogą to ciekawe rozgrywki, teoretycznie skoro górnicy robią koniunkturę to kwestia ceny prądu i czasu w jakim im się sprzęt zwraca i kiedy ten cały bitcoin pierdyknie 😉 A praktycznie to końca tego ssania nie widać.
 24. Spoko, no pressure. W razie czego skrzykniemy brać graficzną i kupimy koparkę na części 😉
 25. Galancie, dobrze, że jeszcze po wzroku da się połapać, że to CGI.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy