Jump to content

alex3d

Members
 • Content Count

  527
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by alex3d

 1. Tadam. Pablo wreszcie obrał właściwy kierunek. Edit: tu jest trochę więcej szczegółów. https://developer.blender.org/T81180 Ta informacja jest szczególnie ciekawa.
 2. https://devtalk.blender.org/t/2020-09-08-tuesday-talks-modules-meetings/15158 Brzmi dobrze, ciekawe jak wyjdzie w praktyce. Jak jeszcze coś z bejkowaniem się poprawi to już będzie całkiem fajnie. Fast mesh editing The (new) goal is to allow basic mesh editing in high poly objects (superior than the original goal of 2.7 performance). The plan is still the same, to avoid redudant calculations.
 3. https://80.lv/articles/is-blender-becoming-an-industry-standard/
 4. @michalo z tą wtyczką do rendermana to jeszcze pieśń przyszłości. Co do stabilności programu. Blender sam z siebie jest bardzo stabilny, z użyciem addonów albo wielu addonów jednocześnie, z tą stabilnością jest różnie (w zależności na ile dobrze są napisane), ale jak wywala program przy renderowaniu to w 99% przypadkach bezpośrednią przyczyną jest brak RAM w danym momencie. To czy przy ruszaniu timelinem może zabraknąć albo nie powinno zabraknąć pamięci to już osobna kwestia, bo praca nad wydajnością viewportu, edycją gęstych siatek, wydajnością modyfikatorów itd. jest w toku i niektóre operacje na meshu to w tej chwili mordęga.
 5. https://beforesandafters.com/2020/09/01/retro-renderman-king-kongs-giant-fur-challenges/ Ciekawe i prawdziwe stwierdzenie odnośnie VFX "Nothing beats the real thing"
 6. PIXAR Animation Studios zaprasza (za jakieś niecałe 20 godzin) na webinar: Renderman for Blender https://app.livestorm.co/pixar-animation-studios/new-bridge-tool @dynamonowy no te zmiany nie zawsze dobrze wychodzą, więc niby nie bug, ale coś jest na rzeczy - dziwnie to się odbywa czasami, na zasadzie totalnej rewolucji jakiegoś deva, który ma pomysł - rozwalić stary interfejs, zrobić zupełnie nowy. Nowy niekoniecznie pasuje stałym użytkownikom blendera, tak jak w przypadku przycisków modyfikatorów, paska status bar, więc jest opór, muszą zrobić znów krok wstecz i dopiero coś idzie do przodu - w końcu dodają nową funkcję z poszanowaniem wcześniejszych, które były dobrymi rozwiązaniami, tak jakby nie można tego było zrobić od razu. https://wiki.blender.org/wiki/Reference/Release_Notes/2.90/Python_API
 7. @dynamonowy włącz w blender preferences opcję developer extras.
 8. @Destroyer fajny splash screen. Sporo dobrego w 2.90. Sto tys. euro miesięcznie i 20 devów robi swoje https://fund.blender.org/
 9. Artystyczna twarz Houdiniego
 10. Tym razem temat rzeki. Chyba dodam trochę zieleniny i zrobię z tego kompleksową scenę. Symulacja testowa Blender 2.91/Flip Fluids.
 11. @Tvaroog, prawda, zależy jakiego kryterium użyć i że sporo różnych produkcji było, nawet BF robiąc szorty miała kilkaset tysięcy euro, ale co innego zrobić zbiórkę i przewalić kasę, a co innego wyłożyć z kieszeni kilka milionów i odnieść sukces finansowy. Pomijając te wcześniejsze kryteria, pełnometrażowy, komercyjny i sześcio/siedmio zerowy budżet to jakościowo też ciężko to porównywać, bo te wszystkie produkcje do czasów Tangent były klasy B i D. Pełny metraż wymaga dużej ilości osób i tu grono firm mocno się zawęża. Także myślę, że przed nimi jednak nikt nie zrobił w blenderze niczego z prawdziwego zdarzenia jeśli chodzi o animację. Inna sprawa, że Tangent przy "Next" miało z tego co pamiętam budżet nie większy niż 30 milionów $, a taki Pixar ma budżety średnio po 200 milionów $, więc to ciągle jest przepaść.
 12. @Xaia no zacheciłeś, chyba zrobię nowe podejście po 5 latach 🙂 Możesz wrzucić jakieś rendery przykładowe?
 13. Renderman fajna sprawa, ale wgryzanie się w tę technologię...trzeba mieć w planie pracę u Disneya, żeby mieć czas to ogarniać 🙂 Używałem trochę w blenderze najpierw 3Delight z wtyczką od Matta Ebba, później jako RM for Blender, ale czasochłonny temat bardzo, chociaż robienie rendermanowych shaderów i displacementów wciągające jest 🙂
 14. Jeff Bell, współzałożyciel Tangent Animation, 30 lat w branży, wspótworzył Alias Wavefront i Maya 1.0, 2.0. Osobiście dla mnie budzi większy respekt od Tona Roosendaala, trzeba mieć charyzmę, żeby zrobić pierwszy pełnometrażowy, komercyjny film przy użycia Blendera, jednocześnie ryzykując wielomilionowy budżet. Choćby gość reklamował garnki warto posłuchać. Udostępnią Loupe w tym roku. Ktoś zauważył, że lepiej zainwestować w ludzi, projekt i open source-ową technologię niż w licencje 😉 To jest, chyba idea grantów dla Blendera. https://postperspective.com/tangent-labs-intros-loupe-cloud-based-cg-pipeline-tool/
 15. https://www.blender.org/press/ubisoft-renews-development-fund-membership-2020/
 16. Fajny pomysł, klimaty i technika 2D/3D. Ten kadr o którym pisał @blazejbobek też ciekawy. Z takich szczegółów to biały kolor foam generowany z ocean modifiera robi ostre krawędzie - w jednym czasie dla całej tafli wody i trochę wali w oczy, jakiś noise/przeźroczystość by się przydały. Bandery statków powinny być zwrócone zgodnie z wiatrem i żaglami. Ładnie podmalowałeś splash-e.
 17. Jasne, że trochę drzemy łacha z Pablo i te jego brushe to w większości zabawki, ale blenderowy sculpt miał takie słabe czasy kilka lat temu, że lepszy Pablo niż nikt 🙂 Boundry brush nie wygląda źle. "Piniondze to nie fszysko, ale fszysko bez piniendzy to ..." jak mawiał klasyk. https://www.blender.org/press/unity-joins-the-blender-development-fund-as-a-patron-member/
 18. Widać, że na uparciucha można z mantaflow coś wycisnąć ciekawego.
 19. @Destroyer hydra zapowiada się ciekawie, cycles w hudym to super opcja. Też muszę potestować. Z minusów to widzę, że kilka opcji nie jest jeszcze dostępnych, motion blur, adaptive SS, wolumetryka. I z moich doświadczeń kompilacja na linuxie Cyclesa ze źródeł też wymaga trochę wysiłku. O wiele łatwiej zainstalować Houdiniego na linuxie niż poprawnie skompilować Cyclesa 🙂 Chociaż ostatnio pozytywnie byłem zaskoczony budowaniem ArmorPainta, poszło gładko.
 20. Chyba to takie zamieszanie marketingowe głównie, żeby było o tym głośno, tylko bardziej o filmie czy o moście 🙂 ? Dolny Śląsk ma wiele klasowych zabytków, które niekoniecznie znajdują się w przewodnikach turystycznych, a są unikatowe w skali Europy czy świata, zawsze można coś odkryć nowego i ciekawego Lubiąż, Srebrna Góra... i tysiąc innych miejsc. Burzenie 100-letniego mostu dla kaprysu jakieś produkcji to bzdura. Technicznie rzecz biorąc, nie jestem pewien czy wysadzenie będzie wizualnie lepsze dla odbiorcy niż grafika 3D, takie pieprzenie o realizmie jest bez sensu - to dla wiarygodności aktorzy zaczną do siebie strzelać na planie ostrą amunicją? Film to film, życie to życie. Sporo już było przypadków, że jakaś ekipa filmowa niszczyła jakieś zabytki dziedzictwa czy to kulturowego czy przyrodniczego i ani film nie zyskiwał na tym jakościowo, ani sympatii ludzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy