Zawartość dodana przez Nezumi
-
AI i technologie przyszłości
@Zdzichu Ja na prawde nie wiem o co Ci chodzi tak mniej wiecej w trzech na cztery posty... Nie sa czyms "w formie wiatru" tylko generuja prad uzywajac turbiny tak samo jak generatory spalinowe, wiatraki, elektrownie wodne... Roznice polegaja tylko na tym czego uzywa sie do mechanicznego poruszenia turbiny. Do czego to wszystko przyczepic to nie bardzo wiem... Mozesz zastosowac klasyczne "a bo ty nie rozumiesz" i bedzie to prawda. Ale nie wyjasniaj, prosze.
-
AI i technologie przyszłości
Dobre wideo! Nigdy tak na to nie patrzylem. Znaczy jako na psychoze to jak najbardziej ale nie jak na pogon za cyfrowym bostwem i ofiary skladane z GPU. Najbardziej chyba przerazajace jest to ze to sie calkiem klei patrzac na to co sie wyprawia.
- ostatnie sketche
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
@Zdzichu szczerze Ci powiem, ze nie wchodze w detale kto tam co wciaga nosem i jakie ma problemy. Jako ogol cieszy mnie odwrot od lewactwa a zwlaszcza od przepychania ich ideolo w grach. I tyle. Niech spoczywa gleboko pod ziemia ta alfabetyczna ideologia i niech zaczna robic zwyczajnie dobre gry. @Destroyer Ale zauwaz jakie stare silniki gier tam maja... Wszystkie panny szczuple, seksowne, ladne buzie. Nawet jakies wampirzyce czy inne demonice spoko wygladaja. Musza miec jakies slabe swiatlo czy ogniskowej nie umieja ustawic... Jeszce sie musza sporo nauczyc od zachodnich mistrzow industry ej ej ej ej plas! A swoja droga - czy mi sie wydaje, czy ten dramat z zamykanymi studiami ma miejsce na zachodzie glownie..? Ciekawe dlaczego..? Niewyjasnialna zagadka po prostu... Za dobrzy sa i za fajne gry robia. Spisek jakis, panie!
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Dobre filmiki. Widze ze studia zaczynaja odkrywac, ze studnia finansujaca ich ideologicznie nacechowane slopy posiada dno. Shocker. Ogolnie cale to "industry" jest pelne kretynskich decyzji. Nie zawsze ideologicznych - czasem ot tak, zwyczajnie, old schoolowo debilnych. Ale czesto nadal staraja sie przepchac cos na co moda juz minela tylko pani z HR jeszcze tego nie zauwazyla no a ze do niczego innego sie nie nadaje to brnie w to samo. Case in point: Wystarczy przeczytac komentarze zeby wyrobic sobie zdanie o tym czy to dobra marketingowo decyzja. Ale dopoki pieniazki jeszcze sa to przepychamy tecze. Ach ach, jacy jestesmy progresywni! Nie we wszystkich krajach co prawda 🤣 No i to z tym czasem ze wszystko zajmuje pierdylion lat. Pol biedy jak efekt jest rewelacyjny i masa ludzi kupi. Gorzej jak jednak sie okaze ze nie kazdy lubi grac brzydka bohaterka, poznajac historie jej lesbijskich eksperymentow czy co tam wymysla genialni TFUrcy. I znow - nie zawsze jest to ideolo, czasem po prostu, zwyczajnie jest to ch...wa gra 🤣 Tak mowie bo to zwykle idzie w parze. No i dobrze, trzeba plewy od ziarna odsiac. Robisz droga kupe, ktora lubia jedynie ludzie z problemami psychicznymi? Nie sprzedalo sie? No to siemka! Nic w tym nie ma dziwnego. A to ze mody przemijaja to tez naturalne. Odeszli hippisi, odszedl punk, odeszly jakies emo czy co tam bylo jeszcze i teraz czas na lgbtqrstuv+-. Czy znikna? Pewnie nie. Znikna z mainstreamu. A to mi w zupelnosci wystarczy.
-
AI i technologie przyszłości
Absolute cinema my ass: https://ew.com/martin-scorsese-endorses-ai-in-filmmaking-11989472 Czesto widze starszych ludzi, ktorzy sie chwytaja ejaja jakby to mialo jakos przedluzyc ich mlodosc - taka ostatnia szansa na powiedzenie sobie i innym "patrzcie na mnie! Nadal tu jestem! Ide z duchem czasu!". Ot takie skoki ze spadochronem czy robienie sobie pierwszego tatuaza przy osiemdziesiatce.
- ostatnie sketche
-
AI i technologie przyszłości
Z serii "wy nie wiecie a ja wiem". Posiadlem tajna wiedze, obejrzyjcie moje jutub wideuo, zanim rzad je sciagnie. "Oni nie chca zebys to wiedzial" 🤣 To samo bylo z podsluchiwaniem rozmow. Ludzie panikowali, rzad ich podsluchuje. Zanim sami zaczeli na sosziale wysylac co robia i gdzie sa 🤣 Teraz rzad bedzie podgladal to ich nudne zycie zmierzajace do nikad. Ta szara codziennosc beda nagrywac w mega centrach. Juz nie bedzie "a pamietacie co wuja powiedzial na urodzinach w zeszlym roku? Kurde jak to szlo...". Teraz bedzie mozna wykupic kilka tokenow i sprawdzic co powiedzial wuja bo rzad bedzie mial wszystko pod kontrola i nagrane. Klotnia malzenska? Juz nie bedzie "Mowilam ci przeciez! Nie prawda! Nie mowilas!". Kupujemy tokenik i sprawdzamy czy mowila czy nie. Rzad wie. I tak pobuduja miliony datacenters zeby w GPU (z jakichs przyczyn ktore wyjasni mi jutuber w nastepnym wideuo) przechowywac rozmowy podsluchiwanego pana Miecia i cioci Jadzi.
-
AI i technologie przyszłości
Powiem tak - jak widze wideo z tytulem "to koniec!" to odniechciewa mi sie ogladac natychmiast. Juz tych absolutnmych koncow wszystkiego i zmian wszystkiego na zawsze widzialem tyle, ze mnie znuzylo to na maksa. Kazdy jutuberek stara sie zgarnac ogladniecia i wszedzie wszystko sie konczy na zawsze i umiera 😜 A na winde jestesmy skazani bo Linux mial milion lat i dalej wersje natywne na niego sa rzadkoscia a na "alternatywy" nie mam ani czasu ani ochoty. Ludzie tez panikuja czesto bez powodu - co to nie bylo z Kortana czy jak to tam sie nazywalo. Moze jest jeszcze? Nie mam pojecia bo NIGDY nawet raz nie widzialem tego. Teraz z copilotem jest taka sama drama ze wszedzie wpychany a ja znam jedno miejsce gdzie moglbym go odpalic - w edgu. Ktorego nie uzywam. Wiec tez z jednej strony jest to przepychanie ale z drugiej jest tez sianie paniki i wyolbrzymianie. Na szczescie da sie winde pod siebie zmienic i nie uzywac tego calego g*wna jakie w nia niepotrzebnie pakuja.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Byla zupelnie inna niz wszystkie soulsy. Dziwna, przygnebiajaca, ciezka. Doskonale rozumiem, ze mogla sie nie podobac. Przeszedlem. Mam fiola na punkcie soulsowych gier. Mam nadzieje ze jeszcze troche bedzie ta beta bo Lords of the Fallen samo sie nie skonczy a jeszcze sa inne rzeczy do zrobienia poza graniem 🤣
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Ta no ja tez sie zachwycilem warstwa wizualna, klimacikiem troche tez ale po tym jak Valheim po poczatkowym zachwycie wyczerpal moja cierpliwosc do lazenia, szukania potworow i znajdowania zasobow to chyba bym nie dal rady zagrac. Chociaz wychodzi w koncu po latach wersja 1.0 Valheima wiec moze cos tam w wolnej chwili sprobuje? Jak mnie nie odrzuci. Na razie pocinam ostro w Lords of the Fallen i musze powiedziec ze jedna z lepszych soulsowatych zarowno w warstwie wizualnej jak i gameplayowo. Sporo juz tam przeszedlem i sie nie dluzy. Jakby ktos mnie zapytal to kurde duzo lepsza od Elden Ringa. Wole w Soulsowatych grach ta do pewnego stopnia liniowosc. To Eldenowe lazenie po otwartym terenie dodaje nic zasadniczo. Jak dla mnie. Mega dobra Lords of the Fallen. Ciekawym dwojeczki.
-
AI i technologie przyszłości
Widze ze technologia przyszlosci, po latach dopieszczania zostala ulepszona tymi miliardami wpompowanymi w nia, praca najtezszych umyslow na planecie (ktorym za ta ich "prace" placi sie w milionach) - przynosi oczekiwane rezultaty 🤔 Jeszcze tylko wiecej miliardow, wiecej procesorow i w koncu zadziala!
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Jezeli tak wyglada ta giera na prawde to magia (to co pokazuje tutaj jakies slabe - wlaczcie filmik): Tutaj szerzej o grze: This Cozy Hand-Drawn Anime Farming Sim Looks Like a Ghibl...Serenity Forge and Studio Meadowflower unveiled Vivarium, a hand-illustrated life sim adventure about an endless summer, a tiny terrarium town, and the strange secrets hidden beneath its cozy routinesI jesli dowioza - bedzie sukces. Nie jestem jakims mega fanem anime, ale to taki ma fajny, "cieply" klimat relaksujacy ze az by sie chcialo zagrac.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
@Kalberos Jakbys jeszcze powiedzial o jakie gry Ci chodzi to byloby super 😉
-
SideFX Houdini 22
To na trzy-cztery wszyscy razem, jak za kazdym releasem... trzy... czte... ry! "No, musze sie przyjrzec temu Houdiniemu!" 😜 Spoko ze nie ma zadnych pierdol ejaj, chyba ze cos pominalem. Tylko konkretne rzeczy. Najdalej jak doszedlem w nauce Houdiniego to sciagniecie instalki.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
No wyglada pieknosciowo. Fajne jest to, ze natura nie lubi prozni. Z jednej strony zachod robi motion capture dla szescianu z rurek pvc na szelkach a ze slicznej aktorki robi maszkarona i potem sa "stoked" i dumni z tego ("a bo ty nie rozumiesz, swiatlo, cien, skan, makijaz, realizm, silnik, uj wie co i nienawidzisz kobiet"). Z drugiej Azjaci robia super gierki gdzie nie musza ich bronic, tlumaczyc, wymyslac, obwiniac, cudowac. Patrzysz, jarasz sie i chce sie grac. Prosta sytuacja. I prosty wybor gdzie ulokowac swoja kaske i czas. Jest dobrze. Z takich odlschoolowych bijatyk to jeszcze bym chcial ograc na emulatorach takie tytuly na PS2 jak "Beat Down: Fists of Vengeance", "Urban Reign" czy "Final Fight: Streetwise". Leza na dyszczku i czekajO. A co do tego czym sie taki stary dziad jak ja jara dzis to cos co na pewno kupie i znow przejde po raz kto tam wie ktory: Nightdive Studios robi dobra robote.
-
AI i technologie przyszłości
Moja mature z jezyka polskiego zakonczylem slowami "wstydze sie bycia czlowiekiem" :) To nie pierwszy juz raz - wczesniej tanczacy robot przywalil z otwartej dzieciakowi w twarz. Tez reakcje byly, powiedzmy malo troskliwe. Ale o czym my tu mowimy - zyjemy w swiecie gdzie po wykryciu co dzialo sie na wyspie Epsteina nawet jedna osoba nie poszla za kratki. W swiecie gdzie rzad UK ukrywa, bagatelizuje i staje sie wspolwinnym masowemu gwalceniu dziewczynek przez pakistanskie gangi. W tym samym kraju organizuje sie marsze wspierajace terrorystow z Gazy wycinajacych na zywo dziecko z lona matki. W swiecie gdzie policja skuwa kolesia dzgnietego 5 razy nozem, dlawiacego sie wlasna krwia a napastnik stoi spokojnie obok. W koncu w swiecie gdzie caly niema kraj (Ukraina) wspiera bandziorow z UPA ktorzy - wedlug relacji mojego wlasnego dziadka ktory walczyl z UPA (jezdzil "na bandy" jak to okreslali) - nabijali dzieci na widly i dopuszczali sie niewyobrazalnych okrucienstw na tysiacach cywili. Tak mozna wymieniac i wymieniac w nieskonczonosc. Zaraz ktos powie "ale nie mieszajmy do tego polityki". Jak to spiewal Kazik w "Lysy jedzie do Moskwy": To jest normalne, ze sie brzydze przemoca Zarowno ta mala, pod mym blokiem noca Jak i wielka, w imie pseudoszczytnych racji Cicho, nie psuj nastroju przy kolacji....
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Ale to ta sama gra co zapowiadali, czy juz franczyze robia, czy co? Filmiki git. GTA6 nie kibicuje w ogole - poprzednia czesc doatalem za free i nie zagralem 🤣 CDprojekt jasno pokazal, ze nie chce zebym kupowal ich gry wiec nie bede sie narzucal ze swoimi pieniedzmi. Dawnwalker it is.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Smiechlem, jak zobaczylem ze AAAA+ gaym industry robi motion capture z aktorem dla... szescianu 🤣 No nie dziwi ze te gry kosztuja miliony. Ech, jakie to jest bezdennie glupie wszystko 🤣
-
AI i technologie przyszłości
Wydaje mi sie ze czesc z tych starych dziadkow w moim wieku i starszych sie zachwyca ejajem bo nie chca byc uznani za tych staruchow co sie nie znajO. I tak na sile wciskaja tego ejaja gdzie sie da - jak dziadek3D (znany humanista ejajowy) czy Baggins albo moj byly juz klient. Nie bardzo wiadomo po co to, ale zawsze moga sobie powiedziec, ze ida z duchem czasu. Jak ci kolesie, co po piecdziesiatce ubieraja krotkie spodenki i obcisle, sportowe koszulki mimo piwnego brzucha. W sumie mi troche zal jest i jednych i drugich. Tak sie wyglupiac na starosc... 😉
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Dobra to tamci niech sa dumni i "stoked" z tej swojej poczwary co sie wyklula z ciezkiej pracy ich mega utalentowanego teamu a tu mi na soszialach taka postac wyskakuje. To jest miodzik, az sie odniechciewa robic kursu spawacza: https://www.artstation.com/artwork/EzrOPn A pozniej zobaczylem cos MEGA zajebistego. Tak sie robi gry w ktore az chce sie grac. Przy tym ten caly gad of uor nowy wyglada juz nie jak biedny krewny ale jakis narkoman dogorewajacy w rynsztoku. Jak oni sa "stoked" to devowie tego Stellar Blade powinni z dumy wybuchnac chyba. I to miasto do tego... Magia. Dzieki Bogu za Azjatow.
-
AI i technologie przyszłości
Dokladnie. Do tego po prostu trzeba miec mindset normisa ktory zrobi cokolwiek byle zarobic i mu nie zalezy byle kaska byla. Z jednej strony nie a z drugiej wiem ze to juz nie jest to co bylo tylko "mniej wiecej, jak sie nie przygladac". Kiedys sprobowalem tego pseudo upscalingu na mega starym zdjeciu na ktorym malo co widac, ale jednak rozpoznaje kto tam jest. Jak z nas zrobilo Hindusow i jednego potwora to mi sie odniechcialo "upscale". Ale troche masz racje - bo to takie techniczne sobie powiekszanie.
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
To praktycznie rekomendacja jesli recenzenci swoim falsetem krzycza ze gra jest zla. Z filmami to samo - na zgnitych pomidorach profesjonalni recenzenci 3% a widownia 89%? Gwarancja dobrej zabawy. I am so proud of the dedicated and highly talented team of professionals working on this game! Bo tak spier...lic to trzeba jednak umiec. No i najnowoczesniejszy silnik miec zeby swiatlo... i cien... i kat patrzenia... i ogniskowa... You dont even understand bro. Ale tworca God of War chyba jednak tak - dopiero teraz zauwazylem ze nie przeczytalem kilku postow. Spoko ze koles ma jaja i mowi co o tym mysli a nie kuli ogona w nadzieji ze industry da mu jakas fuche. A tak na marginesie celnie: Ale to wszystko sa teorie spisku. Boicie sie grac kobieta! Nienawidzicie kobiet! Etc. I tylko pytanie dlaczego ludziom nie dac po prostu czegos czego chca, za co zaplaca? Wojna z wiatrakami, po nic.
-
AI i technologie przyszłości
Zdaje sie ze ulegasz temu nieco panice i szokowi bo Ci sie przytrafil klient Janusz. Wez to sobie bardziej na spokojnie. Bac sie ejaja w modelowaniu to jak bac sie kolesia co kupi oryginalna figurke, zrobi z niej forme i powieli ja 1000 razy sprzedajac po taniosci. To mialo miejsce z oryginalnymi figurkami od bardzo dawna. Weszly mocniej skanery i drukarki - i ludzie zaczeli skanowac oryginaly i drukowac. Ejaj niczego nowego nie wnosi do swiata oszustow i Januszy. Nie ma czego nadganiac - zobacz co sie dzieje globalnie. Taki przykladzik: 100 RAZY wzrosly niektorym koszty 🤣 Kaska od inwestorow sie przepala, trzeba jej szukac gdzies indziej. Wsrod uzytkownikow. Miodowy miesiac sie konczy - to bylo do przewidzenia nawet dla niespecjalnie rozgarnietych analitykow. Szarada, udawanie trwa dalej, oczywiscie. Wszystko do czasu. Udawaniem nie zaplaca rachunkow. Cale to pseudo ejaj sie chwieje mocno w posadach bo nie przynosi zyskow zwyczajnie. No jak cos takiego utrzymac? Na podstawie jakiej magicznej ekonomii? zarobisz dolara tracac dolara i dwadziescia dwa centy. Janusze lepiej niech sie pospiesza z tym generowaniem bo za chwile to sie i dla nich stanie nieoplacalne. Niedlugo minie magiczne 5 lat od czasu kiedy ruszyla maszyna pseudo ejaja. Juz mialem siedziec i popijac drinka w Utopii a maszyny mialy za mnie pracowac. Juz mieli AGI za rogiem. Juz obiecanek bylo tysiace. I juz tych nawrotow paniki i myslenia "nie no, teraz to juz na pewno koniec ze wszystkim!" bylo dziesiatki jak nie setki. Spokojnie. Masz skilla - nie szukaj w Polsce klientow. W Januszowie jest jak jest. Poszukaj u tych zlych Anglosasow. Czy cie moga tez oszukac? Oczywiscie. Ale szanse na to spadaja diametralnie. Ja odszedlem z pracy, nie mialem zadnej umowy, a koles i tak wyslal mi kaske nalezna do dnia odejscia. Nie musial, mogl powiedziec "odchodzisz, masz mnie gdzies to i ja ciebie mam gdzies" a jednak tego nie zrobil. Inna mentalnosc. Olej Januszowo. Patriota sobie mozesz byc wieszajac flage w oknie na swieto niepodleglosci czy cos 😜 Nisza zawsze sie znajdzie. Gleboki oddech. Milionerem i tak bys nie zostal modelujac ludziki. A zarobic na przezycie da rade. Z reszta ten tam cwaniak od generowania ludzikow tez nie zostanie milionerem. A po takim wydarzeniu to normalne ze morale spadaja ale nie poddawaj sie panice. Powodzenia!
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
Moze i racja. Mam skrzywienie, lubie latynoski wiec maja +10 w mojej skali 😜